2019.09.28 18:43

Šeštadienis Dohoje – amerikiečiai pratęsė dominavimą 100 m rungtyje

Šuolio į tolį rungtyje – jamaikiečio triumfas
LRT.lt2019.09.28 18:43

Dohoje (Kataras) vykstančiame pasaulio čempionate šeštadienį buvo išdalinti keturi medalių komplektai, o prestižinėje – 100 m rungtyje pirmąsias dvi vietas užėmė JAV sportininkai.

Šeštadienį disko metimo sektoriuje spėjo pasirodyti disko metikas iš Lietuvos Andrius Gudžius, kuris pirmuoju bandymu nusviedė diską 64,14 m ir aštuntu rezultatu pateko į finalą.

Nuo 23:30 val. 50 km sportinio ėjimo rungtyje startuos ir dar vienas lietuvis – Arturas Mastianica.

Pirmuosius medalius šeštadienį išsidalino moterys kūjo metikės. Šių metų planetos pirmenybėse nedalyvavo lenkė Anita Wlodarczyk, kuri prieš varžybas patyrė traumą.

Atkakliai susiklosčiusiose kovoje dėl aukso medalio triumfavo amerikietė DeAnna Price, pirmą kartą karjeroje iškovojusi medalį tokio aukšto rango varžybose. Geriausiu, trečiuoju, bandymu atletė kūjį numetė 77,54 m.

Prieš dvejus metus JAV sportininkė Londone vykusiame pasaulio čempionate buvo tik 9-ta.

Sidabro medalį iškovojo 30-metė lenkė Joanna Fiodorow. Sportininkė pirmuoju bandymu pasiekė geriausią karjeros rezultatą ir įrankį nusviedė 76,35 m. Tai buvo geriausias J. Fiodorow rezultatas finale.

Prieš dvejus metus vykusiame pasaulio čempionate J. Fiodorow buvo 6-ta. Prieš tai geriausias lenkės pasiekimas buvo dukart iškovotas bronzos medalis Europos čempionate.

Bronza atiteko kinei Zhen Wang (74,76 m), kuri Londone 2017 m. tapo pasaulio vicečempione.

Medalių komplektą šeštadienį išsidalino ir 10 000 m rungties finale startavusios moterys.

Pirmą kartą karjeroje pasaulio čempione tapo Nyderlandų atstovė Sifan Hassan, distanciją įveikusi per 30:17.62 min bei užfiksavusi geriausią sezono rezultatą.

Po pirmųjų 5000 m S. Hassan buvo dar 7-ta, tačiau stabiliai didinusi tempą sportininkė perėmė lyderės poziciją distancijos pabaigoje ir iškovojo didžiausią karjeros pergalę.

Sidabro medalį iškovojo 21-erių metų etiopė Letesenbet Gidey (30:21.23 min), pasiekusi geriausią karjeros rezultatą rungtyje.

Bronza atiteko Kenijos atstovei Agnesei Jebet Tirop (30:25.20 min), kuri ir prieš dvejus metus Londone vykusiame pasaulio čempionate džiaugėsi trečiąja vieta.

Šuolio į tolį sektoriuje triumfavo tik du sėkmingus šuolius iš keturių atlikęs 23-ejų metų jamaikietis Tajay`us Gayle`as, ketvirtuoju šuoliu įveikęs 8,69 m nuotolį ir užfiksavęs geriausią karjeros rezultatą.

Antrąją vietą užėmė 2016 m. Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių čempionas amerikietis Jeffas Hendersonas. Trečiuoju bandymu JAV atletas užfiksavo 8,39 m rezultatą. Prieš dvejus metus 30-metis sportininkas pasaulio čempionate liko tik 17-tas.

Bronzos medalį iškovojo 21-erių metų kubietis Juanas Miguelis Echevarria (8,34 m).

Pasaulio čempionu prieš dvejus metus Londone tapęs pietų afrikietis Luvo Manyonga Dohoje užėmė ketvirtąją vietą.

Medalių dalybas Dohos „Khalifa“ stadione šeštadienį vainikavo prestižinė 100 m bėgimo rungtis. Naujuoju pasaulio čempionu tapo 23-ejų metų amerikietis Christianas Colemanas, distanciją įveikęs per 9,76 sek.

Prieš dvejus metus sprinteris Londone iškovojo pasaulio vicečempiono titulą.

Sidabro medalis atiteko prieš dvejus metus pasaulio čempiono titulą iškovojusiam amerikiečiui Justinui Gatlinui, kuris užfiksavo 9,89 sek laiką.

Bronza atiteko kanadiečiui Andre De Grasse`ui – 9,90 sek.