Sportas

2019.09.29 14:07

Vyriausiu medalininku pasaulio čempionato istorijoje tapęs portugalas: sąlygos – pragariškos

LRT.lt2019.09.29 14:07

43-ejų metų portugalas Joao Vieira ankstyvą sekmadienio rytą tapo vyriausiu pasaulio lengvosios atletikos čempionato medalininku, Dohoje (Kataras) iškovojęs antrąją vietą 50 km sportinio ėjimo rungtyje. Visgi sportininkas savo patirtį trasoje vadino „pragariška“, rašoma BBC.

Pasaulio lengvosios atletikos čempionato sekmadienio varžybų transliaciją tiesiogiai iš Dohos nuo 20 val. stebėkite kanale LRT PLIUS ir portale LRT.lt.

Nuo 23:30 val. pasirodymą rungtyje kartu su kitais sportininkais ir 15-ąją vietą varžybose užėmusiu lietuviu Arturu Mastianica pradėjęs portugalas, tikino, jog oro sąlygos buvo sunkiai pakeliamos.

„Man buvo labai karštai, taip karšta lyg pragare. Kaip su tuo tvarkiausi? Naudojau daug ledo ir šalto vandens“, – pasakojo ėjikas iš Portugalijos.

Penktadienį iš moterų maratono varžybų pasitraukė net 28 dalyvės, tarp kurių buvo ir lietuvių Monika Bytautienė. Moterims teko varžytis 32 laipsnių temperatūroje, nepaisant to, jog jau buvo vėlyvas metas.

J. Vieira kritikavo organizatorių pasirinktą varžybų starto laiką – pusvalandį iki vidurnakčio. Pasirodymą trasoje portugalas jau baigė paryčiais, užfiksavęs 4:04.59 val. laiką.

„Tokiu laiku žmonės išeina iš naktinio klubo. Aš pats dažniausiai einu miegoti 22 valandą“, – po finišo kalbėjo J. Vieira, kuris dar 2013 m. pasaulio čempionate iškovojo bronzą 20 km sportinio ėjimo rungtyje.

Pasaulio čempionas dešimtkovės rungtyje iš Prancūzijos Kevinas Mayeris taip pat tvirtino, jog atletams tenka kęsti nepakeliamą karštį ir drėgmę.

Stadione besivaržantys atletai didžiulio diskomforto dėl karščio nejaučia dėl veikiančių galingų oro kondicionierių, tačiau už stadiono ribų vykstančios maratono ir ėjimo rungtys tampa tikru išbandymu.

Būtent dėl sunkių oro sąlygų organizatoriai bandė palengvinti pasirodymą rungtyje atletams ir įrengė daugiau atsigaivinimo vandeniu stotelių.

Be to, sekmadienį nuo 23:30 val. turėjusi vykti moterų 20 km sportinio ėjimo rungtis buvo pavėlinta beveik pusvalandžiu. Būtent šioje rungtyje nuo 23:59 val. startuos lietuvė Živilė Vaiciukevičiūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.