2019.10.04 19:15

Baskų prakeiksmas lieka nenuimtas: „Žalgiris“ Eurolygos sezoną pradėjo nesėkme

LRT.lt 2019.10.04 19:15

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams Vitorijos „Baskonia“ ir toliau išlieka neįmenama mįsle. Naujojo Eurolygos sezono starte Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose baskams pralaimėjo 58:70 (19:19, 11:18, 16:18, 12:15) ir patyrė pirmąją nesėkmę turnyre.

Tai buvo penktasis kauniečių pralaimėjimas Vitorijos komandai paeiliui – baskams „Žalgiris“ neįkanda jau trečią sezoną iš eilės.

Vitorijos komanda iniciatyvą rungtynių metu turėjo nuo pat jų pradžios, o kiekvieną žalgiriečių bandymą grįžti į rungtynes vis stabdydavo kitas iššovęs lyderis – Mattas Janningas, Shavonas Shieldsas bei kiti.

Paskutiniame ketvirtyje kauniečiai buvo sugebėję skirtumą sumažinti iki keturių, tačiau tada svečiai surengė dar vieną atkarpą, po kurios pabėgo į priekį ir pergalingo pranašumo iš savo rankų neišleido.

Žalgiriečiai taip pat nesusitvarkė su svečių bokštu Youssoupha Fallu. Nors 221 centimetrų ūgio krepšininkas pats pelnė tik 2 taškus, tačiau sugriebė 6 kamuolius ir blokavo 5 žalgiriečių metimus.

Kitą savaitę žalgiriečiai reabilituotis bandys Milane, kur susikaus su vietos „Olimpia“.

Žalgiris“: Marius Grigonis ir Lukas Lekavičius po 10, Artūras Milaknis, Jockas Landale`as ir Edgaras Ulanovas po 9;

„Baskonia“: Shavonas Shieldsas 19, Tornike Shengelia 13, Luca Vildoza ir Mattas Janningas po 10;

Rungtynių eiga:

Paskutinę kėlinio atkarpą žalgiriečiai pradėjo trimis tritaškiais ir sumažino varžovų persvarą iki keturių (55:59).

Tačiau spurtas ilgai nesitęsė. Sėkmingai atsitiesę ispanai netrukus kelias atakas paeiliui baigė tiksliais metimais ir netrukus vėl sugrąžino žalgiriečius į duobelę (55:64). Dar vieną metimą pataikęs svečių lyderis Shavonas Shieldsas čia pat žalgiriečių atsilikimą vėl pavertė dviženkliu (55:66).

Per likusį laiką žalgiriečiai nebeatsitiesė ir buvo priversti pripažinti svečių komandos pranašumą.

Po trečiojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Vitorijos „Baskonia“ 46:55 (19:19, 11:18, 16:18).

„Žalgiris“: Marius Grigonis 10, Edgaras Ulanovas 9, Lukas Lekavičius ir Zachas LeDay`us po 7.

Po pertraukos daug sėkmingiau startavo svečiai iš Vitorijos. Jie į krepšį siuntė vieną metimą po kito ir netrukus žalgiriečių deficitas vėl tapo dviženklis (34:46).

Kauniečiai ir toliau sunkiai rado kelius link varžovų krepšio ir, įpusėjus trečiam ketvirčiui, atsiliko 38:46. Tiesa, netrukus Kaune susirinkusius sirgalius iš vietų pakėlė tritaškį pataikęs ir dar kartą atsilikimą sumažinęs Edgaras Ulanovas (41:48).

Vienu metu žalgiriečiai jau buvo priartėję per keturis taškus (46:50), tačiau kėlinio finiše du kartus šeimininkus nubaudė Mattas Janningas ir prieš paskutines dešimt minučių kauniečių deficitas siekė 9 taškus (46:55).

Po antrojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Vitorijos „Baskonia“ 30:37 (19:19, 11:18).

„Žalgiris“: Marius Grigonis 9, Lukas Lekavičius ir Zachas LeDay`us po 5, Edgaras Ulanovas 4.

Antrasis kėlinys prasidėjo vangiai ir pusantros minutės nė viena komanda nesugebėjo pelnyti taškų. Visgi, pirmieji savo sąskaitą atsidarė svečiai ir Kauno komanda vėl turėjo būti besivejančių vaidmenyje (19:21). Ilgai ispanai persvara nesidžiaugė, mat netrukus tritaškį pataikė Artūras Milaknis ir išvedė žalgiriečius į priekį (22:21).

Tačiau tada atkarpą 5:0 laimėjo Ispanijos komanda ir žalgiriečiai vėl atsiliko (22:26). Taškus sunkiai rinko abi komandos, tačiau sėkmingiau atakavę Vitorijos atstovai padidino žalgiriečių deficitą iki šešių taškų (25:31).

Kėlinio finiše dviem tritaškiais finišavę svečiai trumpam turėjo dviženklę persvarą, tačiau tolimą metimą su kėlinio sirena pataikęs Marius Grigonis Lietuvos čempionų deficitą kiek sumažino (30:37).

Po pirmojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Vitorijos „Baskonia“ 19:19.

„Žalgiris“: Zachas LeDay`us 5, Edgaras Ulanovas 4, Marius Grigonis ir Lukas Lekavičius po 3.

Dvikovą kauniečiai pradėjo tokiu penketu: Alexas Perezas, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas, Zachas LeDay`us ir Martinas Gebenas.

Rungtynės prasidėjo apylygiai ir, sužaidus dvi minutes, minimalia persvara priekyje buvo svečiai iš Ispanijos (5:4). Tačiau netrukus po užsitęsusios atakos pataikė Marius Grigonis ir rezultatas tapo lygus (7:7).

Ispanijos komanda jau bandė pabėgti, tačiau metimu iš po krepšio nenusileidus ant žemės taškus pelnė Zachas LeDay`us (9:11).

Kauniečiai ir toliau didino apsukas ir tai leido po Edgaro Ulanovo dvitaškio išsiveržti į priekį (15:13).

Tačiau toliau šeimininkai nepabėgo ir po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus (19:19).