Sportas

2015.08.07 12:57

V. Motūza toliau vejasi pasaulio sklandymo čempionato lyderį

BNS 2015.08.07 12:57

Pociūnuose (Prienų rajonas) tęsiasi pirmasis pasaulio sklandymo čempionatas 13,5 m klasėje, kuriame dėl medalių kovą tęsia dvylika pilotų iš septynių valstybių – Australijos, Italijos, JAV, Prancūzijos, Rusijos, Slovėnijos ir Lietuvos.

Pociūnuose (Prienų rajonas) tęsiasi pirmasis pasaulio sklandymo čempionatas 13,5 m klasėje, kuriame dėl medalių kovą tęsia dvylika pilotų iš septynių valstybių – Australijos, Italijos, JAV, Prancūzijos, Rusijos, Slovėnijos ir Lietuvos.

Penktąją varžybų dieną nutrūko įspūdinga Vlado Motūzos, kuris sklando Lietuvoje, bendrovėje „Sportinė aviacija ir Ko“, pagamintu sklandytuvu „Mini LAK“, pergalių serija. Po trijų laimėtų pratimų iš eilės Lietuvos pilotas ketvirtadienį su 909 taškais liko šeštas, tačiau bendroje čempionato įskaitoje išsaugojo antrą vietą. Po penkių pratimų lietuvis turi 4116 taškų ir iki 314 taškų sumažino atsilikimą nuo lyderio poziciją išsaugojusio italo Stefano Ghiorzo, kuris ketvirtadienio pratime liko tik aštuntas (847 tšk.).

Trečiąją poziciją bendroje įskaitoje išsaugojo 3815 taškų turintis australas Morganas Sandercockas, kuris penktajame pratime buvo ketvirtas.

Tomas Kuzmickas su 635 tašku ketvirtadienį liko paskutinis – dvyliktas, kaip ir bendroje įskaitoje su 2052 taškais.

Kartu su pasaulio čempionatu Pociūnuose vyksta ir parengiamosios 2016 metų pasaulio sklandymo čempionato varžybos (MIX klasė, 8 dalyviai) bei Lietuvos klubinės klasės čempionatas (26 dalyviai).

MIX klasėje pergalių seriją pratęsė tarptautinė pora Adam Czeladzki iš Lenkijos ir lietuvis Darius Liaugaudas. Vyrai laimėjo jau penktąjį pratimą (1000 taškų) iš eilės ir dar labiau sutvirtino pirmaujančias pozicijas bendroje įskaitoje (4675 taškai). Antroje vietoje esantis japonas Makoto Ichikawa lyderiams pralaimi jau 386 taškus.

Lietuvos klubinės klasės čempionate penktąjį pratimą laimėjo bendroje įskaitoje į dešimtąją poziciją su 4072 taškais pakilęs Linas Miežlaiškis (sklandytuvas „Standart Jantar 2“, 1000 taškų pratime), o lyderiu bendroje įskaitoje liko septintą vietą penktajame pratime užėmęs Romualdas Konteikis (978 taškai).

Po penkių pratimų R. Konteikis turi 4566 taškus ir 81 tašku lenkia į antrą vietą pakilusį Jorį Vainių, bei 98 taškais – į trečiąją poziciją smuktelėjusį australą Tobiasą Geigerį.