Naujienų srautas

Sportas2019.09.29 07:37

Po karjeros finišo pasaulio čempionate – Mastianicai maloni žinia apie finansavimą

Arturas Mastianica didvyriškai iškentė sunkiausias akimirkas naktinėje Dohos trasoje ir trenerio bei būrelio lietuvių paskatintas puikiai užbaigė 50-ies km sportinio ėjimo varžybas. Tarp visų pasaulio čempionate finišavusių atletų Lietuvos ėjikas - 15-as. Jo laikas – 4:21:54 val.

Pasaulio lengvosios atletikos čempionato sekmadienio varžybų transliaciją nuo 20 val. tiesiogiai stebėkite kanale LRT PLIUS ir portale LRT.LT.

Po finišo A. Mastianicai, kaip ir daugeliui ištvermės varžybų dalyvių, teko užsukti į medikų kambarį. Netrukus ėjikas su žurnalistais jau dalijosi varžybų emocijomis.

„Tai galima pavadinti mano karjeros pasiekimu“, – po finišo šypsojosi išvargęs ėjikas.

Anksčiau trenerio Viktoro Meškausko interviu portalui LRT.LT išsakyti lūkesčiai – būti tarp 24-ių stipriausių, viršyti su kaupu. Pačiam A. Mastianicai kita naujiena buvo netikėta, bet maloni – jis užsitikrino dvejų metų valstybės finansavimą, kuris gaunamas, jei pasaulio čempionate sportininkas patenka į 16-tuką.

Pirmą kartą planetos pirmenybes laimėjo japonas Yusuke Suzuki (4:04:20). Moterų varžybose triumfavo buvusi pasaulio rekordininkė iš Kinijos - Liang Rui (4:23:26). Pranešėjai ne ką rečiau nei Y. Suzuki pavardę minėjo ir ispaną Jesusą Angelį Garcią. Buvęs pasaulio čempionas, 49-erių J. A. Garcia užėmė 8-ą vietą.

Po bėgikėms sunkiai pakeliamo šeštadienio maratono, sekmadienio paryčiais pasibaigusios sportinio ėjimo varžybos tapo trumpu atokvėpiu nuo Dohos karščio ir drėgmės. Tai niekur nepradingo, bet šįkart jau galima buvo iškęsti tas 4-ias valandas lauke. Iš 46 startavusių vyrų finišą pasiekė 23, o jų laikai toli nuo geriausių.

50-ies km nuotolyje daugeliui sportininkų sunkausia peržengti 35-ių km ribą. A. Mastianicai vienu metu buvo itin sunku, atrodė, kad jį tiesiog neša kojos ir gali pritrūkti jėgų. Visgi trenerio balsas ir raginimai, lietuvių palaikymas buvo išgirstas kai labiausiai reikėjo. Fantastiški A. Mastianicai buvo paskutiniai kilometrai. Ėjikas rikiavosi 18-as, bet padidino tempą ir pakilo laipteliu aukščiau. Po paskutinio rato už jo nugaros liko dar du varžovai.

„Sunkiai. Vienu momentu galvojau, kad bus mirtis po 35-o kilometro. Bet kai treneris parėkė raginančiu žodžiu, kad viskas padaryta, tik reikia atidirbti – atsistojau ir atidirbau iki pabaigos. Iššūkis buvo labai rimtas, tikiuosi jį įvykdžiau.

Matėte patys kokie rezultatai, koks laimėtojo laikas. Labiausiai tenkina vieta – ji super, ja labai patenkintas. Būrys lietuvių palaikė mane, skaičiavo, ragino, rėkė, kad priekyje eina du varžovai, kuriuos galiu pasivyti. Susikaupiau ir aplenkiau. 15-a vieta – karjeros pasiekimas. Pernai Europos čempionate buvau 14-as, dabar – 15-as pasaulyje,“ – įspūdžiais dalijosi A.Mastianica.

Kalbama, kad 50-ies km sportinio ėjimo rungtis bus panaikinta. Vietoj jos liktų 30-ies km rungtis. 20-ies km varžybos būtų sutrumpintos iki 10—ies ir galbūt sulauktų didesnio žiūrovų bei transliuotojų dėmesio. Varžybas Dohoje stebėjo daugiausiai komandų atstovai, žurnalistai ir fotografai.

Po finišo A. Mastianica dar įsiamžino bendroje nuotraukoje su treneriais ir komandos draugais. Ėjikų treneris Viktoras Meškauskas tikisi, kad sėkmingas A. Mastianicos startas įkvėps Živilę Vaiciukevičiūtę. Sekmadienį Dohoje lietuvių dėmesio sulauks moterų 20-ies km sportinio ėjimo rungtis. Varžybų pradžia – 23:59 val. Dalyves pasitiks daugiau nei 30-ies laipsnių kaitra.

Mastianicos treneris Meškauskas: tikėjomės būti tarp 24 stipriausių, tačiau rezultatas kur kas geresnis
Karščiui nepasidavęs ėjikas Arturas Mastianica: tai galima pavadinti mano karjeros pasiekimu
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi