Sportas

2015.09.08 13:45

Nardymo legenda rusė N. Molčanova nėrė į jūrą ir nebeiškilo

lrytas.lt 2015.09.08 13:45

Sekmadienį pradingo ir iki šiol ieškoma garsi Rusijos laisvojo nardymo čempionė, 53-ejų Natalija Molčanova. Moteris, pasiekusi 41 pasaulio rekordą, nardė netoli Ibizos salos, tačiau į paviršių nebeišnėrė, rašo BBC.

Sekmadienį pradingo ir iki šiol ieškoma garsi Rusijos laisvojo nardymo čempionė, 53-ejų Natalija Molčanova. Moteris, pasiekusi 41 pasaulio rekordą, nardė netoli Ibizos salos, tačiau į paviršių nebeišnėrė, rašo BBC.

Paieškos vis dar tęsiamos, jos ieško ir privatūs žvejybiniai laivai, žvalgomasi iš sraigtasparnių. Vis dėlto baiminamasi, kad moteris nebegyva. Ją galėjo pagauti stiprios povandeninės srovės.

Motinos pasigedęs sūnus Aleksejus deda visas pastangas, kad jo motina būtų surasta. Jis pasamdė paieškos ir gelbėjimo komandą, kuri naudoja povandeninius robotus, galinčius aptikti objektą esantį už 800 kilometrų.

Tačiau paieška be jokių rezultatų tęsiasi jau keturias dienas ir N. Molčanovos sūnus, regis, baigia prarasti viltį, kad motina bus surasta: „Atrodo, kad ji pasiliks jūroje. Manau, jai pačiai taip būtų patikę“.

N. Molčanovos šeima teigia, kad „nardymas buvo tokia didžiulė moters aistra, kad šiam paaukojo visą savo gyvenimą“.

Viename savo paskutiniųjų interviu moteris pasakojo: „Laisvasis nardymas nėra tik sportas. Tai būdas suprasti, kas esame. Kai paneriame, nebegalvojame, mes suprantame, kad esame vieni. Mes esame vieni su visu pasauliu. O kai galvojame, esame atskiri. Paviršiuje galvoti įprasta, mes turime daug informacijos. Kartais viduje mums reikia persikrauti. Tai padaryti padeda laisvasis nardymas“.

N. Molčanova dalyvavo profesionaliose plaukimo varžybose būdama jauna, tačiau sukūrusi šeimą šį sportą paliko. Vėliau ji pradėjo užsiiminėti laisvuoju nardymu – nardymu be oro arba vienu įkvėpimu.

N. Molčanova tapo viena garsiausių laisvojo nardymo atstovių, 23 kartus tapo šios sporto šakos čempione ir pasiekė 41 pasaulio rekordą.

„Ji daug treniravosi, galėjo nekvėpuoti 9 min., nerti į 101 metro gylį ir nuplaukti 234 metrų, – pasakojo jos šeima. – Ji taip pat buvo Rusijos laisvojo nardymo federacijos įkūrėja ir prezidentė, sukūrė vieną aktyviausių laisvojo nardymo bendruomenių pasaulyje“.

„Pasaulis prarado vieną geriausių nardytojų, – teigė šio sporto atstovas Willas Trubridge'as. – Manau, kad niekas dėl to negali ginčytis“.

Moteris turėjo du suaugusius vaikus – sūnų Aleksejų ir dukrą Oksaną. Artimieji pasakoja, kad moteris nekantravo tapti močiute.

Moteris parašė ne tik kelis nardymo vadovėlius, bet ir visą rinktinę poezijos. Pasakojama, kad Maskvos gatvėmis ji važinėjo paspirtuku.