Sportas

2019.10.08 14:04

Adomaitis – apie Limožo ekipos žaidimą, nukabintą Jasikevičiaus portretą ir „B tribūnos“ protestą

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.10.08 14:04

Praėjusį antradienį skambia pergale prieš Krasnodaro „Lokomotiv“ klubą (96:84) naująjį Europos taurės turnyro sezoną pradėję Vilniaus „Ryto“ krepšininkai šią savaitę dėl dar vieno taško kovos Prancūzijoje. Trečiadienį sostinės ekipos Limože lauks vietos CSP krepšininkų barjeras.

Prancūzijos ekipa, kurioje rungtyniauja lietuvis Ovidijus Varanauskas, kampaniją Europos taurėje pradėjo pralaimėjimu Turkijoje. Alfredo Julbe auklėtiniai Bursoje 71:84 pripažino šeimininkų „Tofaš“ krepšininkų pranašumą.

CSP klubas, praėjusiame sezone patekęs tarp 16 stipriausių Europos taurės komandų, tarpsezoniu nusprendė žengti nauja sudėties komplektavimo kryptimi ir pasiliko tik senbuvius. Visgi kol kas Limožo ekipai įsivažiuoti naujajame sezone sekasi sunkiai – pralaimėjimais pažymėtas ne tik startas tarptautinėje arenoje, bet ir vietiniame čempionate, kuriame per 3-ejas pirmąsias rungtynes CSP laimėjo tik kartą.

Per pirmąsias 4-erias naujojo sezono rungtynes išryškėjo ir CSP lyderiai – sunkusis krašto puolėjas Brianas Conklinas, atakuojantis gynėjas Semaj Christonas bei įžaidėjas Vincentas Sanfordas. Vien V. Sandordas ir S. Christonas pirmose Europos taurės turnyro rungtynėse Turkijoje kartu išmetė 29 metimus.

Vilniečiai į kovą su greitai bėgančia ir daug atakų organizuojančia Limožo ekipa vežasi visus krepšininkus. Dar prieš dvikovą buvo neaišku, ar su komanda vykti į Prancūziją galės Mindaugas Girdžiūnas ir australas Cameronas Bairstow, tačiau žaidėjai spėjo atsigauti ir jau dalyvavo komandos treniruotėje.

Antradienio popietę Vilniaus oro uoste vyriausiasis „Ryto“ komandos treneris Dainius Adomaitis pasidalino mintimis apie būsimus varžovus Europos taurės turnyre.

„Limožo klubas žaidžia uraganinį krepšinį. Tai komanda, kuri vien greitajame puolime sukuria po 17-20 situacijų. Jeigu pridėsime ir ankstyvo „pikenrolo“ derinius, situacijų skaičius išauga iki 30-ies. Jie stengiasi atakuoti per pirmąsias 8-ias sekundes. Didžiausias iššūkis – sustabdyti CSP greitą puolimą“, – aiškino D. Adomaitis.

– Tarpsezonio metu CSP klubas pakeitė beveik visą sudėtį. Ar šios komandos žaidime jaučiamas žaidimo brokas, turint omenyje pralaimėjimus Prancūzijos lygoje ir Europos taurės turnyro pirmajame ture? – žurnalistai paklausė D. Adomaičio.

– Ši komanda turi ir naują trenerį, todėl susižaidimo trūkumas dar yra jaučiamas. Matosi, kad kai kurios idėjos dar nėra įgyvendinamos taip, kaip nori komandos trenerių štabas. CSP žaidime dar trūksta kokybės ir geresnio tarpusavio supratimo tarp žaidėjų. Be to, jų žaidime matomas ir per didelis klaidų kiekis. Aišku, varžovų ekipos žaidėjai yra tikrai agresyvūs ir atletiški. Buvo ir tokių rungtynių, kuomet CSP perimdavo ir po 8 kamuolius bei juos konvertuodavo į greitus taškus. Turime daugiau žiūrėti į save, kaip turime geriau kontroliuoti žaidimo ritmą.

– CSP žaidime ypač pavojingi Brianas Conklinas ir Semaj Christonas. Ką dar be jų galite išskirti varžovų gretose?

– CSP stengiasi išnaudoti B. Conklino fizinę jėgą, o apie S. Christoną sukasi visas žaidimas. Jis yra tas žaidėjas, kuris daugiausiai spręs – atakuos bei bandys sukurti situacijas kitiems. Faktas, kad yra pavojingų perimetro žaidėjų tokių kaip Nicolas Langas, kuris bet kurį vakarą gali sumesti ir 30 taškų. Varžovai taškus gali pelnyti skirtingais būdais.

– Kokie galėtų būti raktai į pergalę rungtynėse Limože?

– Pirmiausia turime kontroliuoti rungtynių tempą ir neleisti varžovams pajausti tų momentų, kada jie gali bėgti. Turime kontroliuoti CSP spurtus. Tai turime daryti prasižengdami. Bus labai svarbu puolime susidoroti su varžovų spaudimu ir su savo klaidomis.

– Kokia yra O. Varanausko rolė Limožo klube?

– Neteko matyti jo daug žaidžiančio, tai yra rolės krepšininkas. Aišku, nesinori prisišnekėti, nes lietuviai visuomet gerai sužaidžia prieš lietuvius.

– Treneri, daug diskusijų sulaukė „Ryto“ vadovybės sprendimas nukabinti Šarūno Jasikevičiaus portretą nuo „Jeep“ arenos palubių. Kaip jūs vertinate šią situaciją?

– Šiuo klausimu turiu savo nuomonę. Savo nuomonę pasilaikysiu sau. Šio klausimo teiraukitės klubo vadovybės. Tą nuotrauką nuėmiau ne aš.

– „B tribūna“ nusprendė boikotuoti rungtynes su „Žalgiriu“. Ką galvojate apie tai?

– Atvirai pasakius, nesu įsigilinęs į šią situaciją. Kelionės metu galbūt daugiau pasidomėsime šiuo reikalu. Kiek žinau, yra problemų, kurios yra aktualios visiems sirgaliams. Jie nusprendė taip pasielgti. Tai yra jų sprendimas. Mums, kaip klubui, yra svarbus kiekvienas sirgalius – ar tai būtų „B tribūnos“ sirgalius ar vilnietis, gyvenantis Žvėryne, Senamiestyje ar Vilniaus rajone. Esame Vilniaus komanda ir norime, kad į rungtynes ateitų visi vilniečiai, pilna arena.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.