Naujienų srautas

Sportas2019.10.05 22:28

Neįtikėtini finalai Dohoje: geriausias visų laikų rutulio stūmimo finalas ir Dovilės Kilty vyro medalis

bėgikės daužė rekordus
LRT.lt 2019.10.05 22:28

Dohoje, Katare, vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate šeštadienio programos vakarinė dalis buvo neįtikėtina. Rutulio stūmimo rungtis jau vadinama geriausiu visų laikų lengvosios atletikos finalu, rekordus gerino bėgikai, o taip pat medalį iškovojo Dovilės Kilty vyras.

Vyrų 4x100 estafetėje triumfavo amerikiečiai. Jie pademonstravo geriausią sezono rezultatą – 37,10 sek., - kurio pasiekti nesutrukdė net prastas lazdelių apsikeitimas tarp Justino Gatlino ir Michaelo Rodgerso. Su jais komandoje dar buvo Christianas Colemanas ir Noah Lylesas.

Antroje vietoje – Didžiosios Britanijos bėgikai, tarp kurių buvo ir trišuolininkės D. Kilty vyras – Richardas Kilty. Britų laikas – 37,36 sek. Tai yra Europos rekordas. Su lietuvės mylimuoju kartu varžėsi Adamas Gemili, Zharnelis Hughesas bei Nethaneelis Mitchellas-Blake`as.

Bronzą gaus Japonijos bėgikai (37,43 sek.). tai – Azijos rekordas. Šį rezultatą pasiekė Shuhei Tada, Kirara Shiraishi, Yoshihide Kiryu ir Abdulas Hakimas Sani Brownas.

Moterų 4x100 metrų bėgimo estafetėje čempionėmis tapo jamaikietės. Jos distanciją įveikė per 41,44 sek. Komandoje buvo Natalliah White, Shelly-Ann Fraser-Pryce, Jonielle Smith ir Shericka Jackson, kuri specializuojasi 400 m bėgimuose.

Antrą poziciją užėmė Didžiosios Britanijos atstovės. Jos rungtį nubėgo per 41,85 sek. Varžėsi Asha Philip, Dina Asher-Smith, Ashleigh Nelson ir Daryll Neita.

Trečios liko Dezerea Bryant, Teahna Daniels, Morolake Akinosun ir Kiara Parker iš JAV. Jų rezultatas – 42,10 sek.

Labiausiai šioje rungtyje nustebino kinės, kurios nesugebėjo tinkamai apsikeisti lazdelėmis, todėl finišavo daugiau nei per minutę ir buvo diskvalifikuotos.

Moterų trišuolis praėjo be netikėtumų. 2017-ųjų pasaulio čempionė ir sezono lyderė – Yulimar Rojas iš Venesuelos – čia iškovojo aukso medalį. Jos geriausias šuolis buvo pasiektas antruoju bandymu – 15,37 m.

Antroje vietoje – jamaikietė Shanieka Ricketts, trečiuoju šuoliu pademonstravusi aukštą lygį – 14,92 m.

Už jos – penktuoju bandymu į trejeruką įšokusi kolumbietė Caterina Ibarguen – 14,73 m.

Moterų 5000 m bėgimas padovanojo dar vieną čempionato rekordą. Triumfavo Kenijos atstovė Hellen Obiri. Tai buvo antrasis jos triumfas iš eilės pasaulio čempionatuose. Atletė distanciją įveikė per 14:26,72.

Už jos – dar viena Kenijos bėgikė Margaret Chemilo Kipkemboi. Jis į antrąją vietą išsiveržė paskutiniųjų 100 m distancijoje. Pastarosios laikas – 14:27,49.

Bronzos medalį užėmė 22-ejų vokietė Konstanze Klosterhalfen (14:28,43). Ji ilgą laiką pretendavo į sidabro ar net aukso medalį, tačiau pabaigoje pavargo ir nebepajėgė įsiterpti tarp Kenijos bėgikių.

Rutulio stūmimo rungtyje gerbėjus žavėjo gerinami rekordai. Iš pradžių olimpinis čempionas amerikietis Ryanas Crouseris užfiksavo 22,36 m rezultatą. Tai trumpą laiką buvo naujasis pasaulio čempionatų rekordas.

Vis dėlto, jau netrukus 2017-ųjų pasaulio čempionas Tomas Walshas nustebino dar labiau – ritulį nustūmė 22,90 m ir dar kartą pagerino čempionato rekordą. Iki pasaulio rekordo atletui iš Naujosios Zelandijos pritrūko 22 cm.

Tarp šių atletų įsiterpė brazilas Darlanas Romani, užfiksavęs 22,53 m rezultatą, tačiau R. Crouseris atsiėmė antrą vietą ir priartėjo prie T. Walsho. Amerikietis ketvirtuoju bandymu įrankį nustūmė 22,71 m.

Sensaciją paskutiniuoju bandymu sukūrė 2013-ųjų pasaulio čempionas amerikietis Joe Kovacsas. Ketvirtuoju stūmimu 21,94 m rutulį nustūmęs atletas pagerino savo rezultatą beveik metru. Jo rezultatas 22,91. Tai – dar vienas čempionato rekordas ir trečias geriausias visų laikų rezultatas

Jo tautietis R. Crouseris taip pat neatsiriko – jo paskutinis bandymas leido užfiksuoti 22,90 m rezultatą ir šauti į antrąją poziciją.

T. Walshas po pirmojo bandymo neužfiksavo nė vieno įskaitinio rezultato, todėl liko trečias.

Aukso medalis atiteko J. Kovacsui, sidabras – R. Crouseriui, bronza – T. Walshui.

Moterų 1500 m bėgimo rungtis buvo neįtikėtina. Čempione tapo Europos čempionė olandė Sifan Hassan. Pastaroji išsiveržė į priekį po 300 m ir buvo nepavejama. Jos laikas – 3 min. 51,95 sek.

Prieš tai olandė dar tapo 10000 m bėgimo čempione. Ji tapo pirmąja istorijoje, laimėjusia abu bėgimus pasaulio čempionate.

Sidabro medalį išsikovojo Kenijos bėgike Faith Kipyegon – 3:54,22. Tai jos šalies rekordas.

Bronza atiteko savo asmeninį rekordą pagerinusiai Gudaf Tsegay iš Etiopijos – 3:54,38.

Ketvirtoje vietoje likusi amerikietė Shelby Houlihan pagerino Amerikos žemynų rekordą – 3:54,99.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi