Sportas

2019.10.06 15:45

Po tragiško Lietuvai čempionato federacija išlieka pozityvi: po nuosmukių visada ateina pakilimas

M. Andrijauskas, LRT.lt iš Dohos2019.10.06 15:45

Sekmadienį Dohoje baigiasi pasaulio lengvosios atletikos čempionatas, iš kurio lietuviai grįžta tuščiomis. Didžiausios viltys – disko metikas Andrius Gudžius, šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, ieties metikas Edis Matusevičius pirmenybėms nebuvo pasirengę taip kaip norėtų. Šiam trejetui po paskutinių sezono startų teko atsigręžti atgal ir prisiminti viską, kas sutrukdė siekti geriausių rezultatų – traumas ir ligas.

Į Kataro sostinę atvyko 11-a šalies lengvaatlečių, iš kurių 4-i dalyvavo ištvermės varžybose. Iš likusių, tik vienam pavyko prasibrauti į finalą. Kas atsitiko, kad gan patyrusiai Lietuvos rinktinei čempionatas Dohoje tapo vienu prasčiausių per visą šalies istoriją?

Lietuvos lengvosios atletikos federacijos generalinė sekretorė Nijolė Medvedeva nusivylusi rezultatais. Prieš išvyką į Katarą apie medalius garsiai nekalbėta, bet laukta daugiau finalų. Progą pakovoti dėl titulo su pačiais geriausiais turėjo vienintelis A. Gudžius, bet ir jam nustebinti nepavyko. 2017 m. čempionas Dohoje liko paskutinis – 12-as.

„Šiandien labai nusivyliau“, – po šeštadienį vykusios vyrų ieties metimo atrankos vis kartojo N. Medvedeva.

„Neslėpsiu, iš E. Matusevičiaus tikrai tikėjomės finalo. Rinktinės pasirodymą vertinu gana prastai. Išvykstant į Katarą apie medalius nekalbėjome, jų neplanavome. Bet galvojome apie L. Jasiūnaitės, E. Matusevičiaus, vienos iš trišuolininkių finalus. Deja, nepavyko“, – lyderių startus 2019-ų m pasaulio čempionate įvertino N. Medvedeva.

Tik iš žurnalistų apie E. Matusevičiaus traumą sužinojusi LLAF generalinė sekretorė sako, kad sportininkui tai buvo pirmas toks ilgas sezonas.

„E. Matusevičius niekada neturėjo tiek startų, gal prie tiek dar nepratęs. Bet pirmas žingsnis – teisingas. Reikia daug startuoti, kad įgytum patirties. Sportininkui gal tiek varžybų buvo per daug, gal neišlaikė.

Visą sezoną E. Matusevičius rodė gerus rezultatus, bet paskutinis akordas – nuviliantis“, – kalbėjo N. Medvedeva.

Šiemet stabilumą demonstravusią trišuolininkę Dovilę Kilty nuo finalo skyrė tik keli centimetrai, sportininkė tikėjosi būti dvyliktuke, tačiau nepasisekė. Kita trišuolininkė – planetos pirmenybių debiutantė ir Lietuvos rekordininkė Diana Zagainova minėjo nepadariusi visko, ką galėjo ir ko tikėjosi.

Sunku buvo ir ieties metikei Livetai Jasiūnaitei. Sportininkė, ko gero, vylėsi pasirodymą čempionate užbaigti ne po trijų bandymų atrankoje. Pavargęs po užsitęsusio sezono buvo ir šuolininkas Adrijus Glebauskas, kuris po kvalifikacinių varžybų liko iš tribūnų stebėti kitų sportininkų kovas pasaulio čempionate. Po nepavykusių atrankų buvo dažnai kalbama apie užsitęsusį sezoną ir varžybų alkį.

„Pretenzijų neturėčiau D. Kilty. Jai pritrūko sėkmės. Dohoje D. Kilty pasiekė sau artimą šio sezono rezultatą. A. Glebauskas į čempionatą atvyko pagal reitingą. Viename šuolių jam irgi nepasisekė, tai buvo laimės dalykas, didesnių priekaištų taip pat neturėčiau.

Dauguma startavusių lietuvių dar nėra pasiekę pasaulinio lygio. Kai kuriems šiemet reikėjo vykdyti olimpinius, kitiems – pasaulio čempionato normatyvus. Manau, tai juos pribaigė. Vieninteliam E. Matusevičiui sezonas buvo ilgas, kitiems – nepasakyčiau. Manau, kad buvo neteisingai sudėlioti prioritetai“, – sakė N. Medvedeva.

Pirmoji planetos pirmenybėse startavo maratonininkė Monika Bytautienė. Susidūrusi su Dohos karščio banga ji nusprendė nerizikuoti sveikata ir trasos nebaigė. Ėjikei Živilei Vaiciukevičiūtei pavyko užbaigti 20-ies km distanciją, bet tokiame karštyje buvo per sunku kovoti dėl aukštų pozicijų. Panašu, kad geriausiai šio neįprasto čempionato išbandymus išlaikė ėjikai Arturas Mastianica ir Marius Žiūkas.

Pirmą kartą atvykus į Doha Corniche alėją, kurioje vyko visos ištvermės varžybų rungtys, tapo aišku, kam atiteks didžiausios padėkos už pastangas ir parodytą valią. Nesvarbu, kad ėjikai ir maratonininkė liko be medalių, bet jų verti visi, kas išdrįso startuoti šiame pragare.

„Ten, kur buvo labai sunku, kai kurie mūsų sportininkai pasirodė puikiai, didvyriškai. Pirmiausiai – A. Mastianica, kuris dalyvavo 50-ies km ėjime ir buvo 15-as pasaulyje. M. Žiūkas pasiekė aukštą 11-ą poziciją 20-ies km ėjime. Jie abu nusipelnė geriausių žodžių ir pagarbos“, – ėjikų startus įvertino N. Medvedeva.

Kiti metai – olimpiniai ir vienas prasčiausių Lietuvos lengvaatlečių pasirodymų pasaulio čempionate verčia suklusti. Bet šalies federacijos generalinė sekretorė sako, kad ne viskas taip niūru, kaip atrodo žiūrint į rezultatus pasaulio čempionate.

„Po skaudžių nuosmukių visada ateina pakilimas. Tikiu, kad A. Gudžius pasveiks, išsigydys E. Matusevičius ir visi kiti, kurie dalyvavo Dohoje. Tokijuje jie tikrai pasirodys geriau, tuo net neabejoju, visais tikiu.

Ir manau, kad mūsų lengvosios atletikos delegacija olimpinėse žaidynėse bus kur kas gausesnė“, – optimistiškai į pagrindinį 2020-ųjų sporto kalendoriuje įrašytą renginį žvelgė N. Medvedeva.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt