Sportas

2019.10.10 18:00

Pilname stadione lietuvius priimsiantys ukrainiečiai bijo ne varžovų, o savęs: tauta nesuprastų nesėkmės

LRT.lt2019.10.10 18:00

Ukrainos futbolo rinktinė nekantriai laukia penktadienio mačo su Valdo Urbono treniruojamais lietuviais Europos čempionato atrankos varžybose. Nors po trijų dienų nuo mačo su Lietuviais į Ukrainą atvyks Portugalija su Cristiano Ronaldo, patys žaidėjai ir treneriai šalies spaudoje pabrėžia, kad mačas su Lietuva – ypatingos reikšmės.

Ukrainos ir Lietuvos rungtynių tiesioginę transliaciją iš Charkovo penktadienį nuo 21:45 val. tiesiogiai žiūrėkite LRT kanalu bei portale LRT.lt.

Įdomu, kad antradienį ukrainiečiai Charkove savo šalies sirgaliams surengė atvirą treniruotę. Daugiau nei 6 tūkst. sirgalių stadione galėjo stebėti savo futbolininkų pratybas, o po jų žaidėjai kantriai pasirašinėjo gerbėjams.

Šios šalies rinktinė išgyvena tikrą aukso amžių. Kol šalies klubai stringa Europos turnyruose, legendinio Andrejaus Ševčenkos treniruojama rinktinė yra per pora žingsnių nuo pagrindinio Euro 2020 turnyro. Ne vienas rinktinės futbolininkas žaidžia pajėgiuose Europos klubuose, o ateities atrodo dar šviesesnė – šią vasarą Ukrainos U-20 rinktinė pirmą kartą istorijoje triumfavo pasaulio čempionate.

Ukrainiečiai kol kas B grupėje žengia be nesėkmių – abukart buvo įveiktas Liuksemburgas (1:0 ir 2:1), įveikta Lietuva (3:0), sužaista lygiosiomis išvykoje su Portugalija (0:0) ir stebėtinai lengvai namuose sutriuškinta Serbija (5:0).

Euro 2020 turnyro atrankos varžybose prieš mėnesį Ukraina lietuvius Vilniuje ramiai sutriuškino 3:0 ir dabar yra B grupės lyderė (5 mačai – 13 taškų). Į Europos čempionatą bilietus gaus dvi geriausios grupės komandos, o antri šiuo metu yra portugalai (4 mačai – 8 taškai).

Pergalė prieš Lietuvą ukrainiečiams yra kone aukso vertės. Jeigu Andrejaus Ševčenkos vyrams rungtynėse su lietuviais ir portugalais pavyktų surinkti 4 taškus – Ukraina iškart užsitikrintų vietą Europos čempionate i paskutinis mačas su Serbija išvykoje jiems jau nebeturėtų reikšmės.

Taigi prieš rungtynes ukrainiečiai savo žurnalistams lyg susitarę kartoja tą patį – svarbiausias mačas yra su Lietuva, o nuvertinti varžovo negalima.

„Mes kalbėjome šia tema su žaidėjais. Tai mums yra pačio svarbiausios rungtynės, visi supranta, kad su tinkamu rezultatu mes padidinsime savo šansą patekti į Europos čempionatą. Vyrai yra susikaupę, mes tikrai nenuvertinsime savo varžovo. Be to, mes žaidžiame namuose ir tikimės, kad žiūrovai ateis mūsų palaikyti“, – segodnya.ua cituoja A. Ševčenką.

O žiūrovai tikrai ateis. Charkovo „Metalist“ klubo stadione, kuriame vyks mačas su Lietuva, portalo segodnya.ua duomenimis jau parduota 35 tūkst. bilietų. Iš viso futbolo mačus čia gali stebėti 40 tūkst. sirgalių, o likusių bilietų kaina į rungtynes su Lietuva siekia nuo 50-ies iki 500 grivinų (1,85 – 18,5 eurų). Tiesa, mačas su tituluotaisiais portugalais jau vyks ne Charkove, o pagrindiniame šalies Olimpiniame stadione Kijeve.

„Mes dabar galvojame tik apie Lietuvą. Kaip mes galime galvoti apie antrą mačą, jeigu dar nežaidėme pirmojo? rengiamės rungtynėms su Lietuva. Dieve padėk, jeigu nepavyks pasiekti gero rezultato – tai būtų blogai visai mūsų šaliai“, – vaizdžiai kalbėjo puolėjas Romanas Jaremčukas.

Panašiai sako ir saugas Tarasas Stepanenka: „Svarbiausias uždavinės yra teisingai nusiteikti rungtynėms su Lietuva, kas gali būti sunku, jeigu pažiūrėsime į pastaruosius mačus. Mums reikia užmiršti rungtynes Vilniuje, nes mūsų pasirodymas ir rezultatas priklausys tik nuo mūsų pačių.“

Pastarąjį kartą Ukrainos rinktinę lietuviai yra įveikę dar 2007 metais, kai Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadione šventė pergalę 2:0 atrankoje į 2008 m. Europos čempionatą. 2010-ųjų gegužę draugiškose rungtynėse tame pačiame Charkove nusileista ukrainiečiams net 0:4, o prieš mėnesį namuose pralaimėta 0:3. Tarp šių mačų įsiterpia nulinės lygiosios Ukrainoje 2014 metais.

Ukrainiečiai yra akivaizdūs šio mačo favoritai, jų šansai laimėti lažybininkų vertinami koeficientu 1,09, lietuvių – net 28,0, o lygiųjų galimybė – 10,5.