Naujienų srautas

Sportas2019.09.25 11:11

Naujojo sezono piniginės storį pristatęs „Žalgiris“: biudžetas išaugo iki beveik 12 mln. eurų

atnaujinta 11.53
Rokas Skurdauskas, LRT.lt 2019.09.25 11:11

Trečiadienį „Žalgirio“ arenoje surengtoje spaudos konferencijoje oficialiai pristatomi 2019–2020 m. sezono Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo biudžetas bei jau prasidėjusio sezono tikslai.

Biudžeto pjūvio prezentaciją pateikęs „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas atskleidė, jog kauniečių biudžetas, lyginant su praėjusiu sezonu, nežymiai išaugo ir sieks 11,9 mln. eurų. Spaudos konferencijos metu patikslintas praėjusio sezono „Žalgirio“ biudžetas – 11,1 mln. eurų.

Iš dabartinio biudžeto atlyginimams Kauno klubas skirs 8,9 mln. eurų. Praėjusį sezoną ši suma buvo 1,5 mln. mažesnė.

„Žalgirio“ išlaidos šį sezoną sieks 11,9 mln. eurų, tačiau pajamų kol kas suplanuota 10,6 mln. eurų. Likusius pinigus klubo vadovybė žada surinkti iš premijų ir vis dar ieškomų rėmėjų. Taip pat skirtumą gali padengti praėjusių sezonų pelnas.

Šį sezoną Kauno savivaldybė skyrė mažiau – 2mln. eurų. Rėmėjai papildys komandos piniginę 3,2 mln., televizijos teisės ir premijos atneš identišką sumą kaip ir prieš metus – 1,2 mln. eurų. Iš žaidėjų pardavimo „Žalgiris“ gavo 0,6 mln., o iš bilietų pardavimo – 3,6 mln. eurų.

Planuojama didesnę sumą palaipsniui rinkti iš žaidėjų pardavimo, tačiau čia – ateities tikslai.

Iš rėmėjų planuoti surinkti 3 mln. eurų, tačiau pavyko gauti kiek mažiau – 2,5 mln. Taip yra todėl, kad klubas kol kas neturi generalinio rėmėjo, tačiau P. Motiejūnas išlieka optimistiškas, jog galiausiai pavyks surasti norinčius prisidėti prie ekipos plėtros.

„Žinot, visada prašydavom milijono. Jei jo negaudavom, gaudavom 0,5 mln. Pagal Eurolygos tyrimą, ši vieta verta 800 tūkst. eurų. Turime stabilų biudžetą, palaikymą iš fanų, reikia rėmėją surasti. Reikia dirbti ir tikėtis, kad atsiras, negalima dairytis. Derybos ir kalbos vyksta, bet nieko apčiuopiamo negaliu pasakyti.

Plečiame administraciją, startavo verslo klubas. Tikime, kad investuojant ir dirbant šioje srityje yra potencialo. Bendraujant su mumis visi mato emociją ir pabrėžia, kad yra ryšys. Tiek rezultatai, tiek darbas nuteikia optimistiškai. Visada sakau, kad „pramušim“ tą sieną“, – pasakojo Kauno ekipos vadovas.

„Žalgirio“ šio sezono tikslai – tapti LKL čempionais, triumfuoti KMT turnyre bei būti konkurencingiems Eurolygoje. P. Motiejūnas buvo klaustas apie tikslesnius rezultatus – pergalių skaičių bei patekimą į geriausiųjų aštuonetuką, – tačiau jis nepanoro atsakyti į šį klausimą.

Klubo vizija ir toliau išlieka ugdyti Lietuvos krepšinį ir ugdyti jaunuosius talentus. Tam yra sukurta šiuo metu veikianti „Žalgirio“ krepšinio piramidė: „Žalgiris-3“ rungtyniauja RKL, „Žalgiris-2“ – NKL, perspektyvūs žaidėjai yra skolinimami į kitas LKL komandas, o pagrindinė sudėtis rungtyniauja LKL ir Eurolygoje.

„Didžiausias praėjusio sezono pasiekimas yra Eurolygos lankomumo rekordas, kuris įeis į istoriją. Palaikymas puikus, ačiū fanams. Džiaugėmės auksinio marketingo apdovanojimu. Visos administracijos darbas buvo įvertintas“, – spaudos konferencijos metu kalbėjo P. Motiejūnas.

Spaudos konferencijos metu buvo paminėta ir naujų vietų neįgaliesiems įrengimas, dėl kurios buvo patikslintas sėdimų vietų arenoje skaičius. Nuo šiol „Žalgirio“ arena per krepšinio rungtynes talpins 15415 žiūrovus.

P. Motiejūnas prabilo ir apie „Kauno Žalgirio“ futbolo klubą, kuris išgyvena sėkmingą laikotarpį ir tikisi palaipsniui augti vis labiau.

„Džiugina futbolas. Debiutavome UEFA Europos lygoje. Pamatėme, kur esame. Galime ten patekti, bet reikia daugiau dirbti. Dirbsime pagal mūsų strategiją – pagrindas turi būti lietuviai. Norime išlaikyti lietuviškumą. Tikslas kitam sezonui – patekti į trejetą A lygoje ir žaisti Europoje, patekti į antrą atrankos etapą.

Dirbame su savivaldybe, kad atsirastų futbolo akademija. Tikime, kad tai įvyks kitų metų kovo mėnesį. Yra maniežas, laukiame stadiono. Tikime futbolo ateitimi Kaune ir investuosime į tą sritį. Ateis laikas, kai futbolas rems krepšinį Kaune. Nėra čia pagrindinis planas, bet pasvajoti galima“, – vylėsi „Žalgirio“ generalinis direktorius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi