Naujienų srautas

Sportas2019.09.26 18:13

Lietuvos jaunimo ledo ritulio rinktinė dalyvaus turnyre Ukrainoje

LRT.lt 2019.09.26 18:13

Sausio mėnesį įvyksiančiam pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionato II diviziono A grupės turnyrui Vilniuje Lietuvos 20-mečių rinktinė sudėliojo pasiruošimo planus, suformavo trenerių štabą ir patvirtino į rinktinę pretenduosiančių žaidėjų sąrašą, skelbia hockey.lt.

Šių metų balandį Lietuvos 18-mečių rinktinėje debiutavęs ir šiemet darbą abejose jaunių ir jaunimo rinktinėse gavęs Dougas Boulangeris buvo priverstas ieškotis naujo asistento. Dėl naujų funkcijų klube jam padėti nebegalės asistento postą Elektrėnuose užėmęs Mike‘as McNamara, o į jo poziciją kanadietis pasikvietė kitą trenerį iš Šveicarijos – Manfredą Reinhardą. 46-erių metų specialistas treneriui padės tiek ir jaunimo, tiek ir jaunių rinktinėje.

„Rinktinėje norėjome ir toliau turėti Mike‘ą, bet gavęs naujas pareigas jis negalėjo skirti tiek daug laiko ir dėmesio, o aš norėjau, kad turėtume žmogų, kuris galėtų dirbti abejose rinktinėse. Man labai svarbu, kad pagrindinis asistentas galėtų stebėti kandidatus abejoms komandoms bei su jais dirbti, kadangi yra nemažai žaidėjų, kurie pretenduoja į abi rinktines.

Taip pat norėjosi, jog kalbėtume ta pačia kalba ir vienas kitą puikiai suprastume. Manfredas yra patyręs žmogus, kalbantis trejomis kalbomis bei Šveicarijoje yra ne tik gerbiamas dėl savo darbo ledo ritulyje tiek su jaunimu, tiek ir su suaugusiais, tačiau ir yra puikiai vertinamas policijos pareigūnas. Man patinka jo nusiteikimas į darbą, noras laimėti ir manau, kad mums jis padės tiek ant ledo, tiek ir už jo ribų“, – apie naująjį rinktinės asistentą kalbėjo D. Boulangeris.

Antruoju jo asistentu ir toliau lieka lietuvis Dovydas Kulevičius, kuris savo trenerio karjeroje vis dar žengia pirmuosius žingsnius. Visgi, vyriausiojo rinktinės trenerio teigimu, savo patirties trūkumą ilgametis Lietuvos rinktinės ir Elektrėnų „Energijos“ puolėjas kompensuoja noru tobulėti ir pasiryžimu atlikti visas jam skirtas funkcijas.

„Kalbant apie Dovydą, man labiausiai patinka tai, jog jis yra labai „alkanas“ treneris, kuris visada užduoda klausimus, bando tobulėti, yra pasiryžęs atlikti visus įmanomus darbus. Jis atliko puikų darbą 18-mečių rinktinėje ir netgi žinant, jog jis neturi pakankamai tokio lygio patirties, aš neabejoju, jog jis vertas šio posto. Dirbdamas rinktinėje jis atliko puikų darbą perteikdamas žaidėjams, ko mes iš jų norime , žino mūsų filosofiją, ko mes reikalaujame iš auklėtinių. Taip pat jis gerokai patobulėjo dirbant su video peržiūromis, o tai taip pat bus svarbu.

Smagu, kad Dovydas nuolatos palaiko ryšį tiek su manimi, tiek ir su žaidėjais, o apie jo norą tobulėti galiu pateikti ir konkretų pavyzdį. Šią vasarą jis su savo auklėtiniais atvyko į mano rengiamą stovyklą bei filmavo kiekvieną treniruotę, kiekvieną atliekamą pratimą ir vis pildydavo savo užrašus. Todėl neabejoju, jog jis sėkmingai susitvarkys su savo funkcijomis ir 20-mečių rinktinėje“, – D. Kulevičiui pagyrų negailėjo kanadietis.

Ruošiantis Lietuvoje vyksiančiam pasaulio čempionatui, Lietuvos rinktinė lapkričio 7-10 dienomis išbandys savo jėgas tarptautiniame turnyre Kijeve. Jame lietuvių lauks aukšto lygio varžovai: dvi aukštesniame divizione rungtyniaujančios rinktinės – šeimininkė Ukraina ir Lenkija bei Minsko „Dinamo“ klubas. Nors šiame turnyre dar nebus visų rinktinės kandidatų, treneris neabejoja, kad jis suteiks itin naudingos patirties lipdant komandą.

„Šis turnyras bus kažkiek panašus į praėjusių metų gruodį vykdytą 18-mečių rinktinės stovyklą Elektrėnuose. Norėsime pasižiūrėti ką gali mūsų žaidėjai ir daug eksperimentuosime. Su kai kurių vyresnių žaidėjų galimybėmis aš jau susipažinęs, o apie kitus esu girdėjęs daug gerų dalykų, tad bus smagu visą tai pamatyti iš arti.

Žinoma, stovykloje trūks ne vieno rinktinės kandidato, kurie negalės atvykti iš savo klubų, tačiau stengsimės padaryti maksimalų darbą su visais atvykstančiais žaidėjais ir sieksime juos išbandyti skirtinguose situacijose. Taip pat labai svarbu bus ir komandos lipdymas, susirinkimas kartu ir žvilgsnis į tai, kokią rolę jie gali užimti ant ledo. Trenerių štabas turės surasti būdų, kaip išnaudoti visus žaidėjų sugebėjimus“, – sakė treneris.

Paskutinis šios Lietuvos jaunimo rinktinės išbandymas bus sausio 6-12 dienomis Vilniuje, „Pramogų“ arenoje, įvyksiantis pasaulio jaunimo čempionato II diviziono A grupės turnyras, kuriame mūsų šalies jaunimui teks grumtis su bendraamžiais iš Didžiosios Britanijos, Japonijos, Rumunijos, Serbijos ir Ispanijos. Patekti į rinktinę ir ginti savo šalies garbę sostinėje pretenduoja 31 ledo ritulininkas, įtrauktas į išplėstinį kandidatų sąrašą.

20-mečių pirmenybės yra paskutinės prieš vyrų lygmenį ir yra laikomos tarpinėmis tarp jaunimo ir suaugusiųjų ledo ritulio. Nors dauguma mūsų šalies ledo ritulininkų karjeras vis dar tęsia jaunimo ekipose, D. Boulangeris nesijaudina dėl rinktinės narių sugebėjimų pasirodyti fiziškai kietesnėje kovoje.

„Tai, kad mūsų žaidėjai gali susidurti su kietesne kova nei jų klubuose manęs negąsdina. Per savo laiką Lietuvos ledo ritulyje pastebėjau, jog mūsų žaidėjai dirba labai sunkiai ir nebijo nieko. Mes esame kovingi ir pasiruošę pasitikėti mūsų sistema: greitu, intensyviu žaidimu, varžovų spaudimu, o visą tai sėkmingai atliekant, mums nereikės rūpintis tokiais dalykais, kaip varžovų fizinė jėga ar raumenų trūkumas“, – sakė treneris.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi