2019.09.30 20:21

Titulas neapgintas: į pirmąjį aštuntuką nepatekęs Gudžius baigė pasirodymą pasaulio čempionate, čempionu tapo Stahlis

papildyta 22.33
LRT.lt iš Dohos, M. Andrijauskas2019.09.30 20:21

Pasaulio čempiono titulo gynyba Andriui Gudžiui nesusisekė – ritmo neatradęs lietuvis disko metimo rungties finale po trijų metimų nepateko tarp aštuonių geriausių sportininkų ir toliau kovos nebetęsė. Rungties nugalėtoju ir pasaulio čempionu tapo favoritu prieš čempionatą įvardintas švedas Danielis Stahlis,

Sėkmingiausias lietuviui buvo antrasis bandymas, po kurio diskas skriejo 61,55 metro.

Antrasis ir trečiasis bandymai įskaityti nebuvo.

Lietuvis jau pirmuoju metimu rezultato neužfiksavo, antrasis kartas atnešė 61,55 m rezultatą, o trečiasis ir lemiamas metimas vėl sėkmingas nebuvo. A. Gudžius dar kartą neišsilaikė sektoriuje ir, nepakilęs iki pirmojo aštuntuko, baigė kovą jau pirmajame finalo etape. Galutinė lietuvio pozicija yra dvylikta.

Naujuoju pasaulio čempionu tapo favoritu prieš turnyrą įvardintas švedas Danielis Stahlis, geriausiu savo trečiuoju metimu diską nusviedęs 69,59 metro.

Antroji vieta atiteko jamaikiečiui Fedrickui Dacresui, kuriam sidabrą atnešė antras jo metimas (66,94 m).

Bronza tenkinosi Austrijos disko metikas Lukasas Weisshaidingeris, trečiuoju savo bandymu nusviedęs diską 66,82 m.

Disko metimo varžybų eiga:

Jau pirmuoju bandymu varžybų favoritas Danielis Stahlis iš Švedijos nuskraidino diską 66,59 metro ir tapo rimtu pretendentu patekti į pirmąjį aštuntuką, kuris po trijų bandymų tęs varžybas ir toliau.

Pirmas metimas gerai pasisekė ir Jamaikos atstovui Fedrickui Dacresui (64,97 metro).

Andriaus Gudžiaus pirmasis bandymas sėkmingas nebuvo. Sportininkas, išmetęs diską, neišsilaikė sektoriuje ir rezultato neužfiksavo. Diskas skriejo maždaug ties 65 metrų riba.

Kiek vėliau po lietuvio diską metęs austras Lukasas Weissheidingeris užfiksavo naują geriausią rezultatą (66,74 m).

Antrą metimų seriją pradėjęs D. Stahlis netrukus vėl susigrąžino lyderio poziciją (67,18 m). Savo rezultatą pagerino ir į antrą vietą pakilo ir F. Dacresas (66,94 m.).

Antruoju savo metimu A. Gudžius rezultatą užfiksavo, tačiau jis nebuvo per daug sėkmingas (61,55 m). Tai, bent laikinai, lietuviui garantavo vos 11-ąją poziciją.

Trečiosios serijos starte savo persvarą dar labiau pagerino D. Stahlis (67,59 m).

Tuo tarpu A. Gudžius trečiuoju savo bandymu rezultato vėl neužfiksavo, o tai reiškė, jog lietuvis finale liko paskutinis, dvyliktas, ir toliau finale kovos nebetęsė.