Naujienų srautas

Sportas2019.10.08 11:18

Kinijos valstybinė televizija atšaukia NBA draugiškų rungtynių transliacijas

papildyta 12.14
BNS 2019.10.08 11:18

Kinijos valstybinis transliuotojas antradienį paskelbė, kad „tuojau pat sustabdys“ planus transliuoti dvejas NBA draugiškas rungtynes, kurios Kinijoje turi įvykti šią savaitę.

Pranešimas pasirodė didėjant triukšmui po vienos NBA komandos vadovo tviterio žinutės, kuria buvo pareikšta parama protestuotojams Honkonge.

„Manome, kad bet kokie komentarai, kuriais metamas iššūkis nacionaliniam suverenumui ir socialiniam stabilumui, nepriklauso žodžio laisvės sričiai“, – savo paskyroje socialiniame tinkle nurodė Kinijos centrinė televizija (CCTV).

„Todėl CCTV sporto kanalas nusprendė tuojau pat sustabdyti planus transliuoti NBA ikisezonines (Kinijos varžybas) ir tuojau pat įvertins visą bendradarbiavimą ir bendravimą, susijusius su NBA“, – sakoma pareiškime.

JAV krepšinio lyga priešiškos reakcijos Kinijoje sulaukė dėl praėjusią savaitę socialiniame tinkle „Twitter“ pasirodžiusios „Houston Rockets“ generalinio direktoriaus Darylo Morey žinutės, kurioje buvo reiškiama parama protestuotojams pusiau autonominiame Honkonge, rengiantiems vis smurtingesnes demonstracijas ir reikalaujantiems daugiau laisvių.

CCTV kalbėjo apie dvi metines NBA draugiškas rungtynes Kinijoje, kuriose varžysis „Los Angeles Lakers“ ir „Brooklyn Nets“.

Ketvirtadienį komandos turi žaisti Šanchajuje, o šeštadienį – Kinijos pietuose esančiame Šendžene.

CCTV nepaminėjo būsimojo sezono rungtynių ir nepateikė daugiau jokių detalių dėl savo planų persvarstyti visus ryšius su NBA.

CCTV sprendimas yra naujausias požymis, kad NBA gali patirti nemenką žalą itin svarbioje Kinijos rinkoje.

CCTV ir „Tencent Holdings“, kuri Kinijoje internetu transliuoja NBA varžybas, jau anksčiau paskelbė, kad sustabdys planus transliuoti „Houston Rockets“ rungtynes. Rėmėjai, tarp jų sportinės aprangos kompanija „Li Ning“ ir bankas „Shanghai Pudong Development Bank“, taip pat paskelbė, kad sustabdys bendradarbiavimą su šiuo klubu.

„Brooklyn Nets“ žaidėjai, vadovai ir NBA pareigūnai antradienį po pietų turėjo pasirodyti reklamos renginyje vienoje Šanchajaus pradinių mokyklų, bet lyga nepateikdama paaiškinimo staiga atšaukė renginį, iki jo likus vos dviem valandoms.

NBA atstovai kol kas neatsakė į AFP klausimus, ar „Los Angeles Lakers“ ir „Brooklyn Nets“ rungtynės bus atšauktos.

NBA išreiškė apgailestavimą dėl D. Morey tviterio žinutės, bet komisaras Adamas Silveris pirmadienį tvirtino, kad lyga remia jo teisę reikšti savo nuomonę.

„Mes labai nepatenkinti [A. Silverio] komentarais ir jiems nepritariame“, – sakoma CCTV pareiškime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi