2019.10.11 21:18

Iki pat paskutinių sekundžių kovojęs „Žalgiris“ Milane patyrė nesėkmę

LRT.lt2019.10.11 21:18

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje ir toliau lieka be pergalių. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai atsitiesė po itin prastai sužaisto pirmojo kėlinio, tačiau rungtynių neperlaužė ir 81:85 buvo priversti pripažinti Milano „Olimpia“ komandos pranašumą.

„Olimpia“ komandai tai buvo pirmoji pergalė.

Kauniečiai labai prastai pradėjo pirmąjį kėlinį ir pirmuosius taškus pelnė tik tada, kai varžovai jau pirmavo 8:0.

Po pirmų dešimties minučių kauniečiai turėjo net 16 taškų deficitą, tačiau galų gale pradėjo jį mažinti ir priartėjo.

Nuo pat antrojo kėlinio vidurio svečiai net kelis kartus buvo sumažinę atsilikimą iki keturių-penkių taškų, tačiau tada sužibėdavo Milano ekipos lyderiai, kaip veteranas Luisas Scola, Sergio Rodriguezas ar Jeffas Brooksas.

Visas rungtynes varžovams kvėpavę į nugarą kauniečiai, daugiausiai Thomaso Walkupo pastangomis, liko rungtynėse iki pat mačo pabaigos.

Amerikietis dažnai sėkmingai atakavo Luisą Scola ir rinko taškus.

Paskutinę minutę kauniečiai buvo priartėję iki 77:81, o tada Marius Grigonis pataikė dvitaškį (79:81).

Kauniečiai turėjo imtis pražangų taktikos – dvi baudas realizavo Vladimiras Micovas, tačiau jau kitoje atakoje taikliu metimu atsakė ir Marius Grigonis (81:83).

Vėliau dar dvi baudas pridėjo S. Rodriguezas, žalgiriečiai sėkmingos atakos nebesurezgė ir buvo priversti pripažinti nesėkmę.

Tai buvo naudingiausios Th. Walkupo rungtynės jo Eurolygos karjeroje. Amerikietis dvikovą baigė su 19 taškų, 4 atkovotais kamuoliais ir 24 naudingumo balais.

„Žalgiris“: Thomasas Walkupas 19, Marius Grigonis 13, Lukas Lekavičius 11, Jockas Landale`as 10, Artūras Milaknis 8.

„Olimpia“: Sergio Rodriguezas 17, Jeffas Brooksas 14, Vladimiras Micovas 13, Luisas Scola 11.

Rungtynių eiga:

Jau paskutinio ketvirčio starte Milano komanda pradėjo gesinti žalgiriečių viltis ir po Sergio Rodriguezo tritaškio svečių deficitas vėl tapo dviženklis (61:71).

Tačiau tada iniciatyvos vėl ėmėsi Th. Walkupas. Kelias atakas individualiais reidais baigęs amerikietis padėjo žalgiriečių deficitą iki 5 (68:73).

Bet E. Messinos kariauna netrukus vėl pabėgo septyniais taškais (77:70).

Po trečiojo kėlinio: „Olimpia“ – „Žalgiris“ 64:59 (23:7, 20:29, 21:23).

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 11, Thomasas Walkupas ir Artūras Milaknis po 8.

Trečiajį kėlinį žalgiriečiai pradėjo J. Landale`o ir L. Lekavičiaus tritaškiais, tačiau tikslias atakas rezgė ir šeimininkai, tad Kauno ekipa ir toliau atsiliko (41:47).

Tačiau tada aukštesnę pavarą įjungę Milano krepšininkai netrukus nustūmė vėl atstatė dviženklę persvarą (55:43).

Net ir tokia įvykių seka kauniečių iš vėžių neišmušė ir šie po N. Hayeso tritaškio netrukus vėl priartėjo per 5 taškus (50:55).

Milano komandai vėl atitrūkus, iniciatyvos ėmėsi Thomasas Walkupas. Po dviejų jo metimų žalgiriečiai vėl priartėjo (54:59).

Po trečio kėlinio kauniečių deficitas išliko tie patys penki taškai (59:64).

Po antrojo kėlinio: „Olimpia“ – „Žalgiris“ 43:36 (23:7, 20:29).

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 9, Artūras Milaknis 8, Zachas LeDay`us 5.

Antrasis ketvirtis svečiams prasidėjo sėkmingiau. Dvitaškį įmetė A. Milaknis, du taškus su pražanga taip pat pridėjo ir Zachas LeDay`us, o kauniečiai pradėjo artėti (12:23).

Netrukus pataikė ir Martinas Gebenas, o tai italų komandos treneriui Etorre Messinai nepatiko, mat šis iškart paprašė minutės pertraukėlės (14:23).

Pirmuosius savo taškus pagaliau pelnę Italijos krepšininkai pristabdė žalgiriečių artėjimą (19:27). Kauniečiai buvo atradę gerą ritmą, tačiau pakeisti rungtynių eigos nesisekė (23:30).

Netrukus iniciatyvos ėmėsi Sergio Rodriguezas. Ispanas pataikė du metimus paeiliui ir žalgiriečių deficitas netrukus vėl tapo dviženklis (26:37).

Iki pat kėlinio pabaigos žalgiriečiai bandė priartėti, tačiau reikiamu metu italus į priekį patraukė Luisas Scola, o po dviejų kėlinių kauniečių deficitas siekė 7 taškus (36:43).

Po pirmojo kėlinio: „Olimpia“ – „Žalgiris“ 23:7.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 3, Lukas Lekavičius ir Marius Grigonis po 2.

Startinis kauniečių penketas:

Alexas Perezas, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas, Nigelas Hayesas, Jockas Landale`as.

Pirmieji savo taškų sąskaitą atsidarė Milano krepšininkai, o žalgiriečių atakos baigėsi netaikliais metimais (0:5). Kauno komanda ir toliau vargo, o tritaškį pridėjęs Luisas Scola privertė Šarūną Jasikevičių prašyti pirmosios minutės pertraukėlės (0:8).

Pirmuosius lietuvių komandos taškus, sužaidus daugiau nei pusę kėlinio, pelnė Marius Grigonis, tačiau netrukus šeimininkai atstatė 8 taškų deficitą kauniečiams (2:10).

Netrukus Milano komandos persvara pasiekė ir dviženklę ribą (15:4). Netrukus du metimus paeiliui pataikė V. Micovas, į tai tolima bomba atsakė Artūras Milaknis, taip šiek tiek sumažindamas žalgiriečių atsilikimą (7:20).

Kėlinį tritaškiu su sirena baigė Jeffas Brooksas ir po pirmųjų dešimties minučių Kauno komanda atsiliko 7:23.

Pirmose rungtynėse abi komandos patyrė skaudžias nesėkmes, taip ir neatrakinusios varžovų krepšių.

Žalgiriečiai savo arenoje 58:70 neprilygo Vitorijos „Baskonia“ ekipai, tuo tarpu Milano krepšininkai išvykoje 64:78 nusileido Miuncheno „Bayern“.

Milano gretose aikštelėje vis dar neplanuojamas Artūro Gudaičio sugrįžimas. Dar vasario mėnesį skaudžią traumą patyręs aukštaūgis jau treniruojasi su komanda, tačiau rungtynių praktikos šiame sezone dar neturi.

„Olimpia“ gretose taip pat yra dar vienas žalgirietiškas akcentas – komandoje žaidžia praėjusius du sezonus žaliai – baltus marškinėlius vilkėjęs Aaronas White`as.