Naujienų srautas

Sportas2019.10.02 22:31

Sudėtinga atranka į olimpinį 3x3 krepšinio turnyrą: lietuviai turi tik vieną kelią

LRT.lt 2019.10.02 22:31

Trečiadienį pasaulinė krepšinio organizacija FIBA kartu su Tarptautiniu olimpiniu komitetu (IOC) oficialiai patvirtino trijulių (3x3) krepšinio atrankos į Tokijo olimpines žaidynes kriterijus.

Tapo aišku, kad kitų metų Tokijo olimpinėse žaidynėse varžysis po 8-ias vyrų ir moterų trijų komandas, o į olimpinių žaidynių turnyrą bus galima patekti trimis skirtingais būdais.

Skelbiama, kad po konsultacijų su IOC buvo nuspręsta, jog į Tokijo žaidynes pateks tik Japonijos vyrų arba moterų rinktinė, priklausomai nuo to, kuri rikiuosis aukštesnėje vietoje FIBA reitinge.

Lapkričio 1-ąją FIBA oficialios ceremonijos metu praneš keturias vyrų ir keturias moterų rinktines, kurios pagal užimamą vietą pasauliniame komandų reitinge gaus bilietus į Tokiją. Tiesa, iš to paties žemyno pagal reitingą pelnyti kelialapius galės tik 2 komandos.

Toks būdas patekti į olimpines žaidynes iškart užkerta kelią Lietuvos vyrų trijulių komandai, kuri kol kas pasauliniame reitinge žengia 11-oje pozicijoje, o tarp Europos komandų yra tik 7-ta.

Be to, reikia nepamiršti, jog Japonijos vyrų arba moterų komanda sumažins pagal reitingą į žaidynės pateksiančių komandų skaičių iki 3.

Dar po tris bilietus vyrams ir moterims į olimpines žaidynes bus išdalinta per kitų metų kovo mėnesį surengtą olimpinį atrankos turnyrą, kuriame dalyvaus po 20 vyrų ir moterų rinktinių.

Kelialapiai į atrankos turnyrą bus dalinami pagal užimamą poziciją rinktinių reitinge. Bilietus į šį turnyrą gaus ir tris pirmąsias vietas 2019 m. pasaulio čempionate užėmusios komandos.

Trečiasis kelias – visuotinis olimpinių žaidynių atrankos turnyras, kuriame vyrų ir moterų komandos kovos dėl vieno kelialapio į varžybas Tokijuje. Įdomu tai, kad šis turnyras bus išimtinai skirtas tik tų šalių rinktinėms, kurios nedalyvavo bent dvejose pastarosiose olimpinėse žaidynėse.

Tokiu būdu FIBA siekia didinti 3x3 krepšinio populiarumą ir tose valstybėse, kuriose ši sporto šaka nėra populiari.

Esant tokiai situacijai, Lietuvos vyrų trijulių komandai kelias į olimpines žaidynes įmanomas tik per kovo mėnesį vyksiantį pagrindinį atrankos turnyrą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi