Naujienų srautas

Sportas2019.10.07 12:26

Paskutinis čempionato savaitgalis neleido jam tapti tik miražu dykumoje

LRT.lt 2019.10.07 12:26

Sėkmingas pasaulio lengvosios atletikos čempionatas atrodė tarsi tolimas miražas dykumoje, tačiau paskutinį savaitgalį gyvybė pagaliau grįžo į stadioną, kuris paskutinėmis čempionato dienomis tapo pilnesnis ir išgelbėjo turnyro organizatorius ir oficialius varžybų asmenis, apie pasibaigusias pirmenybes rašoma „Reuters.com“ publikacijoje.

Ilgą laiką dėl nedidelio vietinių susidomėjimo pagreičio neįgavęs 10 dienų čempionatas pagaliau pateisino lūkesčius paskutinį savaitgalį, kai skundus dėl tuščių stadionų ir didžiulio karščio pakeitė atmosfera, pagaliau buvusi verta pasaulinio renginio.

Atletai atsakė įsimintinais savo pasirodymais vėdinamame Dohos „Khalifa“ stadione, kur temperatūra laikėsi apie 21 laipsnį, o pagrindine čempionato vinimi tapo vietinės publikos numylėtinio Mutazo Barshimo triumfas šuolio į aukštį rungtyje, padėjęs varžybų šeimininkams iškovoti vienintelį jų aukso medalį.

Tą patį vakarą amerikietė Dalilah Muhammad pagerino sau pačiai priklausiusį 400 metrų bėgimo su barjerais pasaulio rekordą, o šeštadienį vyrų rutulio stūmimo rungties finalininkai surengė pasirodymą, vadinamą geriausiu per istoriją.

JAV komanda dar kartą čempionatą baigė bendroje įskaitoje užėmusi pirmąją vietą su 14 aukso medalių, beveik trimis kartais aplenkusi artimiausius persekiotojus iš Kenijos (5 aukso medaliai), tuo tarpu Jamaika ir Kinija iškovojo po tris aukščiausius apdovanojimus.

Jokia kita šalis neiškovojo daugiau nei dviejų aukso apdovanojimų.

„Mums gana akivaizdu, kad, vertinant pagal sportininkų pasirodymus, tai buvo geriausias pasaulio čempionatas istorijoje“, – drąsiai kalbėjo tarptautinės lengvosios atletikos federacijos prezidentas Sebastianas Coe.

Ilgą laiką prezidentas turėjo visiems įrodinėti, jog mintis čempionatą surengti Katare yra pasiteisinusi.

„Būtent tie sportininkai, atvykę į varžybas geriau joms pasiruošę, bus atsimenami ilgą laiką. Prie to prisidėjo ir beveik tobulos sąlygos, kurios buvo sukurtos stadione“, – pasakojo S. Coe.

Prieš paskutinius tris čempionato vakarus daugiau judesio buvo greta stadiono esančiame prekybos centre su visomis jo parduotuvėmis ir atrakcionų parku, negu tuščiomis vietomis švietusiame „Khalifa“ stadione.

Pirmieji nerimo ženklai kilo tada, kai pirmąjį varžybų savaitgalį 100 metrų bėgimo atrankos nesutraukė net kuklios auditorijos.

Christiano Colemano pergalė buvo pasitikta nedidelėmis, mandagiomis ovacijomis, tuo tarpu Jamaikos bėgikė Shelly-Ann Fraser pergalės ratą su savo neseniai gimusiu vaikeliu taip pat bėgo greta tuščių tribūnų.

Kataras nuolat reiškia didžiulį norą rengti grandiozinius sporto turnyrus, tarp kurių – ir 2022-ųjų pasaulio futbolo čempionatas, tačiau ne taip stipriai nori juose lankytis.

Futuristinis, vėdinamas „Khalifa“ stadionas, be abejonės, parodė, jog šalis gali turėti aukščiausio lygio infrastruktūrą, tačiau renginio organizavimas vien statybų finišu nesibaigia.

Paskutinėmis turnyro dienomis organizatoriai turėjo išdalinti tūkstančius bilietų įvairiems klubams ir imigrantams darbuotojams, kad šie padėtų užpildyti stadioną.

Jei bėgimo ir kitų rungčių atletai galėjo varžytis vėdinamoje aplinkoje, tai Dohos gatvėse netrūko kančios ir skundų.

Maratonininkai ir sportinio ėjimo atstovai buvo priversti varžytis vidurnaktį bedvasiame, dažniausiai be žiūrovų kelyje, kankinami didžiulio karščio ir drėgmės.

S. Coe išreiškė įdomų požiūrį sąlygomis besiskundusių atletų atžvilgiu.

„Sportininkai, kalbantys apie kėblumus, turbūt nebus tie, kurie namo grįš iškovoję apdovanojimus“, – rėžė prezidentas.

Griausminga varžybų pabaiga buvo geras faktorius sportui, kuris pastaruoju metu gyvena su daugybe kompleksinių problemų, tarp kurių – ir Rusijos dopingo skandalas, kurio pabaigos dar nematyti ir dėl kurio Rusijos atletai turėjo varžytis po neutralia vėliava.

Jei to dar maža, čempionatas susilaukė dar vieno nemalonaus trukdžio, kai žinomas amerikiečių treneris Alberto Salazaras keturiems metams buvo diskvalifikuotas už dopingo platinimą. Tokios naujienos čempionatą sukrėtė pačiame jo viduryje.

Pats A. Salazaras kaltinimus atmetė ir sakė, jog tokį sprendimą bandys skųsti.

Lengvaatlečių dėmesys dabar bus kreipiamas į kitų metų olimpines žaidynes Tokijuje, o vėliau – į Judžine, Oregone, JAV, vyksiantį pasaulio čempionatą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi