Naujienų srautas

Sportas2019.10.06 21:47

Čempionato Dohoje uždarymas: geriausias šuolis į tolį nuo 2016 metų ir istorinis medalis Lenkijai

estafetėse problemų neturėjo JAV bėgikai
LRT.lt 2019.10.06 21:47

Sekmadienį Dohoje finišavo pasaulio lengvosios atletikos čempionatas. Buvo išdalinti net 7 medalių komplektai, o labiausiai įsiminė istorinis Lenkijos medalis moterų 4x400 m estafetėje, drama ieties metimo rungtyje bei geriausias moterų šuolio į toli rezultatas nuo 2016-ųjų metų.

Vyrų 4x400 m estafetėje be problemų auksą iškovojo ir geriausią sezono rezultatą pagerino JAV atstovai. Jų laikas – 2:56,69. Du iš bėgikų – Michaelas Cherry ir Wilbertas Londonas iškovojo po du medalius Dohoje. Su jais bėgo Rai Benjaminas ir Fredas Kerley.

Sidabrą gavo Jamaikos bėgikai. Akeemas Bloomfieldas, Nathonas Allenas, Terry Ricardo Thomas ir Demishas Gaye distanciją įveikė per 2:57,90.

Kiek netikėtai trečiąją vietą užėmė belgai. Jų laikas – 2:58,78. Medalininkai – Jonathanas Sacooras, Robinas Vanderbemdenas bei broliai Dylanas ir Kevinas Borlee.

Didžiosios Britanijos bėgikai suklydo perduodami lazdelę – ją išmetė, todėl nefinišavo ir negavo automatinio patekimo į Tokijo olimpines žaidynes. Kelialapį dar teks išsikovoti.

Moterų 4x400 m estafetė be staigmenų – auksas atiteko amerikietėms. Jos rungtį nubėgo per 3:18,92 ir užfiksavo geriausią sezono rezultatą.

Atitrūkti nuo varžovių joms padėjo 400 m barjerinio bėgimo pasaulio čempionė Dalilah Muhammad. Medalininkės – Phyllis Francis, Sydney McLaughlin, D. Muhammad ir Wadeline Jonathas.

Antrą rezultatą netikėtai pademonstravo lenkės. Jų laikas – 3:21,89. Tai – nacionalinis rekordas.

Prieš pat finišą Justyna Swiety-Ersetic aplenkė jamaikietę Shericką Jackson ir iškovojo istorinį Lenkijai medalį. Su ja dar bėgo Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz ir Malgorzata Holub-Kowalik.

Bronza atiteko jau minėtai S. Jackson ir jamaikietėms. Tai trečiasis atletės medalis šiame čempionate. Prieš tai ji laimėjo 400 m bėgimą ir 4x100 m estafetę. Šioje rungtyje Jamaikos bėgikių laikas – 3:22,37.

Šalia S. Jackson dar varžėsi Anastasia Le-Roy, Tiffany James ir Stephenia Ann McPherson.

Vyrų ieties metimo finale aukso medalį iškovojo Andersonas Petersas iš Grenados. Jis jau pirmuoju bandymu užfiksavo 86,89 m ir to užteko triumfuoti.

Antrą vietą užėmė sezono lyderis estas Magnusas Kirtas, kuris antruoju metimu įrankį nusviedė 86,21 m. Jis penktuoju metimu patyrė traumą. Vos išmetęs ietį estas skaudžiai krito ir kurį laiką gulėjo, kol jį pakelti sugebėjo medikai.

Trečias liko 2017-ųjų čempionas vokietis Johannesas Vetteris. Antruoju bandymu jis užfiksavo 85,37 m rezultatą.

Įdomu tai, jog pastarasis atrankoje sugebėjo ietį numesti 89,35 m ir visus kitus varžovus aplenkė net 4 metrais.

Tada A. Peterso rezultatas buvo 85,34 m.

Moterų 100 m barjeriniame bėgime triumfavo olimpinė sidabro medalininkė Nia Ali iš JAV. Ji distanciją įveikė per 12,34 sek. ir pagerino savo asmeninį rekordą. Tai amerikietės pirmasis triumfas atvirame stadione.

Sidabro medaliu tenkinosi pasaulio rekordininkė Kendra Harrison. Ji ėmė bėgėtis po pirmųjų 30 metrų, tačiau nesugebėjo pavyti savo tautietės – 12,46 sek.

Bronza atiteko šio sezono lyderei jamaikietei Danielle Williams. Ji vos viena šimtąja atsiliko nuo K.Harrison – 12,47 sek. Tai tik šeštas geriausias šios sportininkės sezono rezultatas.

Vyrų 10000 m bėgime triumfavo Joshua Cheptegei iš Kenijos. Jis distanciją įveikė per 26:48,36. Tai geriausias sezono rezultatas pasaulyje.

Sunku suabejoti, kad čia būtų triumfavęs britas Mo Farah, tačiau jis nusprendė praleisti čempionatą Dohoje – vietoj to pasirinko bėgimą Čikagos maratone.

Sidabro medalį iškovojo Yomifas Kejelcha iš Etiopijos (26:49,34). Trečias liko Rhonexas Kipruto iš Kenijos (26:50,32).

Moterų šuolyje į tolį neįtikėtinus rezultatus demonstravo vokietė Malaika Mihambo. Ji trečiuoju bandymu užfiksavo 7,30 m rezultatą ir šovė į priekį. Tai geriausias užfiksuotas šuolis nuo 2016-ųjų metų.

Ji dar du kartus peršoko 7 m ribą, tačiau savo rezultato nepagerino.

Prieš vokietės nuostabų bandymą pirmą vietą turėjo 6,91 m antruoju bandymu nušokusi Ese Brume iš Nigerijos. Vis dėlto, jai teko tenkintis tik bronzos medaliu.

Sidabrą penktuoju bandymu 6,92 m nušoko ir iš Nigerijos atletės antrą vietą atėmė ukrainietė Maryna Bech-Romančuk.

Pirmąjį vakaro medalį vyrai išsidalino 1500 m bėgimo rungtyje. Auksą laimėjo antrą distancijos dalį dominavęs Timothy Cheruiyotas iš Kenijos. Jo laikas – 3 min. 29,76 sek.

Sidabro medalį laimėjo savo geriausią sezono rezultatą pagerinęs alžyrietis Taoufikas Makhloufi – 3:31,38.

Bronza atiteko savo šelies rekordą sumušęs lenkas Marcinas Lewandowski – 3:31,70.

Transliacija startuos moterų 100 m barjerinio bėgimo pusfinaliais. Po to laukia moterų šuolio į tolį medalių dalybos.

19:40 val. startuoja vyrų 1500 m bėgimas, o po jo – vyrų ieties metimo finalas, į kurį šeštadienį nepavyko prasimušti lietuviui Edžiui Matusevičiui.

20 val. 10000 m bėgimo rungtyje atletai aiškinsis santykius, o dar po 50 minučių – moterys jau varžysis 100 m barjerinio bėgimo finale.

Transliaciją ir čempionatą užbaigs moterų ir vyrų 4x400 m bėgimo estafetės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi