Sportas

2019.09.30 23:18

Pasirodymu nusivylęs Gudžius: pikta, kad nepadariau to, ką galėjau padaryti

LRT.lt iš Dohos2019.09.30 23:18

Andrius Gudžius Dohoje pasaulio čempiono titulo neapgynė. Finalo varžybose lietuvis iš trijų bandymų atliko tik vieną įskaitinį, tačiau juo užfiksuoto rezultato patekti į tolimesnį finalo etapą nepakako: mūsiškis čempionate liko dvyliktas ir namo grįš tuščiomis.

Lietuvis vieninteliu įskaitiniu metimu užfiksavo 61,55 m rezultatą, kitų dviejų metimų A. Gudžius sektoriuje neišsilaikė ir kovą baigė jau po pirmų trijų bandymų.

Būtent po tiek metimų aštuoni pajėgiausi sportininkai tęsė pasirodymą finale, tačiau A. Gudžiaus tarp jų nebuvo, lietuvis liko dvyliktas.

Tuo tarpu čempionu, kaip ir buvo prognozuojama prieš čempionatą, tapo švedas Danielis Stahlis.

Su žiniasklaida po varžybų bendravęs A. Gudžius kalbėjo apie švedo triumfą, savo paties mintis ir teigė, jog dabar svarbiausias startas laukia kitų metų olimpinėse žaidynėse.

– Ar jau pasveikinai čempioną?

– Žinoma.

– Kokie jūsų santykiai?

– Santykiai puikūs, šiemet taip manau ir turėjo būti, kad Danielis Stahlis turėjo laimėti. Žiūrint visų metų eigą.

Pasiteisinimų neieškojęs Andrius Gudžius: pasiruošimas šiam čempionatui buvo kaip amerikietiški kalneliai

– Į geras rankas perleidai?

– Į pažįstamas, tikiuosi, pasaugos pora metų.

– Bandysi atsiimti?

– Jei Dievas duos ir likimas taip susiklostys.. kad dar pora metų. Kitais metais pavyks atsigauti ir dar pasiruošti, tikrai stengsiuos pakovoti.

– Neturime dėl ko kaltinti ar ieškoti priežasčių. Po paskutinio metimo ilgai sėdėjai, nieko nesinorėjo...

– Gali kaltinti kas kiek nori. Tiek pats galiu kaltinti save kiek noriu. Tiek nuo mano šnekų, nuo atsiprašinėjimų, apgailestavimų vieta nepasikeis, rezultatas nepasikeis. Tiesiog, dabar reikia pasveikti, atsigauti, pasirengti olimpinėms žaidynėms.

O dėl to, kad ilgai sėdėjau po metimo, tai žinoma – sudalyvavau apgailėtinai, tikrai ne tokie planai buvo, ne taip turėjau pasirodyti. Gaila, kad pirmą metimą užmyniau, jis tikrai būtų garantavęs aštuntuką. Tuo būčiau patenkintas šiais metais. Yra kaip yra. Po pirmo metimo užminta, truputį saugiklius išmuša.

– Po kvalifikacijos neturėjome kada pašnekėti.

– Gal turėjome, bet kaip sakau, šiandienos šnekos rytojaus rezultatų nepakeis, gerai, kad neprisišnekėjau.

– Labai sunkus sezonas, labai banguotas. Kiek turėjai laiko pasirengti čempionatui?

– Iš tiesų – visai neturėjau. Nuolat amerikietiški kalneliai. Vieną dieną atrodo jau kažkas geriau, kitą dieną vėl naujienos „linksmos“. Toks sezonas. Daug prikalbėta, daug prirašyta. Niekas to rezultato dabar nepagerins. O teisintis nenoriu. Pikta, kad nepadariau to, ką galėjau padaryti. Tikrai galėjau 65 m numesti. Pirmas bandymas ir buvo virš 65-ių m.

– 65-i metrai čia yra tai, apie ką galima buvo galvoti čempionate?

– Taip, realus rezultatas – 65 m, gal 66-i. Man kažkaip labai nepasisekė su sektoriumi, koja dar neatsigavusi, sektorius labai greitas. Nejaučiu jo, metimas labiau imitacija – nepasirengęs šiam pasaulio čempionatui.

– Dohos stadionas pažįstamas?

– Ne, pirmą kartą šiame dalyvavau. Naujas stadionas, labai keista, kad toks sektorius naujame stadione.

– Kas laukia kitais metais?

– Olimpinės žaidynės. Naujausiomis žiniomis neaišku ar kitą sezoną bus disko metimas Deimantinėje lygoje. Tai visas dėmesys olimpinėms žaidynėms. Dabar mėnesį atsigaunu, apsilaižau visas žaizdas ir kimbam į naujus darbus naujam sezonui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt