Naujienų srautas

Sportas2019.09.25 16:07

Košmariškos dviračių plento varžybų sąlygos Jorkšyre: sportininkai skendo balose

LRT.lt 2019.09.25 16:07

Tarptautinė dviračių sąjunga (UCI) buvo apkaltinta „neatsakingu“ elgesiu antradienį leidusi ypač sudėtingomis sąlygomis startuoti jaunimo (iki 23 m.) grupės dviratininkams pasaulio dviračių plento čempionato asmeninių lenktynių laikui rungtyje Jorkšyre (Didžioji Britanija), praneša „Yahoo Sports“.

Varžybų metu lenktynių trasą plovė stipri liūtis, o 30,3 km ilgio atkarpoje nuo Ripono iki Harogeito gyvenviečių nemaža dalis dviratininkų krito nuo dviračių dėl slidžios kelio dangos.

Dalis trasos buvo sunkiai pravažiuojama dėl susidariusių didžiulių balų. Duodamas interviu Danijos laikraščiui „Het Laatste Nieuews“, belgų dviratininkas Ilanas Van Wilderis teigė, jog „varžytis buvo super pavojinga ir leidimas startui buvo paskirtas neatsakingai“.

Kai dviračių sportas tampa plaukimu: pasaulio dviračių plento čempionate – tikras baseinas

Tas pats sportininkas krito nuo dviračio ir galutinėje įskaitoje užėmė 37-ąją poziciją. Tiesa, kitas varžybų dalyvis – danas Johanas Price`as Pejtersenas, kuris krito į didžiulę balą nuo dviračio, po varžybų, kalbėdamas su „Telegraph Sport“, teigė, jog „sąlygos buvo gana neblogos“.

Visgi sportininkas pridūrė, jog varžybų organizatoriai galėjo šiek tiek pavėlinti varžybų pradžią.

„Man nepasisekė. Staiga kritau į didelę balą, o tai nebuvo smagu. Manau, kad varžybas galėjo trumpam sustabdyti ir jų pradžią nukelti iki momento, kol bent jau laikinai nustos lyti“, – aiškino danas.

Kitam lenktynių dalyviui pasisekė kiek mažiau. Vengras Attila Valteris vienoje iš trasos atkarpų prarado dviračio kontrolę ir ne tik krito ant žemės, bet dar ir slydo 30 metrų šlapia asfalto danga, kol galop sustojo. Po finišo paprašytas komentaro, sportininkas atsisakė kalbėti: „Atsiprašau, bet turiu keliauti į ligoninę“.

Laimei, sportininkui pavyko išvengti rimtesnių sužalojimų.

Varžybų nugalėtoju šioje amžiaus grupėje tapo danas Mikkelis Bjeras. Antrąją vietą užėmė amerikietis Ianas Garrisonas, trečiąją – dar vienas amerikietis Brandonas McNulty.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi