Sportas

2019.09.29 16:59

Sočyje „Ferrari“ taktika patyrė fiasko, Hamiltonas šventė pergalę

LRT.lt 2019.09.29 16:59

Sočyje, Rusijoje, vykusiose F-1 lenktynėse triumfavo „Mercedes“ pilotas Lewisas Hamiltonas. Antroje varžybų pusėje Charleso Leclerco spaudimą atlaikęs Valtteri Bottas finišavo antras.

Kurį laiką pirmavęs Sebastianas Vettelis dėl technikos gedimo finišo nepasiekė.

Minėtasis S. Vettelis puikiai pradėjo lenktynes. Vokietis po starto aplenkė L. Hamiltoną, o atvažiuojant į pirmąjį posūkį įveikė kvalifikacijos nugalėtoją C. Leclercą ir tapo varžybų lyderiu.

Sportininkams neįveikus vieno rato, trasoje pasirodė saugos automobilis. Jo prireikė po incidento, kurio metu vieta trasoje nepasidalino Romainas Grosjeanas Antonio Giovinazzi ir Danielis Ricciardo.

Lenktynes vėliau pratęsus, „Ferrari“ radijo ryšiu informavo C. Leclercą, jog S. Vettelis jį praleis į priekį. Tačiau vokietis tuo metu nebuvo nusiteikęs užleisti lyderio pozicijos, tad didino persvarą prieš varžovus.

Kadangi situacija trasoje nesikeitė, C. Leclercas buvo pirmasis iš lyderių, kuris atliko sustojimą. Monakietis vėliau įsiveržė į priekį, kai sustojimą atliko ir į trasą antroje vietoje grįžo S. Vettelis. Vokiečio pasirodymas greitai baigėsi. Sugedus MGU-K, sportininkas buvo priverstas sustoti ir pasitraukti iš varžybų.

Virtualaus saugos automobilio fazę (VSC) puikiai išnaudojo „Mercedes“ komanda, pakviesdama abu savo pilotus pirmam ir paskutiniam sustojimui. Jiems grįžus į trasą, L. Hamiltonas tapo lenktynių lyderiu, o V. Bottas važiavo trečias.

Vos tik baigėsi virtualaus saugos automobilio fazė, į apsauginę sieną trenkėsi „Williams“ pilotas George‘as Russellas. Dėl šio incidento trasoje vėl pasirodė saugos automobilis.

„Ferrari“ nusprendė paaukoti antrą vietą ir pakvietė C. Leclercą į techninio aptarnavimo zoną sustojimui, kurio metu ant sportininko bolido buvo sumontuotos minkštos sudėties padangos.

Grįžęs į trasą trečioje pozicijoje C. Leclercas taip ir nesugebėjo aplenkti V. Botto, tad finišavo trečias. Tuo tarpu L. Hamiltonas finišo liniją kirto pirmas ir iškovojo 82-ąją pergalę. Iki sezono pabaigos likus 5 lenktynėms, britas V. Bottą lenkia 72 taškais.

Ketvirtą ir penktą vietas Sočyje pasidalino „Red Bull“ pilotų duetas. Maxas Verstappenas finišo liniją kirto ketvirtas, o iš techninio aptarnavimo zonos startavęs Alexas Albonas - penktas.

Į stipriausiųjų dešimtuką pateko abu „McLaren“ pilotai. Carlosas Sainzas finišavo šeštas, o Lando Norrisas - aštuntas. Tarp jų įsiterpė „Racing Point“ atstovas Sergio Perezas.

Paskutinius taškus pasidalino devintoje bei dešimtoje pozicijose finišavę Kevinas Magnussenas ir Nico Hulkenbergas.