Naujienų srautas

Sportas2019.10.01 10:31

Rusiškos dainos supykdyta Sakartvelo regbio rinktinė: norime, kad tokia klaida nepasikartotų

LRT.lt 2019.10.01 10:31

Japonijoje vykstančio pasaulio regbio čempionato organizatoriai viešai atsiprašė Sakartvelo rinktinės už po kiekvienos rezultatyvios kartvelo žaidėjų atakos dvikovoje su Urugvajumi stadione skambėjusią rusišką Valerijaus Meladzės dainą, praneša themoscowtimes.com portalas.  

Po sekmadienį įvykusio susitikimo, kurį kartvelo regbininkai laimėjo rezultatu 33:7, laimėjusios komandos vyriausiasis treneris ir kapitonas spaudos konferencijoje kalbėjo apie organizatorių klaidą.

„Noriu pasinaudoti proga ir paprašyti asmens, kuris per klaidą paleido rusišką dainą, kitą kartą tokios klaidos nebedaryti“, – kalbėjo Sakartvelo rinktinės kapitonas Jaba Bregvadze po iškovotos pergalės D grupės turnyre Kumagajos mieste.

Sakartvelo rinktinės treneris Miltonas Haigas tvirtino, kad jo komandos auklėtiniai į klaidą sureagavo jautriai ir nebuvo nusiteikę jos pamiršti.

„Rungtynių metu buvo nuolat grojama rusiška daina. Ją dainavo kartveliečių kilmės atlikėjas V. Meladzė, kuris atliko rusišką dainą. Norime pabrėžti, jog Rusija nėra Sakartvelas, o Sakartvelas nėra Rusija“, – aiškino specialistas.

„Turime skirtingas kalbas, skirtingą kultūrą, kitus įvairius skirtingus dalykus. Pasaulio čempionato organizatoriai turi tai suprasti, todėl prašome tai įsidėmėti“, – pridūrė 55-erių metų treneris.

Pasaulio čempionato organizatoriai išleido oficialų pranešimą, kuriame atsiprašome Sakartvelo rinktinės žaidėjų.

„Norime nuoširdžiai atsiprašyti mūsų draugų iš Sakartvelo už gėdingą poelgį. Su vietiniu turnyro organizavimo komitetu aptarėme šią klaidą ir pasistengsime, kad ateityje ji nepasikartotų“, – skelbiama pranešime spaudai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi