Sportas

2019.09.30 11:38

Adomaitis – apie „Lokomotiv“ stiprybes, Kalnietį ir „Ryto“ bangavimą

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.09.30 11:38

Antradienio vakarą „Siemens“ arenoje Vilniaus „Ryto“ krepšininkai stos į pirmąją kovą Europos taurės turnyre. Sostinės klubo kelyje – Krasnodaro „Lokomotiv“ ekipa, į kurią prieš šį sezoną sugrįžo ir pagrindinis Lietuvos rinktinės atakų organizatorius Mantas Kalnietis.

Rusijos klubui dvikova Lietuvoje bus pirmosios oficialios 2019–2020 m. sezono rungtynės. Iki šiol naujojo trenerio iš Italijos – Luca Banchi treniruoji krepšininkai žaidė tik draugiškas rungtynes, o pastaruoju metu dalyvavo kontroliniuose turnyruose Turkijoje, kur išbandė jėgas su vietos klubas.

Naujajame Europos taurės sezone Krasnodaro ekipa neslepia čempioniškų ambicijų. Tam pagrindo suteikia itin pajėgi komandos sudėtis. Į Rusiją tarpsezoniu atvyko net trys NBA patirties turintys aukštaūgiai – Johhny O`Bryantas, Samas Dekkeris ir Alanas Williamsas.

Komandos gynėjų grandyje – skirtingo stiliaus atakų organizatoriai. Didžiulį puolimo potencialą turintis amerikietis Willas Cummingsas mėgsta draskyti varžovų gynybą ir pats rinkti taškus, o lietuvis M. Kalnietis į žaidimą įtraukia komandos draugus bei puikiai dalina rezultatyvius perdavimus.

Krasnodaro gretose negalima pamiršti ir pajėgių vietinių krepšininkų. „Lokomotiv“ klube ypač svarbus gynėjų iš Rusijos – Dimitrijaus Kulagino ir Vitalijaus Fridzono indėlis. Nors įprastai pajėgiuose rusų klubuose vietiniai žaidėjai nėra esminiai, „Lokomotiv“ klube tokios nusistovėjusios taisyklės yra laužomos.

Vilniaus ekipa savo ruožtu naujajame sezone jau spėjo apšilti kojas žaisdama Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Pirmuose dvejuose susitikimuose vilniečiai susitvarkė su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ir Prienų „CBet“ komandų pasipriešinimu.

Šeštadienį „Ryto“ laukė kol kas rimčiausias sezono pradžios išbandymas – dvikova su Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkais. D. Adomaičio treniruojama sostinės ekipa nugalėjo uostamiesčio krepšininkus – 85:75 ir toliau sezone dar nėra patyrę pralaimėjimo kartėlio.

Visgi antradienį vilniečių lauks visiškai kitos svorio kategorijos oponentas. Apie tai prieš pirmadienį „Siemens“ arenoje surengtą rytinę treniruotę su žiniasklaida kalbėjo ir „Ryto“ ekipos vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis.

„Mūsų laukia tikrai solidus varžovas. „Lokomotiv“ žaidžia patyrę ir aukšto lygio žaidėjai. Kiekvieną varžovų klaidą jie baudžia labai skaudžiai. Turime būti susikoncentravę gynybinėse situacijose. Kitu atveju liksime nubausti“, – aiškino specialistas.

– Kokios pavojingiausios „Lokomotiv“ žaidimo pusės?

– Reikalas tame, jog „Lokomotiv“ turi daug talentingų krepšininkų, todėl jie gali žaisti labai skirtingai. Priklausomai nuo žaidėjų, kurie žaidžia atskirose pozicijose, skiriasi ir žaidimas. Krasnodaro klubas turi stiprius ir kūrybingus perimetro linijos žaidėjus. Įspūdingą formą demonstruoja ir bausti gali Dimitrijus Kulaginas. Patys žinote, koks pavojingas gali būti Vitalijus Fridzonas. Jis išnaudoja kiekvieną progą metimui.

Labai gerą įspūdį po krepšiu palieka Johhny O`Bryantas. Žinote patys, koks yra Mantas Kalnietis. Kitiems jis gali sukurti ir 30 taškų, ką draugiškose rungtynėse jam pavyko ir padaryti. Laukia rimtas iššūkis.

– Kurį „Lokomotiv“ žaidėją labiausiai norėtųsi priversti nepatogiai jaustis aikštėje, kad išsiderintų varžovų žaidimas?

– Neužteks pastangų tik prieš kažkurį vieną žaidėją. Jie turi daug gerų žaidėjų. Aišku, iš „ketvirtosios“ ir „penktosios“ pozicijų žaidėjų yra J. O`Bryantas, kuris sugeba įnešti skirtumą į rungtynes. Žiūrėjome „Lokomotiv“ draugiškas rungtynes ir matėme, jog M. Kalnietis sukuria daug situacijų kitiems. D. Kulaginas ir V. Fridzonas yra tie žaidėjai, kurie baudžia. Yra ir Willas Cummingsas, kuris yra geras taškų rinkėjas. Galima vardinti kiekvieną varžovų žaidėją.

– „Lokomotiv“ dar nežaidė VTB lygoje. Ar čia įžvelgiate kažkokį savo pranašumą, kadangi varžovai neturėjo dar nė vienerių oficialių rungtynių?

– Jie žaidė draugiškuose turnyruose Turkijoje, todėl „Lokomotiv“ yra tikrai pasiekusi varžybinį ritmą.

– Kiek pasiruošimą apsunkina faktas, jog varžovai visą sudėtį pirmą kartą surinks tik dvikovai su „Rytu“?

– Didžiausias sunkumas, jog neturime visos statistikos. Turime visas jų draugiškas rungtynes. Matome jų žaidimą. Tikimės, jog varžovai jaus psichologinį spaudimą, žaisdami pirmąsias oficialias rungtynes. Mes keletą dvikovų jau esame sužaidę.

– Kaip skiriasi „Lokomotiv“ žaidimas, kuomet aikštėje yra W. Cummingsas, bei, kai komandos žaidimui vadovauja M. Kalnietis?

– W. Cummingsas yra taškų rinkėjas, kai jis yra aikštėje „Lokomotiv“ greičiau pereina į puolimą, nes šis žaidėjas nori pelnyti taškus. M. Kalnietis pirmiausiai žiūri į komandos draugus. Jis gerai organizuoja žaidimą. Svarbiausia neleisti jam to daryti.

– Kaip jūsų manymu komanda pradėjo šį naująjį sezoną iki pasirodymo Europos taurės turnyre?

– Kiekvienose rungtynėse einame į priekį. Faktas, kad turime savo iššūkių ir problemų, kurias privalome eliminuoti. Žaidėjai gerai dirbo ir įsiklauso į vaizdo peržiūrose dėstomą informaciją bei ją atsineša į krepšinio aikštelę. Tai yra svarbiausia.

– Rungtynėse su Klaipėdos „Neptūnu“ buvo pirmasis rimtas jėgų patikrinimas prieš sezoną Europos taurėje. Kaip jums patinka dabar demonstruojamas komandos žaidimas?

– Manau, kad negalime skųstis. Svarbiausia, jog visi esame sveiki. Gerai, kad per trumpą laiką sugebame gerai apdoroti informaciją, kurią atsinešame iš vaizdo peržiūrų kambario. Tai man patinka.

Faktas, kad nepatinka komandos žaidimo bangavimas. Kaip bebūtų, Europos krepšinyje matome daug kėlinių, kuomet komandos pralaimi dviženkliu taškų skirtumu. Norisi, kad to nebūtų. Tai mūsų, trenerių, užduotis. Turime surasti penketus, kurie žaidžia geriausiai, atrasti krepšininkus, kurie kartu rungtyniauja produktyviausiai.