Naujienų srautas

Sportas2019.10.09 17:01

Įsiutusios Kinijos valdžios atsakas NBA: atšaukiami renginiai ir ikisezoninės rungtynės

LRT.lt 2019.10.09 17:01

Praėjusį savaitgalį Hjustono „Rockets“ klubo generalinio vadybininko Darylo Morey socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbtos žinutės, kuri įplieskė Kinijos įsiūtį bei iššaukė NBA vadovų reakciją, sukeltas efektas toliau temdo Kinijos ir NBA santykius.

Sporto gigantas ESPN skelbia, kad trečiadienį Šanchajuje buvo atšauktas socialinės NBA lygos iniciatyvos „NBA Cares“ renginys, kuriame turėjo dalyvauti Los Andželo „Lakers“ klubo atstovai. Teigiama, kad toks sprendimas buvo priimtas likus vos kelioms valandoms iki renginio pradžios.

NBA atstovų tvirtinimu, iniciatyva, kuri turėjo būti skirta Specialiasioms olimpinėms žaidynėms, buvo atšaukta ne lygos atstovų. Trečiadienį NBA turėjo atšaukti ir sirgaliams skirtą renginį.

Negana to, dar antradienį buvo atšauktas kitas „NBA Cares“ renginys, kuriame vienai iš Šanchajaus mokslo įstaigų Bruklino „Nets“ klubo atstovai turėjo dovanų įteikti kompiuterius. NBA išleido pranešimą, kuriame teigiama, kad kompiuteriai mokslo centrui vis tiek bus įteikti.

Ore pakibo klausimas dėl penktadienio naktį Šanchajuje turinčių vykti ikisezoninės NBA rungtynių tarp Bruklino „Nets“ ir Los Andželo „Lakers“ klubų. Trečiadienį miesto centre nuo pastatų sienų buvo šalinami didžiuliai plakatai, reklamuojantys rungtynes. NBA atstovų teigiamu, dar nėra aišku, ar minėta dvikova tikrai įvyks.

Be to, skelbiama, kad nacionalinis Kinijos transliuotojas CCTV atšaukė NBA ikisezoninių rungtynių transliacijas. Tai nutiko po to, kai Japonijoje besilankantis lygos komisaras Adamas Silveris pateikė poziciją dėl D. Morey žinutės „Twitter“ tinkle, kurioje reiškiamas palaikymas taikiems žmonių protestams už demokratines laisves Honkonge.

NBA vadovas Adamas Silveris pareiškė, kad organizacija ir toliau „palaikys išraiškos laisvę ir, žinoma, NBA bendruomenės išraiškos laisvę“.

„Morey naudojasi šia teise“, – A. Silveris sakė spaudos konferencijoje Japonijoje, kur „Rockets“ klubas šią savaitę turi žaisti dvejas draugiškas rungtynes.

„NBA nesuteiks sau teisės reguliuoti, ką šiais klausimais kalba arba ko nekalbės žaidėjai, darbuotojai ir komandos savininkai. Mes paprasčiausiai negalime taip elgtis“, – sakoma prieš spaudos konferenciją paskelbtame A. Silverio pareiškime.

Po tokių žodžių nacionalinis transliuotojas CCTV išleido oficialų pareiškimą, kuriame smerkiamas A. Silverio požiūris.

„Esame stipriai nepatenkinti ir prieštaraujame A. Silverio išsakytiems žodžiams, kuriuose teigiama, kad D. Morrey turėjo laisvę reikšti savo mintis. Tikime, kad bet kokios mintys, kurios grasina valstybės suverenitetui ir visuomenės stabilumui nepatenka į žodžio laisvės apibrėžimą“, – cituojamas oficialus transliuotojo pranešimas.

„Rockets“ klubo žvaigždė ir vienas geriausių NBA krepšininkų Jamesas Hardenas pritarė A. Silverio žodžiams.

„Visi turime teisę laisvai reikšti mintis. Tai yra pasaulis, kuriame gyvename. Kiekvienas gali išsakyti kaip jaučiasi ir ką mano. Natūralu, kad nuomonės įvairiais klausimais visuomet skirsis, vieni pritars, kiti ne. Mes gyvename tokiame pasaulyje. Aš čia tam, kad paremčiau Adamą Silverį“, – kalbėjo krepšininkas.

Palaikymą NBA vadovui išreiškė ir San Antonijo „Spurs“ klubo vyriausiasis treneris Greggas Popovičius, turintis didžiulę įtaką krepšinio pasaulyje.

„A. Silverio mintys apie žodžio laisvę nuskambėjo ypač stipriai, – portale „Yahoo Sports“ cituojamas G. Popovičius. – Jis tapo stipriu ir gerbiamu lyderiu. Jam nebuvo lengva pasakyti tokius žodžius, kuomet po jų gali ateiti ir ryškūs ekonominiai nuostoliai. Visgi A. Silveris laikėsi savo principų. Esu sujaudintas tokios jo reakcijos.“

Kinijos valdžios veiksmai jau palietė NBA lygos ikisezoninių rungtynių transliacijas, o kinų sporto prekių gamintojai nutraukia ryšius su NBA. Skelbiama, kad dėl Darylo Morey saviraiškos Twitteryje NBA gali netekti 4-iais milijardais dolerių vertinamos rinkos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi