Sportas

2019.10.03 19:06

Be finalo likusios trišuolininkės Zagainova ir Kilty nusivylusios – abi norėjo ir galėjo pasiekti daugiau

Marius Andrijauskas, LRT.lt iš Dohos2019.10.03 19:06

Septintoji pasaulio lengvosios atletikos čempionato diena Dohoje turėjo vėl sužadinti lietuvių smalsumą. Beveik visiškai tuščiame „Khalifa“ stadione retų žiūrovų žvilgnsius traukė dvi Lietuvos trišuolininkės – Dovilė Kilty ir Diana Zagainova. Viltys patekti į rungties finalą šįkart buvo dvigubai didesnės. Bet šeštadienį tarp 12-os geriausių Lietuvos vėliavos nebus. D. Kilty po atrankos užėmė 14-ą vietą, D. Zagainova buvo 22-a.

D. Kilty šį sezoną pasižymėjo stabilumu. Nors Lietuvos rekordą ji šiemet perdavė D. Zagainovai, rudeniop D. Kilty pasiekė asmeninį rekordą – 14.28 m. Bet iki olimpinio normatyvo vis dar trūko 4 cm.

Planetos pirmenybėse trišuolininkės tikslai buvo aiškūs. Prieš pora metų Londone ji buvo 15-a, 2015 m. Kinijoje – 19-a. Abejose pirmenybėse D. Kilty nepavyko peršokti 14-os m ribos. Dohoje pirmuoju bandymu D. Kilty nušoko 14.01 m. ir buvo dešimtuke.

Antrasis šuolis buvo dar kiek geresnis – 14.09 m ir Lietuvos trišuolininkė ilgokai rikiavosi 12-oje pozicijoje. Tačiau išsilaikyti joje nepavyko. Trečiasis mėginimas neišgelbėjo – 12.62 m. Rezultatu pasaulio čempionate D. Kilty liko labai nusivylusi. 12-ą vietą užėmusi ir paskutinį bilietą į finalą nugvelbusi rumunė Andreea Panturoiu nušoko tik 3-imis cm toliau – 14.12 m.

„Niekas nežinojo, ar šiame sezone dukart siekti sportinės formos piko, ar vieno. Galvojau, kodėl nepasimėgavus sezonu. Mačiau, kad esu geros formos. Gerai sekėsi, buvau sveika, – kodėl gi ne? Daug kur dalyvavau. Sezonu esu patenkinta, bet pasaulio čempionatu – ne“, – po pasirodymo Dohoje kalbėjo D. Kilty.

Pasaullio čempionate trišuolininkei norėjosi žengti dar vieną žingsnį į priekį ir prasibrauti į finalinį dvyliktuką. Kvalifikacinis normatyvas siekė 14.30 m. Treniruotėse atrodė, kad ši riba pasiekiama:

„Aišku, norėjau dvyliktuko, pati tikėjausi, kad pateksiu. Esu geros formos. Duomenys rodė, kad esu pasirengusi šokti toliau nei mano asmeninis rezultatas (14.28 m). Šiandien du šuoliai virš 14-os metrų rodo stabilumą. 14-a metrų – yra ką šokti, bet pritrūko sportinės sėkmės“, – nusivylusi čempionatu sakė D.Kilty.

Sportininkė ateinantį sezoną tikisi dar vieno kokybinio šuolio ir neabejoja, kad pavyks įvykdyti olimpinį normatyvą, jis siekia 14.32 m.

Tuo metu planetos pirmenybių debiutantei Dianai Zagainovai startas Dohoje galėjo vainikuoti pasakišką sezoną. Šių metų jaunimo iki 23-jų m. Europos čempionė ir Lietuvos rekordininkė prieš pasaulio čempionatą apie konkrečias pozicijas nekalbėjo.

Ji siekė išlaikyti stabilius rezultatus, kurie būtų atvėrę kelią į šeštadienio finalą. Tačiau po šuolių Kataro sostinėje D. Zagainova sakė neįvykdžiusi visko, kam buvo pasirengusi. Pirmasis jos bandymas – 13.58, antrasis nebuvo įskaitytas, o trečiasis siekė 13.64.

„Negaliu pasakyti, kad padariau viską, ką norėjau. Norėjosi daugiau, atrodė, kad galiu. Gal pritrūko laiko ar jėgų tokiame sezone. Pirmą kartą mano sezonas tęsėsi taip ilgai. Pagrindinis mano startas buvo Europos iki 23-jų metų čempionatas.

Po jo vėl teko iš naujo rengtis antram sportinės formos pakilimui. Dabar analizuosime šuolius ir aiškinsimės, ko pritrūko, ar jėgų, ar tai buvo techninės klaidos. Tai yra patirtis, iš to mokaisi.

Sezoną vertinu gerai – Europos iki 23-jų metų auksas, Lietuvos rekordas, olimpinis normatyvas. Bet dėl to tikrai neatsipalaidavau“, – po debiuto planetos suaugusiųjų pirmenybėse pasakojo D. Zagainova.

Kitais metais sportininkė nori vėl gerinti asmeninius rezultatus. Bet prieš tai, kaip ir visų po tokių ilgų metų, laukia poilsis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.