Naujienų srautas

Sportas2019.10.11 07:32

Simone Biles toliau dominuoja – pasaulio čempione tapo 16-ą sykį

LRT.lt 2019.10.11 07:32

Štutgarte vykstančiame pasaulio sportinės gimnastikos čempionate ir vėl savo įspūdingą pasirodymą demonstravo tikra šio sporto superžvaigždė Simone Biles. Olimpinės čempionė iš JAV laimėjo jau 16-ąjį savo karjeroje pasaulio čempionės titulą, kai triumfavo daugiakovės varžybose.

22 metų sportininkė daugiakovės finale surinko 58,999 taško ir 2,1 taško aplenkė sidabro medalį iškovojusią Xijing Tang iš Kinijos. Bronzos medalį laimėjo Rusijos gimnastė Angelina Melnikova.

Tai penktasis S. Biles aukso medalis daugiakovės varžybose ir net 16-asis karjeroje pasaulio čempionatuose.

S. Biles atraminiuose šuoliuose surinko 15,233 taško, pratimuose ant įvairiaaukščių lygiagrečių pelnė 14,733, o pratimuose ant buomo – 14,633.

Prieš lemiamą laisvųjų pratimų rungtį ant grindų S. Biles reikėjo surinkti bent 12,3 taško, kad iškovotų čempionės titulą. Nepaisant to, kad savo pasirodymo metu amerikietė dukart žengė už kilimo ribų, ji gavo 14,4 taško ir tapo čempione.

Iš viso amerikietė jau iškovojo savo 22-ąjį medalį pasaulio pirmenybėse ir per savaitgalį galės aplenkti visų laikų rekordininką baltarusį Vitalijų Ščerbo, medalius gimnastikoje skynusį 1990–1996 metais. Jis savo sąskaitoje iš viso turi 23 apdovanojimus.

Šeštadienį ir sekmadienį pasaulio čempionate vyks atskirų rungčių varžybos, kuriose neabejojama, kad S. Biles pelnys dar keturis medalius. Taip ji turėtų tapti visų laikų sėkmingiausia pasaulio čempionatų gimnaste.

Šeštadienį ji varžysis atraminių šuolių (atrankoje buvo antra) ir pratimų ant įvairiaaukščių lygiagrečių (atrankoje buvo septinta) rungtyse, o sekmadienį – laisvųjų pratimų ant grindų ir pratimų ant buomo rungtyse, kurių atrankose ji buvo pirma.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi