Sportas

2019.09.28 15:07

Vaiciukevičiūtę ir Mastianicą į Dohą atlydėjęs treneris: atvažiavome ne baigti distanciją, o kovoti

Marius Andrijauskas, LRT.lt iš Dohos2019.09.28 15:07

Penktadienį startavo Dohoje, Katare, vykstantis pasaulio lengvosios atletikos čempionatas. Ten sportininkus pasitiko neįprastos sąlygos, o tolimų distancijų bėgikams ir ėjimams – ir naktinės rungtys. Apie tai LRT žurnalistas Dohoje Marius Andrijauskas pakalbino trenerį Viktorą Meškauską.

Pasaulio lengvosios atletikos čempionatą šeštadienio varžybų transliaciją nuo 18 val. tiesiogiai stebėkite kanale LRT PLIUS ir portale LRT.LT.

V. Meškausko auklėtiniai – sportinio ėjimo atstovai Arturas Mastianica ir Živilė Vaiciukevičiūtė. Su jais treneris į Dohą atvyko kiek anksčiau, o apie įspūdžius ir tikslus sutiko pasidalinti su portalu LRT.lt.

„Akys rasoja. Kiek kalbėjome su kitų valstybių treneriais ar čia buvusiais sportininkais, jie sako, kad dar tokiose sąlygose nebuvo niekas. Ir aš per visą karjerą – tiek kaip sportininkas, tiek kaip treneris“, – pasakojo V. Meškauskas.

Mūsų tautiečiai žinojo, kas jų laukia Katare, tačiau tokioms sąlygoms pasirengti – sudėtinga.

„Savaime aišku, kad jie žinojo, koks čia oras ir tvankumas. Mano suplanuotas pasiruošimas sportininkams tikrai vyko sklandžiai – jokių pretenzijų. Važiuoti čia ir tokiomis sąlygomis treniruotis... Kitų valstybių sportininkai čia nebuvo, ties ištverme nedirbo, kiek žinau. Bent ėjikai tai tikrai. Kiti bandė patalpose sudaryti panašias sąlygas – temperatūros ir drėgmės.

Mes 10 dienų treniravomės Barselonoje, kur buvo 25 laipsniai. Manau čia tokiomis sąlygomis treniruojantis galima išsekinti organizmą dar labiau“, – svarstė treneris.

Paklaustas apie galimą nuovargį, V. Meškauskas teigė, jog reikia ieškoti tinkamos strategijos, tačiau pripažino, kad kol kas nėra aišku, koks pasirinkimas būtų optimalus.

„Čia pasaulio čempionatas ir jie atiduoda visas jėgas. Aišku, čia sąlygos dar sunkesnės, bet jei jėgas prastai paskirstysi ar čia, ar geresnėm sąlygom (esant – LRT.lt), bus sunkiau organizmui. Čia aišku, bus dar sunkiau jėgas paskirstyti. Čia vienas pagrindinių mano klausimų – kiek reikėtų lėčiau pradėti nei (varžantis – LRT.lt) normaliomis sąlygomis, kad pavyktų užbaigti distanciją.

Jei važiuoji į Italiją ir Ispaniją, kur 30-35 laipsniai, ir stovyklose dalyvauji, vis tiek žinai, kiek lėčiau. Čia sudėtingiau. Negali visai lėtai pradėti, nes niekas tavęs nelauks ir paskui reiks vytis. Gana sudėtinga, bet bandysime, kiek įmanoma, kažką sudėlioti.

Aišku, mes nevažiuojame čia tik užbaigti distanciją. Mes važiuojame čia sudalyvauti ir užimti vietą. Apie rezultatą niekas nekalba, bet (reikia – LRT.lt) užimti garbingą vietą. Kovoti reikia“, – ugningai kalbėjo lietuvis.

Paklaustas, ko galima tikėtis iš jo auklėtinių, treneris vilčių mėl medalių nepuoselėjo.

„Su Živile po Europos taurės, kuri vyko Alytuje, mes planavome būti dvyliktuke. Būtų labai gerai. Tai gana realu. Iš Arturo... Planavom 24-uką rudenį, tai pasilieku toje pačioje vietoje“, – sakė V. Meškauskas.

Europos taurės varžybose Alytuje sportininkai taip pat kentėjo karštį, tačiau tada V. Meškausko auklėtiniams tai nesutrukdė. Ž. Vaiciukevičiūtė iškovojo pirmąją vietą, o A. Mastianica pasiekė asmeninį rekordą.

„(Kaip adaptuojasi – LRT.lt) jau priklauso nuo sportininkų. Vieni sako „karštis man nelabai“, arba „gerai“, tai aš pasakyčiau, kad mano sportininkai nedaro tragedijos dėl karščio. Kai atvažiuoji ir yra toks psichologinis nusivylimas, kad čia karšta ir panašiai. Nepasakyčiau, kad jie stresuoja dėl karščio“, – teigė lietuvis.

Trenerio auklėtiniai jau turėjo treniruočių Dojohe. Apie jas paklaustas V. Meškauskas vėl užsiminė apie karščio dilemą.

„Taip, turėjom treniruočių. Jos dar kartą įtikino, kad reikia būti labai atsargiems ir labai labai vertinti oro sąlygas. Atvažiavom čia, taip, karšta, viskas gerai. Nueini į kambarį, vėl kondicionieriai, išeini, trumpesniam laikui pabūni... Išėjom, padarėm dvi treniruotes ir supratom dar kartą, kad bus gana sudėtingos sąlygos kovoti.“

Stadione sportininkams padeda oro kondicionieriai, kurie, anot pačių atletų, besivaržiusių penktadienį, padeda atšaldyti orą ir pasirūpinti, jog jie neperkaistų. Vis dėlto, ilgos distancijos nevyksta tik stadione – jų trasos išeina į lauką, kur šitaip karštis nėra malšinamas.

„Panašiai kaip visada būna. Dušai, atsigaivinimo stotelės, asmeninis maitinimas – viskas taip pat. Vakar buvo iškeltas klausimas, ar nebūtų galima padaryti taip pat, kaip yra stadione. Pasakė nieko, kas susiję su oro kondicionieriais, nebus. Tik atsigaivinimo punktai, ledas, šaltas vanduo. Mes su sportininkais jau viską aptarėme. Dėsime ledą į maišelius ir ant galvos – po kepure.“

Vienas būdų spręsti temperatūros bėdą – naktinis startas. Sportiniai ėjikai savo rungtis pradės 23:30 val., kai gyvendami įprastu režimų tada jau tikriausiai miega. Vis dėlto, V. Meškauskas teigė, jog į nereikia.

„Aš tai nesureikšminu to. Įtaką aišku daro – nesitreniruoji juk pusę dvylikos nakties. Vis tiek bio-ritmai, mūsų laikas (laiko zona – LRT.lt.), pusė dvylikos... Vėlgi, ar geriau būtų anksčiau ir karščiau, ar vėliau ir vėsiau? Manau, iš dviejų blogybių pasirinko antrą – vėliau. Bent jau bus vėsiau“, – užbaigė treneris.

Lietuvių tvarkaraštis pasaulio lengvosios atletikos čempionate

Rugsėjo 28 d. (šeštadienis)

16.15 val. arba 17.45 val. vyrų disko metimo kvalifikacija (dalyvauja Andrius Gudžius)
23.30 val. vyrų 50 km sportinis ėjimas (dalyvauja Arturas Mastianica)

Rugsėjo 29 d. (sekmadienis)

23.30 val. moterų 20 km sportinis ėjimas (dalyvauja Živilė Vaiciukevičiūtė)

Rugsėjo 30 d. (pirmadienis)

16.30 val. arba 18.00 val. moterų ieties metimo kvalifikacija (dalyvauja Liveta Jasiūnaitė)
20.30 val. moterų šuolių į aukštį finalas (dalyvauja Airinė Palšytė, jei pateks)
21.25 val. vyrų disko metimo finalas (dalyvauja Andrius Gudžius, jei pateks)

Spalio 1 d. (antradienis)

16.50 val. vyrų šuolių į aukštį kvalifikacija (dalyvauja Adrijus Glebauskas)
21.20 val. moterų ieties metimo finalas (dalyvauja Liveta Jasiūnaitė, jei pateks)

Spalio 3 d. (ketvirtadienis)

16.40 val. moterų trišuolio kvalifikacija (dalyvauja Diana Zagainova ir Dovilė Kilty)

Spalio 4 d. (penktadienis)

20.15 val. vyrų šuolių į aukštį finalas (dalyvauja Adrijus Glebauskas, jei pateks)
23.30 val. vyrų 20 km sportinis ėjimas (dalyvauja Marius Žiūkas)

Spalio 5 d. (šeštadienis)

16.30 val. arba 18.00 val. vyrų ieties metimo kvalifikacija (dalyvauja Edis Matusevičius)
20.35 val. moterų trišuolio finalas (dalyvauja Diana Zagainova ir Dovilė Kilty, jei pateks)

Spalio 6 d. (sekmadienis)

19.55 val. vyrų ieties metimo finalas (dalyvauja Edis Matusevičius, jei pateks)

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.