Naujienų srautas

Sportas2019.09.30 15:31

NKL pristato naujovę, padėsiančią kovoti su nesąžiningu žaidimu

ELTA 2019.09.30 15:31

Skaidraus žaidimo krepšinio aikštelėse siekianti Nacionalinės krepšinio lyga (NKL) pristato naujovę, leisiančią pranešti apie nesąžiningo elgesio apraiškas. Lygos tinklalapyje nuo šiol veikia anoniminė anketa, kurioje bet kuris NKL žiūrovas ar dalyvis gali pranešti apie įtartinus įvykius, susijusius su lygos rungtynėmis.

Anketoje kviečiama pasidalinti turima informacija apie įtartinas rungtynes ar asmenis. Jeigu turima, pranešimą paliekančio asmens taip pat prašoma pateikti įtarimus patvirtinančią medžiagą. Pranešimas anoniminis ir jį užpildančio asmens nereikalaujama palikti kontaktų.

„Visų pirma norime pabrėžti, kad tai yra sutartų lažybų prevencinė platforma, kuri veiks visą sezoną, – sakė NKL direktorius Giedrius Grybauskas. – Šios anketos dėka tikimės surinkti informaciją, ją sisteminti ir analizuoti, nes neseniai priimti lygos vidaus dokumentai leidžia informaciją teisiškai vertinti įvairiais rakursais.

Svarbiausias dalykas, kad tokia platforma turi teisiškai reglamentuoto anoniminio liudytojo statusą, kurio pranešimai atsakingų institucijų turi būti vertinami nereikalaujant informaciją pateikusio asmens tapatybės“.

Anoniminių pranešimų veikimą apibrėžia „Sutartų varžybų tyrimo Nacionalinėje krepšinio lygoje reglamentas“. Jame taip pat nustatyta, kad diskutuotinų rungtynių atvejus nagrinės naujai įkurta sporto tyrimų grupė, kurią sudaro trys krepšinio žaidimo ekspertai.

Visa gauta informacija bus kaupiama, analizuojama, gretinama ir pateikiama atsakingoms institucijoms.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi