Naujienų srautas

Sportas2019.09.27 19:35

Traumos pasekmės dar jaučiamos: Airinė Palšytė nepateko į pasaulio čempionato finalą

LRT.lt 2019.09.27 19:35

Penktadienį startavusiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate Dohoje jėgas išbandė ir pirmoji Lietuvos atstovė – Airinė Palšytė. Ji tris sykius nepajėgė įveikti 1,89 m aukštyje pakabintos kartelės ir nepateko į finalą.

Lietuvė praleido startinį – 1,70 m – aukštį ir iškart siekė įveikti 1,80 m aukštį, tačiau pirmuoju bandymu nepavyko to padaryti.

Antrasis kartas mūsų tautietei buvo sėkmingesnis – ji ramiai įveikė prieš tai koją pakišusią 1,80 m ribą.

1,85 m aukštis nesukėlė problemų – jį A. Palšytė įveikė pirmuoju bandymu.

1,89 m barjeras nebuvo toks paprastas. Lietuvė pirmuoju bandymu nugara kliudė kartelę ir neįveikė šio aukščio. Taip pat nepasisekė ir vienai rungties lyderių – Marijai Lasickienei, kurios pirmasis bandymas irgi nebuvo pakankamai geras.

Antrasis A. Palšytės šuolis per 1,89 m aukščio kartelę taip pat nepavyko. Atletei tada buvo likęs paskutinis šansas peržengti šią ribą. M. Lasickienė antrą sykį nebeklydo ir įveikė šį aukštį.

Trečias kartas vaisių taip pat neatnešė – mūsų tautietei ir jis buvo nesėkmingas. Įveikto 1,85 m aukščio patekti į rungties finalą nepakako.

Vietai finale reikėjo įveikti 1,94 m barjerą arba patekti tarp 12 geriausiųjų rungtyje besivaržiusių sportininkių.

Mūsų tautietė liko 22-oje vietoje iš 30 dalyvių.

1,94 m ribą įveikė 8 atletės. Tarp jų buvo ir vieną klaidą padariusi M. Lasickienė. Į finalą taip pat pateko nesuklydusi, tačiau ties 1,92 m sustojusi ukrainietė Julija Levčenka.

Geriausias A. Palšytės sezono rezultatas – 1,97 m. Vis dėlto tai vyko uždarose patalpose dar kovo mėnėsį, o vasaros pradžioje lietuvė patyrė traumą, po kurios iki pasaulio čempionato nedalyvavo nė vienose varžybose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi