Sportas

2019.10.03 14:04

Užgeso ilgamečio sporto komentatoriaus ir žurnalisto Rimvydo Delkaus gyvybė

LRT.lt 2019.10.03 14:04

Lietuvos žurnalistų sąjunga su giliu liūdesiu praneša, kad š. m. spalio 2 d, po ilgos kovos su sunkia liga Amžinybėn iškeliavo žurnalistas, buvęs televizijos ir radijo sporto komentatorius, knygų apie sportą autorius Rimvydas Delkus.

Rimvydas Delkus gimė 1959 02 09 Vilniuje. Baigęs žurnalistiką Vilniaus Universitete 1979 m., savo žurnalistinę karjerą pradėjo laikraštyje „Tiesa“, vėliau – 1991 m. dirbo pirmojo atkurtosios Lietuvos kariuomenės laikraščio „Savanoris“ redaktoriumi. Nors dirbo spaudos žurnalistu, bet jį kur kas labiau traukė radijas ir televizija. Todėl nuo 1993 iki 2000 metų, daugiau kaip septynerius metus, dirbo ten sporto komentatoriumi. Pradžia, kaip sakė Rimvydas, buvo nelengva – pirmą kartą sėdus prie komentatoriaus mikrofono, išpylė šaltas prakaitas.

Bet gana greit jis priprato ir lengvai komentuodavo įvairias rungtynes. R. Delkui teko komentuoti krepšinio, futbolo, rankinio, motobolo, stalo teniso, sunkiosios atletikos varžybas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Bet labiausiai jam patikdavo komentuoti futbolo rungtynes. Rimvydas mėgdavo varžybas komentuoti su tam tikros sporto šakos specialistu. Jam teko duetu dirbti su krepšinio legendomis Modestu Paulausku, Rimantu Endrijaičiu, futbolo vartininku Gintaru Stauče ir kitais.

Gyvenime žurnalistas turėjo galimybę kalbinti daug sportinių legendų, rengti reportažus, interviu. Bene didžiausią įspūdį, kaip sportininkas ir kaip asmenybė, jam paliko disko metikas Virgilijus Alekna. Per savo žurnalistinę karjerą Rimvydas Delkus sukaupė įvairių istorijų apie sportininkus, kurias vėliau sudėjo į atskiras knygas. Pati brangiausia jam buvo pirmoji knyga „Kai prabyla sporto žvaigždės“.

Po to trylika metų R. Delkus dirbo Automobilių kelių direkcijoje prie Susisiekimo ministerijos, vadovavo Ryšių su visuomene skyriui. Ir čia jis toliau ugdė savo sportinį charakterį – visus tuos metus nuo namų iki darbovietės – apie dešimt kilometrų – kiekvieną rytą eidavo pėsčiomis. Net buvo suskaičiavęs, kad per tą laiką nuėjo virš dešimt tūkstančių kilometrų – maždaug kaip iš Lietuvos į Egiptą ir atgal.

Ir štai jis iškeliavo į savo paskutinę kelionę, iš kurios nebegrįžtama. Lai būna lengva tau, Rimvydai, Lietuvos žemelė. Užuojauta ir dvasinės stiprybės linkime žmonai Aldonai ir sūnui Martynui.

Atsisveikinti su velioniu galima nuo spalio 5 d. 14 val. iki spalio 6 d.14 val. laidojimo namuose Vilniuje, Olandų g., salė Nr. 7. Urna su velionio pelenais išnešama spalio 6 d.14 val., velionis bus palaidotas Liepynės kapinėse.

Archyvinis R. Delkaus pokalbis su krepšininku Š. Marčiulioniu:

Prisiminkime. Sporto žurnalisto Rimvydo Delkaus interviu su Šarūnu Marčiulioniu: apie sportą, biznį ir sąžinę

Pokalbis su ledo ritulininku Dariumi Kasparaičiu:

Sportas Panoramoje. 1996-ųjų Rimvydo Delkaus interviu su Lietuvoje viešinčiu Dariumi Kasparaičiu

Apie Rimvydo Delkaus knygą „Kai prabyla sporto žvaigždės“:

Sporto studija. Rimvydo Delkaus knygoje „Kai prabyla sporto žvaigždės“ – garsių sportininkų portretų galerija