Sportas

2019.09.25 14:19

Sireika prieš rungtynes su „Juventus“: turi būti daugiau drausmės

LRT.lt2019.09.25 14:19

Praėjus vos trims dienoms nuo sezono atidarymo rungtynių „Šiaulių“ vyrų krepšinio komanda stos į antrąjį mūšį „Betsafe-LKL“ čempionate. Šiauliečiai savo arenoje priims Utenos „Juventus“, skelbiama tinklalapyje LKL.lt.

Abi komandos pirmenybių starte patyrė nesėkmes. Geltonieji buvo priversti pripažinti čempiono Kauno „Žalgirio“ pranašumą, tuo tarpu aukštaičiai uostamiestyje neatsilaikė prieš vietos „Neptūną“.

Mintimis apie artėjančias trečiadienio rungtynes su „Juventus“ interneto svetainei bcsiauliai.lt pasidalijo komandos vyr. treneris Antanas Sireika.

– Treneri, tarp pirmųjų ir antrųjų rungtynių – vos trijų dienų laikotarpis. Ar užteko laiko pasiruošti mačui su „Juventus“?

– Mes neturime reaguoti po kiekvienų rungtynių todėl, kad toks etapas – pradžia. Visada taip būna, kad visko nepadarai iki galo arba žaidėjai dar neįsisavino jiems pateiktos informacijos. Todėl ir prieš pirmąsias, ir prieš antrąsias rungtynes yra panašūs uždaviniai, nes reikia giliau įsidėti ir suprasti. Pavyzdžiui, jeigu yra derinio pradžia, bet suimprovizavai, tai yra ir tęsinys. Negalima užsiimti vien improvizavimu. Ypač su tokia komanda kaip „Žalgiris“, kurie individualiai yra labai pajėgūs arba pajėgesni.

Turi būti daugiau drausmės. Kaip tą drausmę padarysi, jeigu mes tiesiog nežinome, užmiršo vyrai. Kitą treniruotę, kitą dieną jau man jokio pykčio nebebuvo. Tiesiog, jie pripažįsta, kad: „treneri tikrai aš suklydau“, „aš nepadariau“, „dar nepratęsiau toliau“. Tik tiek. Nereikia dabar į tai kreipti dėmesio. Būsimose rungtynėse bus svarbu geriau apsiginti pikenrolo situacijose, geriau apsiginti nuo varžovų derinių, įkirtimų arba pavojingiausių žaidėjų, labiau į juos atkreipiant dėmesį. Bet tai šiame etape tinka žaidžiant prieš visus varžovus.

– Pirmosiose rungtynėse „Juventus“ gretose labiausiai išsiskyrė praėjusiame sezone Šiauliuose žaidęs Ignas Vaitkus. Skirsite jam didžiausią dėmesį gynyboje?

– Aišku, mes turime atkreipti į jį dėmesį, bet pirmose rungtynėse ne visi kiti jų pavojingi žaidėjai sužaidė. Negalima niekada pasakyti, kad va to žmogaus nedengsime, nes nesužaidė. Mes jų komandą neblogai pažįstame. Man gerai žinomas ir mus skriaudęs Runkauskas yra auksarankis, galintis pataikyti, Jucikas pirmose varžybose gal silpniau atrodė, bet jis yra tvirtas vyras. Ir Vaitkus gerai sužaidė. Jų užsieniečiai dar irgi tokioje pat fazėje, ne viską ten supranta, bet jie, matosi, yra individualiai stiprūs ir gali būti labai pavojingi. Negalime išskirti vieno kokio žaidėjo.

– Rungtynės prieš „Juventus“ dažnai vadinamos „Mokytojo ir mokinio akistata“. Ar dar galite vienas kitą kuo nors nustebinti?

– Žydrūnas eina lengvesniu keliu. Jis daugiau patyrusius žaidėjus ima ir jam mažiau reikia mokyti. Man reikia daugiau mokyti ir nežinau, kiek pavyks prilygti jo žaidėjams su patirtimi ir kiek pavyks man įdėti proto savo naujiems žaidėjams.

Rungtynių su „Juventus“ Šiaulių arenoje trečiadienį pradžia – 18.15 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.