Sportas

2019.09.29 11:01

Europos grandes gegužę aplenkusi Vaiciukevičiūtė gerą formą tikisi pademonstruoti ir Dohoje

Vaidotas Kazlauskas, LRT.lt2019.09.29 11:01

Penktadienį Dohoje (Kataras) prasidėsiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate antrą kartą savo karjeroje startuos ir ėjikė Živilė Vaiciukevičiūtė. Skirtingai nuo 2017-ųjų, kada lietuvė dar nebuvo plačiai žinoma, šiemet jos vardas skamba vis garsiau.

Pasaulio lengvosios atletikos čempionato sekmadienio varžybų transliaciją nuo 20 val. tiesiogiai stebėkite kanale LRT PLIUS ir portale LRT.lt. Ž. Vaiciukevičiūtė startuos nuo 23:59 val.

Lengvaatletė iš Pabradės save skambiai pristatė šių metų gegužės mėnesį, kai triumfavo Alytuje vykusiose 20 kilometrų sportinio ėjimo Europos taurės varžybose, kurios savo rangu prilygsta ir žemyno čempionatui.

Sportininkė tada užfiksavo 1 val. 29 min. 48 sek. laiką ir, palikusi už nugaros daug labiau tituluotas varžoves, sėkmingai nužygiavo aukso link.

Kaip po istorinio triumfo sportininkė ruošėsi artėjančiam čempionatui?

„Po pergalės Alytuje turėjau maždaug mėnesį atostogų, galėjau atsipūsti, o vėliau vėl įšokau i treniruočių režimą. Pradžia buvo ganėtinai sunki, tris savaites praleidome Birštone, ten jau pradėjome treniruotis intensyviau, – LRT.lt pasakojo ėjikė. – Buvo ir šiokia tokia trauma, tačiau ją greitai išgydėme. Po etapo Birštone laukė pagrindinė stovykla Bulgarijoje, trukusi tris savaites, kurioje treniruočių intensyvumas dar labiau padidėjo. Tai ir buvo pagrindinė stovykla prieš pasaulio čempionatą.“

Sportininkė taip pat teigė, jog savo dabartine forma yra patenkinta, tačiau svarsto, kad koją gali pakišti karštas Kataro klimatas.

„Manau, kad šiuo metu mano forma yra labai gera, tačiau drauge suprantu, kad dėl Dohoje vyraujančio karščio turbūt nepavyks pademonstruoti geriausio asmeninio rezultato“, – pasakojo ėjikė.

Būtent didžiulis karštis yra viena iš labiausiai aptarinėjamų čempionato temų – temperatūros stulpeliai retai kada nukris žemiau 35 laipsnių, todėl daugelio sportininkų startai vyks vakare, kada oras bus bent šiek tiek atvėsęs.

Ne išimtis yra ir ėjikai – jų varžybos startuos beveik vidurnaktį, 23:30 val. tiek Lietuvos, tiek ir vietos laiku.

Sportininkė šiuo metu jau yra Dohoje ir pasakoja, kad dėl tokių sąlygų teko pakeisti ir savo treniruočių režimą.

„Tai bus nauja patirtis. Sunku pasakyti ir nuspėti, kaip tai darys įtaką mano organizmui, nes dar niekada neteko varžytis ar treniruotis tokiu metu. Jau atvykę į Dohą pakoregavome visos dienos planą, treniruotes bandome daryti vakare. Einame miegoti vėliau, o dienomis ilsimės daugiau“, – apie savo dienotvarkę LRT.lt pasakojo Ž. Vaiciukevičiūtė.

Ar sportininkė domėjosi, kaip tokiam alinančiam karščiui ruošiasi jos varžovės?

„Mačiau, kad jos specialiai ruošėsi šiam startui, treniravosi ant tako esant 40 laipsnių temperatūrai, atliko įvairius tyrimus, tačiau mes specialiai karščiui nesiruošėme, mat pagrindinius darbus atlikome dar aukštikalnėse ir grįžę namo. Kiek vėliau išskridome į Ispaniją, kur praleidome laiką iki išvykimo į čempionatą. Ten bandėme bent kažkiek pabūti šiltesniame ore“, – pasakojo sportininkė.

Iškart po triumfo Alytuje merginos treneris Viktoras Meškauskas buvo paklaustas apie tai, kokios pozicijos komandą tenkintų pasaulio čempionate.

Treneris tada nedaugžodžiavo ir teigė, jog norėtųsi patekti į pirmą dvyliktuką.

Pati sportininkė dabar apie konkrečias vietas nekalba, tačiau pripažįsta, jog svajoja apie geresnę vietą nei prieš dvejus metus Londone, kai pabradiškė užėmė aštuonioliktą vietą.

„Iš tikrųjų su treneriu apie konkrečias vietas dar iki šiol nekalbėjome, tai įvyks prieš pat varžybas. Jis duos nurodymus, o aš stengsiuosi juos įvykdyti, – juokėsi ėjikė. – Be abejonės, tikiuosi aukštesnės vietos, nei likau praeitame pasaulio čempionate.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt