Sportas

2019.10.03 07:30

Traumų ir ligų kamuotas Gudžius įvertino visą sezoną: buvau užtraukęs rankinį stabdį

LRT.lt2019.10.03 07:30

Traumomis ir ligomis pažymėtas Andriaus Gudžiaus sezonas baigėsi. Sportininkas trečiadienio vakarą grįžo į Vilnių po pasirodymo Dohoje (Kataras) vykusiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate, kuriame geriausias šalies disko metikas pateko į finalą, bet jame liko paskutinis, dvyliktas.

Dar šeštadienį A. Gudžius diską atrankos varžybose nusviedė 64,14 m ir su aštuntu rezultatu pateko į rungties finalą. Visgi šeštadienį surengtame finale vieninteliame įskaitytame lietuvio metime diskas toliausiai skriejo 61,55 m.

Visgi tokie 2017 m. pasaulio ir 2018 m Europos čempiono prasti rezultatai Dohoje turėtų stebinti tik tuos, kurie nesiekė šiais metais pasirodžiusių naujienų apie A. Gudžių.

Dar balandžio mėnesį sportininkui buvo atlikta operacija iš pėdos pašalinta metalinė plokštelė. Disko metikas palengva bandė sugrįžti į sportinę formą. Liepos mėnesį kaunietis Palangoje įrankį švystelėjo beveik 68 metrus, tačiau prieš pat pasaulio čempionatą A. Gudžiui įkando erkė ir sportininkas susirgo Laimo liga.

„Viskas baigėsi. Sezonas baigėsi. Apmąstymai atlikti. Jie buvo labai greiti ir aiškūs. Reikia viską dėti į šalį, sėsti ir ruoštis naujam sezonui“, – su žurnalistais Vilniaus oro uoste kalbėjo A. Gudžius.

– Kokias išmokote pamokas po tokio sezono?

– Pamokų nėra jokių. Ką galėjau išmokti? Jeigu jūs sudaužytumėte automobilį arba jums sugriūtų namas, ar ko nors išmoktumėte? Nieko. Ko galima pasimokyti iš traumų ir ligų? Nieko. Tiesiog man nepasisekė. Taip jau susidėliojo sezonas. Aišku, galėjau pasirodyti geriau. Turėjau pasirodyti geriau. Gavosi kaip gavosi. Mano kaltė, kad nepatekau į aštuntuką. Tai, jog nepakovojau dėl medalių lėmė ir kitos aplinkybės.

– Kalbėjote, jog po pirmojo nesėkmingo metimo jautėte įtampą. Kiek buvo svarbus psichologinis faktorius?

– Visuomet yra stresas, jaudulys ir kažkokie nervai. Pastaruosius du sezonus turėjau daug varžybų ir buvau gerai pasiruošęs. Buvo ir pergalių, ir pralaimėjimų. Bet turėjau susirinkęs patirties bagažą. Šiais metais neturėjau daug varžybų. Liaudiškai tariant, visur „gaudavau į skudurus“ ir pasirodydavau labai vidutiniškai. Nebuvo pasiruošimo. Pirmas nevykęs metimas Dohoje mane labai „numušė“. Ar ką nors duos tie pasiteisinimai? Ar jie kam nors įdomūs?

– Kokie artimiausi jūsų planai? Laukia poilsis?

– Dabar praleisiu mėnesį be sporto. Reikia, kad kūnas visiškai atsigautų ir pasveiktų. Turiu viską pradėti iš naujo bei ruoštis Europos čempionatui ir olimpinėms žaidynėms. Mėnesį būsiu visiškai nebe sportininkas.

– Kaip atrodys jūsų pasiruošimas Tokijo olimpinėms žaidynėms?

– Pasiruošimas turi atrodyti taip, kaip atrodė 2017 metų pasaulio ir 2018 metų Europos čempionatui. Tiesiog reikia būti sveikam. Kūną ir technines galimybes reiks spausti iki maksimumo. Šiemet buvo visiškai kitaip – sportavau, kad neskaudėtų. Šiemet visą sezoną buvau užtraukęs rankinį stabdį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt