Naujienų srautas

Sportas2019.09.27 09:59

Irano moterys sulaukė palaikymo – FIFA žada siųsti stebėtojus į futbolo rungtynes Teherane

LRT.lt 2019.09.27 09:59

Artėjant spalio 10 dieną Teherane vyksiančioms 2022 m. pasaulio futbolo čempionato atrankos turnyro rungtynėms tarp Irano ir Kabodžos futbolininkų, FIFA rengiasi siųsti stebėtojus į Iraną, kurie tikrins, ar į stadionus yra įleidžiamos moterys, praneša „Radio Free Europe“.

Portalas LRT.lt jau anksčiau skelbė, jog Irane moterims draudžiama stebėti rungtynes futbolo stadionuose nuo 1979 metų, kuomet šalyje įvyko Islamo revoliucija bei vietoje anksčiau buvusios monarchinės santvarkos įkurta Irano Islamo Respublika.

Praėjusią savaitę FIFA vadovas Giani Infantino viešai pareiškė, jog Irane turi būti inicijuojami pokyčiai ir moterys privalo būti įleistos gyvai stebėti rungtynes su vyrais.

FIFA paramos fondo vadovas, buvęs Prancūzijos rinktinės žaidėjas Youri Djorkaeffas, kalbėdamas su AFP, teigė, jog jis prisidės prie bet kurios delegacijos, vyksiančios į Iraną.

„Iranas – karšta pokalbio tema. Aš ruošiuosi spalio 10 d. būti ten. Svarbu, kad Teherane būtų tokia delegacija, kuri pademonstruotų, jog FIFA seka inicijuojamus pokyčius“, – tvirtino 1998 m. pasaulio čempionas.

Šį mėnesį Irane tragiškomis aplinkybėmis žuvo futbolo sirgalė Sahar Khodayari, kuri laukdama teismo nuosprendžio dėl bandymo patekti į futbolo stadioną, padegė save ir nuo patirtų nudegimų neišgyveno.

S. Khodayari dėl savo palaikomo Teherano „Esteghal“ klubo mėlynos marškinėlių spalvos buvo praminta „Mėlynąja mergina“. Ji buvo sulaikyta dar kovo mėnesį, kai persirengusi vyru, bandė patekti į stadioną.

Po tragiškos ir visą pasaulį apskriejusios žinios, palaikymą S. Khodayari išreiškė viso pasaulio futbolo bendruomenė – profesionalūs futbolininkai ir futbolininkės, klubai bei paprasti sirgaliai.

Praėjusių metų lapkričio mėnesį grupelei moterų buvo leista stebėti atsakomąsias Azijos Čempionų lygos finalo rungtynes Teherane. Visgi jau birželio mėnesį moterys nebuvo įleistos į draugiškas Irano rinktinės rungtynes Azadi stadione, kuriame šeimininkų rinktinė susitiko su Sirijos futbolininkais. Būtent Azadi stadione Irano futbolininkai spalio 10-ąją susitiks su Kambodža.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi