Naujienų srautas

Sportas2019.10.01 16:16

Skandalas per pasaulio čempionatą – garsus lengvosios atletikos treneris diskvalifikuotas už dopingo platinimą

LRT.lt 2019.10.01 16:16

Vykstant pasaulio lengvosios atletikos čempionatui Dohoje, Katare, sporto pasaulį sukrėtė skandalas. Antradienį paskelbta, jog žymus JAV treneris Alberto Salazaras yra diskvalifikuotas 4 metams dėl dopingo teikimo savo auklėtiniams.

Iš amerikiečio taip pat atimta pasaulio čempionato akreditacija, todėl jis nebegalės figūruoti stadione prie sportininkų.

Kaltinimus treneriui ketverius metus nagrinėjo ir tyrė JAV antidopingo agentūra (USADA). Nuo 2017-ųjų už uždarų durų vyko teismo procesas.

Jam pasibaigus A. Salazaras nepripažino savo kaltės ir pateikė apeliaciją, tačiau ir po jos buvo patvirtinta, jog amerikietis kartu su gydytoju Jeffrey Brownu prekiavo dopingo preparatais.

Tarp buvusių trenerio auklėtinių – legendinis bėgikas ir keturis kartus olimpinis čempionas – Mo Farah. Atleto keliai su amerikiečiu išsiskyrė jau 2017 metais, kai prasidėjo teismo procesas.

M. Farah teigė, kad jis niekada nevartojo dopingo ir nepateisina tų, kurie pažeidžia taisykles. Jam ar kitiems sportinininkams kaltinimai nepateikti.

Garsiausia dabartinė A. Salazaro auklėtinė – Nyderlandų atletė Sifan Hassan. Ji Dohoje jau triumfavo 10 tūkst. metrų bėgime. Sportininkei nurodyta nebekontaktuoti su nubaustu amerikiečiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi