Naujienų srautas

Sportas2019.10.05 15:35

Su visu Kataru triumfuojantis lietuvis Valutis: vietinio herojaus auksas išskraidino į debesis

Dohos dievukas Mutazas Essa Barshimas išlaukė progos ir nudžiugino šalį. Kataro šuolininkas į aukštį saviškių akivaizdoje iškovojo pasaulio čempionato auksą. Dukart suklupęs ties 2.33 m aukščiu, M. Barshimas vėliau užtikrintai kilo į 2.35 m ir 2.37 m. aukštį. Varžovams iš Rusijos jis paliko tik galimybes tarpusavyje išsiaiškinti, kuriam atiteks sidabras ir bronza.

Kataro rinktinės kineziterapeutas iš Lietuvos – Valdemaras Valutis antradienį džiaugėsi su komanda iškovota bronza. Ją 400-ų metrų barjerinio bėgimo rungtyje laimėjo Abderrahmanas Samba. Tačiau penktadienio vakaras lietuvį ir Kataro rinktinę pakylėjo į dar didesnes aukštumas.

Šuolininko M. Barshimo medalis buvo lauktas, bet niekas negalėjo prognozuoti, kaip jam seksis finale. Likus 100-ui dienų iki pirmenybių pradžios, sportininkas sugrįžo po kulkšnies traumos. 2017-ų metų pasaulio čempionas susižeidė pernai Vengrijoje, bandydamas iššokti į rekordinį aukštį – 2.46 m.

„Stebėti M. Barshimo triumfą – nepakartojama. Jis visą stadioną iškėlė į 9-ą dangų“, – po katariečio pergalės emocijų neslėpė V. Valutis.

„Auksas lauktas, bet kartais svajonės prasilenkia su realybe. Praėjusį sezoną M. Barshimas patyrė sunkią traumą, po kurios laukė ilga reabilitacija. Vien jo sugrįžimas į pasaulio elitą buvo kažkas neįtikėtina. O tai, kas nutiko „Khalifa“ stadione – tiesiog sunkiai apibūdinama“, – kalbėjo V. Valutis.

Kol gydėsi, M. Barshimas mintyse svarstė ir juodžiausią scenarijų apie tai, kad daugiau niekada nebegalės tęsti profesionalo karjeros. Tačiau kvalifikacijoje M. Barshimas grakščiais bandymais be klaidų pasiekė asmeninį sezono rezultatą (2.29 m), garantavusį vietą finale. Vienas žmogus penktadienio vakarą sukūrė atmosferą, kokią „Khalifa“ stadionas šiose pirmenybėse regėjo tik kartą.

„Su M. Barshimu teko padirbėti tik prieš 2017 m. pasaulio čempionatą Londone. Po jo traumos buvo daug neapibrėžtumo, mane paskyrė darbuotis su bronzą Dohoje iškovojusio A. Samba treneriu. Tačiau šuolininko auksas – visos komandos pergalė, prie to prisidėjo kas kiek galėjo“, – pasakojo lietuvis kineziterapeutas.

Dar penktadienį dieną, iki tol tuščios ir tvankios Kataro sostinės gatvės prisipildė žmonių. Priartėjus prie nacionalinio stadiono buvo sunku patikėti eilėmis prie patikros palapinių. Apsauga ir savanoriai stadione sunkiai valdė nepatenkintus lankytojus, kurie brovėsi į geriausias vietas. Tačiau jos jau buvo seniai užimtos tradiciniais baltais apdarais vilkinčių vietinių.

Stadionas pagaliau buvo gyvas. Toks, kaip ir ketvirtadienį vakare, kai savojo sportininko susirinko palaikyti Katare uždarbiaujantys indai. Tik Katarui labiau pasisekė. Pirmaisiais šuoliais M. Barshimas parodė, kiek daug rezervo jis turi kilti dar aukščiau. Su kiekvienu nauju bandymu augo ir triukšmo lygis. Finalo liudininku tapo ir Adrijus Glebauskas, kuris bendroje įskaitoje užėmė 21-ą vietą.

Du sunkūs atodūsiai nuaidėjo, kai M. Barshimui nepavyko peršokti į 2.33 m. Trečiasis mėginimas buvo sėkmingas, o skrydį aukso link vainikavo kiti du šuoliai, kartelę vis pakeliant dar dviem centimetrais aukščiau.

Ir stadionas paniro į euforiją. Dohoje gimęs M. Barshimas saviškių apsuptyje apgynė pasaulio čempiono titulą. Visa tai Kataro monarcho – šeicho Tamimo bin Hamado Al Thanio akivaizdoje.

„Švęsti tikrai švęsime. Viskas dar taip šviežia, visi euforijoje. Tikrai dar nežinau kaip bus pagerbtas čempionas, bet laukia didelė šventė“, – pergalės džiaugsmu dalijosi V. Valutis.

Lietuvis turės darbo ir paskutinėmis čempionato dienomis. Šeštadienį lengvosios atletikos treke startuos Kataro 4x400 m vyrų rinktinė. Nors ji nėra tarp favoričių, bet pasistengs nustebinti ir prasibrauti į finalą. V. Valučiui tai būtų dar viena asmeninė pergalė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi