Sportas

2019.10.01 14:30

Neįprasta Lietuvos futbole: išvyskite teisėjų darbą taurės finale jų akimis

LRT.lt2019.10.01 14:30

Jų darbas nedėkingas ir dažniausiai sulaukia tik priekaištų, tačiau be jų futbolo rungtynės nevyktų. Pirmą kartą Lietuvoje lemiamose rungtynėse dėl trofėjaus savo darbo užkulisius atskleidė futbolo teisėjai, rašo lff.lt.

Rugsėjo 29-ąją Utenoje SHARP LFF taurės finalo rungtynėse susitiko Marijampolės „Sūduva“ ir Gargždų „Banga“. Pergalę rezultatu 4:0 šventė A lygos čempionė „Sūduva“.

Šiai akistatai buvo patikėta vadovauti trims arbitrams iš Vakarų Lietuvos: aikštėje dirbo Robertas Šmitas iš Šilutės, jo padėjėjais ant šoninių linijų - klaipėdietis Vladimiras Gerasimovas ir šilutiškis Vaidas Petkus. Už aikštės ribų jiems talkino rezervinis teisėjas - Darius Petraška iš Ukmergės.

Pirmą kartą per daugiau nei 60 metų skaičiuojančio turnyro istoriją finalo rungtynėse teisėjų darbą sekė atskiros filmavimo kameros, o tarpusavio pokalbiai radijo ryšiu užfiksuoti garso įraše.

Specialiame vaizdo reportaže atskleistas teisėjų pasiruošimas prieš rungtynes, diskusijos ir pastabos futbolininkams, skirtų nuobaudų, ginčijamų epizodų vertinimas ir kitos detalės, kurios paprastai nežinomos ar nepastebimos paprastam žiūrovui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.