Naujienų srautas

Sportas2019.10.10 14:19

Iš krepšinio pasitraukęs Blattas turi naujų tikslų: noriu dirbti diplomatinį darbą

LRT.lt 2019.10.10 14:19

Praėjusį sekmadienį iš vyriausiojo trenerio postą Pirėjo „Olympiakos“ klube atleistas Davidas Blattas interviu metu „Boston Globe“ atskleidė pasitraukimo priežastis ir pasidalino mintimis apie ateities planus.

60-metis specialistas šiais metais viešai prisipažino sergantis išsetine skleroze. Tai liga, kuri D. Blatto atveju pasireiškia kojų tirpimu, atsirandančiu staigiu nuovargiu, balanso ir jėgos sutrikimais.

Vienas geriausių visų laikų Europoje dirbusių trenerių teigė, kad liga turėjo įtakos priimant sprendimą traukiantis iš vyriausiojo trenerio kėdės Graikijos ekipoje.

„Nenoriu, kad liga taptų pasiteisinimu. Visgi pokalbiuose su klubo vadovybe turėjau būti atviras dėl limitų, kurie atsirado mano gyvenime. Be to, komanda turėjo daug problemų. Žaidėme tik vienerias rungtynes. Sezonas prasidėjo prastai. Susėdome kartu ir nusprendėme, kad abiem pusėms bus geriau pasukti skirtingais keliais. Jokių asmeniškumų“, – situaciją prieš priimant sprendimą pasitraukti apibūdino D. Blattas.

Eurolygos čempionu su Tel Avivo „Maccabi“ klubu 2014-aisiais tapęs D. Blattas žada pasitraukti iš krepšinio bei svajoja apie darbą savo protėvių žemėje – Izraelyje.

„Visuomet norėjau būti ambasadoriumi, dirbti diplomatinį darbą Izraelyje. Noriu kažkokiu būdu padėti valstybei“, – pasakojo 2007 m. su Rusijos rinktine Europos vyrų krepšinio čempionatą laimėjęs treneris.

Krepšinio treneriu D. Blattas dirbo 27-erius metus. Specialistas 2018 metais su Stambulo „Darušafaka“ klubu triumfavo Europos taurės turnyre.

2014–2016 metais JAV ir Izraelio pilietybes turintis D. Blattas dirbo Klivlendo „Cavaliers“ klubo vyriausiuoju treneriu, su kuriuo 2014–2015 m. sezone nužygiavo iki NBA finalo, kuriame teko pripažinti Ouklendo „Warriors“ pranašumą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi