Naujienų srautas

2019.09.30 00:13

Pasaulio čempionatas Dohoje: „neutralios“ rusės triumfas ir eilinis jamaikietės titulas

LRT.lt 2019.09.30 00:13

Sekmadienis pasaulio lengvosios atletikos čempionate Dohoje (Kataras) sporto gerbėjams padovanojo ne vieną dramatišką ir nepamirštamą akimirką. „Khalifa“ stadione besivaržę atletai išsidalino keturis medalių komplektus.

Šuolių su kartimi rungtyje pirmą pasaulio čempionės titulą karjeroje iškovojo rusė Anželika Sidorova, Dohoje besivaržiusi po neutralia vėliava.

Sportininkė atkaklioje kovoje dėl aukso paskutiniu šuoliu sėkmingai šturmavo į 4,95 m aukštį iškeltą kartelę ir taip paskutinę akimirką įveikė amerikietę Sandi Morris, kuriai 4,95 m aukštis nepakluso visus tris kartus.

S. Morris sidabrą iškovojo ir prieš dvejus metus vykusiame pasaulio čempionate.

Bronzos medalis atiteko prieš dvejus metus Londone čempionės titulą iškovojusiai graikei Ekaterini Stefanidi, kuri geriausiu bandymu įveikė 4,85 m aukščio kartelę.

Pasaulio čempionate Dohoje pirmą kartą pristatytoje mišrioje 4 po 400 m bėgimo rungtyje čempionų titulą iškovojo JAV ketveriukė.

Amerikiečiai finale užfiksavo 3:09.34 min laiką ir pagerino nuo šeštadienio tai pačiai JAV rinktinei priklausiusį pasaulio rekordą.

Sidabro medalius iškovojo Jamaikos rinktinė, nusileidusi nugalėtojams dviem sekundėmis – 3:11.78 min.

Bronza atiteko Bahreino atstovams, kurie nuo jamaikiečių atsiliko vos 0,04 sekundės dalimis – 3:11.82 min.

Trišuolio sektoriuje dominavimą aukščiausio rango varžybose pratęsė Christianas Tayloras. Amerikietis finale po dviejų nesėkmingų bandymų ketvirtuoju mėginimu užfiksavo 17,86 m rezultatą.

Penktuoju šuoliu atletas dar labiau įtvirtino savo dominavimą – 17,92 m. To užteko iškovoti ketvirtąjį pasaulio čempiono titulą karjeroje.

Sidabro medalį trišuolio rungtyje iškovojo kitas amerikietis – Willas Claye`us. Prieš dvejus metus Londone taip pat tapęs vicečempionu, sportininkas Dohoje geriausiu, penktuoju, bandymu nušoko 17,74 m.

Bronza atiteko Burkina Faso atstovui Huguesui Fabrice`ui Zango. Paskutiniu, šeštuoju, bandymu sportininkas įveikė 17,66 m nuotolį ir išplėšė bronzos medalį iš portugalo Pedro Pablo Pichardo rankų, kuris iki šeštojo šuolio užėmė trečiąją vietą.

Intriguojančiose moterų 100 m bėgimo finalo varžybose aštuntąjį pasaulio čempionės medalį ir ketvirtąjį šioje rungtyje iškovojo jamaikietė Shelly Ann Fraser Pryce. Sportininkė finale distanciją įveikė per 10,71 sek.

Sprinterė tapo pirmąja moterimi, kuri keturis kartus laimėjo 100 m bėgimo rungtį pasaulio čempionatų istorijoje.

Nuo jamaikietės 0,12 sek. atsiliko britė Dina Asher Smith (10,83 sek.), kuriai tai buvo pirmasis pasaulio čempionato medalis asmeninėje rungtyje.

Bronzą iškovojo prieš dvejus metus Londone pasaulio vicečempione tapusi Dramblio Kaulo Kranto atstovė Marie Josee Ta Lou. Finale sportininkė užfiksavo 10,90 sek. rezultatą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą