2019.10.11 00:04

Neįtikėtina drama Eurolygoje: „Real“ paskutiniu metimu palaužė „Maccabi“

ASVEL netikėtai nukovė „Panathinaikos“
LRT.lt2019.10.11 00:04

Ketvirtadienį startavusiame antrajame Eurolygos reguliariojo sezono ture laukė neeilinė drama. Madrido „Real“ po neįtikėtinai atkaklios ir gražios kovos namie 86:85 (22:22, 28:22, 15:21, 21:20) palaužė Tel Avivo „Maccabi“ atstovus.

Nors antro kėlinio gale atrodė, kad Ispanijos klubas gali atitolti, svečiai laikėsi ir prasidedant ilgajai pertraukai turėjo tik 6 taškų deficitą (44:50). Po trečiojo ketvirčio rezultatas vėl buvo lygus – 65:65.

Neįtikėtinai lygi kova vyko ir toliau: Jordano Mickey bei Scottie Wilbekino vedamos komandos toliau laikė pusiausvyrą – iki finalinės sirenos likus 90 sek. rezultatas buvo 81:81.

„Real“ nepavyko užpulti, o Rudy Fernandezas iškart prasižengė prieš S. Wilbekiną, realizavusi abu baudų metimus. Tą patį kitoje aikštės pusėje padarė J .Mickey – 83:83.

Netrukus S. Wilbekinas pataikė „floaterį“ per J. Mickey ir atrodė, kad tos atakos metu patyrė traumą. Iki rungtynių pabaigos tada buvo likę apie 10 sek.

Kitoje aikštės pusėje labai sudėtingą tritaškį pataikė Jaycee Carrollas, o Tel Avivo komanda nesugebėjo atsakyti ir patyrė antrą pralaimėjimą paeiliui.

„Maccabi“ komandai 22 taškus pelnė S. Wilbekinas (4/9 tritaškių), po 15 surinko Elijah Bryantas (6/9 dvitaškių) ir Johnas Dibartolomeo (3/7 tritaškių).

Nugalėtojams J. Mickey (4/5 dvitaškių, 8/8 baudų, 11 atk. kam.) sumetė 16 taškų, J. Carrollas (4/7 tritaškių) surinko 14, dar 11 pridėjo A. Randolphas.

Kitame, Prancūzijoje vykusiame susitikime, antrąją pergalę iškovojo Vilerbano ASVEL. Aikštės šeimininkai 79:78 (22:22, 18:24, 10:17, 29:15) palaužė Atėnų „Panathinaikos“ ekipą, kuriems tai buvo pirmoji nesėkmė turnyre.

Po dviejų kėlinių svečiai pirmavo 6 taškais (46:40), tačiau antroje mačo dalyje jie ėmė tolti. 11:4 atkarpa trečiojo ketvirčio pradžioje leido „Panathinaikos“ susikrauti 13 taškų persvarą, kuri ir skyrė komandas likus žaisti paskutiniosioms 10 minučių.

Ketvirtąjį kėlinį ASVEL pradėjo 15:6 ir atsilikimą sumažino iki 4 taškų (69:65). Jimmerio Fredette`o ir Dehauno Thomaso rungtynių pabaigoje patemptas Graikijos klubas visomis išgalėmis laikėsi priekyje – likus 94 sek. komandas skyrė 5 taškai (78:73).

Netrukus Vilerbano ekipa pelnė 5 tašku paeiliui ir išlygino rezultatą (78:78). Tritaškį prametė Nickas Calathesas, o kitoje aikštės pusėje Jordanas Tayloras sumetė pataikė vieną baudą iš dviejų ir likus žaisti vos 14 sek. sukūrė prancūzams 1 taško pranašumą (79:78).

N. Calathesas turėjo progą išplėšti pergalę, tačiau jam nepavyko sėkmingai užpulti varžovų krepšio – ASVEL iškovojo antrą pergalę iš tiek pat galimų.

Nugalėtojams Davidas Lighty (4/7 dvitaškių, 3/5 tritaškių) pelnė 18 taškų, 15 pridėjo Tony Jekiri (6/10 dvitaškių, 12 atk. kam.), dar 10 surinko Charlesas Kahudi.

Atėnų komandos gretose D. Thomas (7/11 dvitaškių, 2/2 tritaškių, 6 atk. kam.) surinko 22, J. Fredette`as sumetė 18 (4/6 tritaškių). Dar 13 taškų pridėjo N. Calathesas (3/4 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 8 rez. perd., 7 klaidos).