Sportas

2019.10.01 09:40

Pokštavęs Valančiūnas – apie žaidimą Lietuvos rinktinėje, tritaškius ir ambicingą tikslą

LRT.lt2019.10.01 09:40

Pirmadienį Memfio „FedExForum“ arenoje surengta tradicinė „Grizzlies“ klubo žiniasklaidos diena, kurios metu krepšininkai pozavo nuotraukoms bei atsakinėjo į jiems užduodamus klausimus. Šįkart arenos treniruočių salėje surengtuose gyvuose pokalbiuose su žaidėjais kiekvienas iš „Grizzlies“ žaidėjų pasakojo savo įspūdžius apie netrukus prasidėsiantį sezoną, tarp jų – ir Jonas Valančiūnas.  

„Dar ir dabar nežinau, kurioje laiko zonoje esu, – juokavo Jonas Valančiūnas, paklaustas apie sugrįžimą iš Kinijoje vykusio pasaulio taurės turnyro. – Iš Kinijos grįžau į Lietuvą, o iš Lietuvos į Memfį.“

Interviu su J. Valančiūnu – nuo 2:36:50 val.:

Aukštaūgis iš Lietuvos prisipažino, jog mėgavosi žaisdamas nacionalinėje ekipoje, kuri pasaulio taurės turnyre sužaidė penkerias rungtynes, iškovojo tris pergales ir užėmė 9-ąją vietą galutinėje komandų rikiuotėje.

„Žaidimas Lietuvos rinktinėje yra didžiulė garbė. Tuo didžiuojiesi, tai labai smagu ir man tai reiškia labai daug. Apskritai, mėgaujuosi žaisdamas krepšinį. Nesvarbu, ar tai būtų žaidimas klube ar galiniame kieme su savo vaikais. Aš myliu šį sportą, jis man kelia šiurpuliukus“, – tvirtino J. Valančiūnas.

Krepšininkas pokalbio metu atskleidė, jog siekia su jaunąja Memfio klubo žvaigžde – aukštaūgiu Jarenu Jacksonu sudaryti geriausią priekinės linijos tandemą NBA lygoje. Apie tai ir kitus dalykus krepšininkas dalinosi mintimis pokalbyje su žiniasklaidos dienos pokalbių laidos vedėjais.

– Pasaulio taurės turnyre matėme, kokie svarbūs savo šalių rinktinėms gali būti tradiciniai aukštaūgiai žaidėjai. Koks jausmas žaisti tokio stiliaus krepšinį, kuriame aukšti krepšininkai atlieka klasikines funkacijas? – žurnalistai paklausė J. Valančiūno.

– FIBA krepšinyje aukštaūgiai yra labai svarbūs. Smagu matyti, kai aukštaūgiai yra svarbūs komandoms ir žaidžia puikiai. Šiomis dienomis NBA aukštaūgiai žaidžia transformuojasi į atakuojančius aukštaūgius. Dėl to viskas tvarkoje, tiesiog keičiasi NBA krepšinis. Tiesa, kartais smagu žaisti „senosios mokyklos“ krepšinį, kuomet grumiesi baudos aikštelėje, statau užtvaras ir dirbi baudos aikštelėje.

– Sklinda gandas, jog į savo žaidimą arsenalą žadate pridėti ir tritaškius metimus. Ar šios kalbos yra tiesa?

– Turi šiek tiek pritaikyti savo žaidimą prie šiuolaikinio krepšinio vėjų. Nesakau, kad dabar per rungtynes išmesiu po 7 tritaškius ir atkovosiu po 2 kamuolius. Mano prioritetas – žaisti varžovų baudos aikštelėje, rinkti kamuolius. Visgi tai, jog galiu pataikyti iš distancijos yra pranašumas. Jeigu tave palieka laisvą atakuoti iš toli ir gali pataikyti – komanda gali įgauti pranašumą.

– Esate smagiai bendraujantis vyrukas. Kiek jums, apskritai, svarbu turėti gerus tarpusavio ryšius komandoje?

– Komandos žaidėjų tarpusavio ryšiai yra labai svarbus dalykas. Man tai labai svarbus faktorius. Geri tarpusavio ryšiai persiduoda į komandos žaidimą. Esant tokiai situacijai, kiekvienas žaidėjas nori padėti kitam, aukotis dėl kito krepšininko. Kiekviena papildoma sukurta proga suteikia galimybę rinkti papildomus taškus. Viskas yra vienoje grandyje. Kai turi komandoje vieną tikslą turinčius žaidėjus, su panašiomis mintimis, jauti, jog viskas gerai.

– Pasaulio taurės turnyre žaidėte su universaliu aukštaūgiu Domantu Saboniu, o Memfyje jūsų lauks žaidimas kartu su tokiu pat universaliu krepšininku kaip Jarenas Jacksonas. Ar patirtis Kinijoje leido labiau apsiprasti aikštėje su kitu aukštu priekinės linijos krepšininku?

– Kiekvienas treneris turi savo žaidimo filosofiją, skirtingą žaidimo braižą. Aikštėje esantys du aukštaūgiai gali atnešti į žaidimą daugiau universalumo. Jarenas Jacksonas yra universalus vyrukas, turintis tvirtą kūną. Mūsų tikslas – būti geriausia priekine linija visoje NBA.

– Po praėjusio sezono norėjote ir toliau likti „Grizzlies“ gretose, o tai nustebino nemažai žmonių. Kokie argumentai lėmė, jog pasirinkote ir toliau žaisti Memfyje?

– Mėgavausi savo praėjusio sezono atkarpa Memfyje, todėl norėjau pasilikti ilgesniam laikui. Čia žaidžiau daugiau nei 20 rungtynių, bet tikrai mėgavausi krepšiniu, organizacijai man suteikė viską, ko man reikėjo. Pagalvojau, kodėl gi ne? Žinojau, kad komandoje bus pokyčių, bet nesitikėjau, kad jų bus tiek daug (juokiasi – LRT.lt). Norėjau jaustis lygiai taip pat ir kovoti už savo komandą.

– Kaip reaguojate į kalbas, jog „Grizzlies“ klubo laukia sunkus sezonas, kuriame bus mažai pergalių?

– Turime įrodyti skeptikams, jog galime būti konkurencingi. Tai mūsų pareiga. Negalime gailėti savęs ir laukti kito sezono.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt