Naujienų srautas

Sportas2019.10.10 11:36

NBA trenerius sukritikavęs Trumpas: Kerras ir Popovičius pataikauja Kinijai, o JAV – negerbia

LRT.lt 2019.10.10 11:36

Didžiulį pagreitį ir atgarsį įgavęs NBA ir Kinijos konfliktas, kurį įplieskė Hjustono „Rockets“ generalinio vadybininko Darylo Morey socialiniame tinkle „Twitter“ išreikštas palaikymas taikiems protestams Honkonge, iššaukė ir JAV prezidento Donaldo Trumpo atsaką.

JAV valstybės galva daugiau pasisakė ne apie patį konfliktą ar galimas jo sprendimo priežastis, bet apie du NBA trenerius – Ouklando „Warriors“ vairininką Steve`ą Kerrą ir San Antonijo „Spurs“ specialistą Greggą Popovičių.

D. Trumpas abu trenerius apkaltino „nuolaidžiavimu“ Kinijai ir nuolatiniais negatyviais pasisakymais apie problemas JAV ir kritiką valdžiai.

„Žiūrėjau, kaip šis vyrukas – Steve`as Kerras buvo net išsigandęs, bandydamas atsakyti į klausimą. Jis atrodė kaip mažas drebantis berniukas ir net negalėjo pateikti atsakymo. Visgi, kai ateina laikas kalbėti apie JAV, jis turi nuomonę ir kalba negatyviai, – aiškino D. Trumpas. – Greggas Popovičius kalbėjo panašiai, tačiau jis neatrodė toks išsigandęs. Kaip bebūtų, ir jis kalba apie JAV negatyviai, tačiau negali pateikti savo nuomonės apie reikalus su Kinija. Kai pagalvoji, tai yra liūdna.“

Savo ruožtu D. Trumpas nepateikė konkrečios nuomonės apie NBA ir Kinijos konfliktą. JAV prezidentas, pateikdamas atsakymą, greitai grįžo prie S. Kerro ir G. Popovičiaus temos.

„NBA turi išspręsti savo reikalus su Kinija. Jie žino, ką daro. Visgi žiūrėjau, kaip S. Kerras ir G. Popovičius pataikavo Kinijai, o mūsų valstybės jie net negerbia. Tokie skirtumai yra labai liūdni“, – kalbėjo D. Trumpas.

Portalas LRT.lt primena, kad antradienį Japonijoje viešėjęs NBA komisaras Adamas Silveris pateikė Kiniją užrūstinusią poziciją dėl D. Morey žinutės „Twitter“ tinkle.

NBA vadovas Adamas Silveris pareiškė, kad organizacija ir toliau „palaikys išraiškos laisvę ir, žinoma, NBA bendruomenės išraiškos laisvę“.

„Morey naudojasi šia teise“, – A. Silveris sakė spaudos konferencijoje Japonijoje, kur „Rockets“ klubas šią savaitę turi žaisti dvejas draugiškas rungtynes.

„NBA nesuteiks sau teisės reguliuoti, ką šiais klausimais kalba arba ko nekalbės žaidėjai, darbuotojai ir komandos savininkai. Mes paprasčiausiai negalime taip elgtis“, – sakoma prieš spaudos konferenciją paskelbtame A. Silverio pareiškime.

Po tokių žodžių nacionalinis transliuotojas CCTV išleido oficialų pareiškimą, kuriame smerkiamas A. Silverio požiūris.

„Esame stipriai nepatenkinti ir prieštaraujame A. Silverio išsakytiems žodžiams, kuriuose teigiama, kad D. Morrey turėjo laisvę reikšti savo mintis. Tikime, kad bet kokios mintys, kurios grasina valstybės suverenitetui ir visuomenės stabilumui nepatenka į žodžio laisvės apibrėžimą“, – cituojamas oficialus transliuotojo pranešimas.

A. Silverio nuomonę palaikė D. Trumpo sukritikuotas G. Popovičius, tvirtinęs, kad NBA komisaras pasielgė kaip tikras lyderis.

„A. Silverio mintys apie žodžio laisvę nuskambėjo ypač stipriai, – portale „Yahoo Sports“ cituojamas G. Popovičius. – Jis tapo stipriu ir gerbiamu lyderiu. Jam nebuvo lengva pasakyti tokius žodžius, kuomet po jų gali ateiti ir ryškūs ekonominiai nuostoliai. Visgi A. Silveris laikėsi savo principų. Esu sujaudintas tokios jo reakcijos.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi