Sportas

2019.09.24 19:04

Dėl dalyvavimo olimpinėse žaidynėse tikra nesanti Lasickienė: situacijos įkaitai yra sportininkai

LRT.lt 2019.09.24 19:04

Kol Rusija sprendžia savo bėdas dėl į dopingo kontrolierių akiratį patekusių sportininkų, o šalies sportininkų dalyvavimas kitų metų Tokijo olimpinėse žaidynėse, pasisakyti nusprendė viena geriausių pasaulio šuolininkių į aukštį Marija Lasickienė.

Sportininkė dėl šalies dopingo problemų jau turėjo praleisti 2016-ųjų olimpines žaidynės Brazilijoje, o dabar dėl savo šalies antidopingo tarnybų veiksmų vėl gali laukti toks pats likimas.

Pranešama, jog Rusijos atstovai pasaulinei antidopingo asociacijai (WADA) pateikė duomenis, kuriuose yra neatitikimų.

WADA suteikė rusams tris savaites paaiškinti susidariusius neatitikimus, apie kuriuos platesnių pranešimų nėra.

Jei RUSADA to padaryti negalės – įmanomas scenarijus, kuriame iš Rusijos yra atimama galimybė startuoti kitų metų žaidynėse Tokijuje.

Apie tokią situaciją savo nuomonę išreiškė rusų šuolininkė į aukštį Marija Lasickienė, instagrame patalpinusi žinutę su savo mintimis.

View this post on Instagram

В последнее время я уже не раз говорила, что уверенности в участии в Играх в Токио у нас нет. И дело не в эмоциях или в том, что я ничего не знаю, как пытались представить некоторые. Мы знаем достаточно, чтобы так думать. Но мы готовы к любому варианту. Если вновь отстранят @rusada_russia , то мы уедем тренироваться за пределы России, чтобы быть доступными для международных допинг-офицеров. Я нахожусь в международном пуле тестирования @iaaf_athletics , так что это может помочь. Мы уже не те, что были перед Олимпиадой в Рио. Теперь мы будем до конца отстаивать свое право выступить на Олимпиаде. Ни в какие коллективные иски мы больше не подпишемся. Если потребуется пойти в CAS, я пойду и буду бороться там именно за себя. Пропускать вторую подряд Олимпиаду из-за каких-то непонятных людей, которые не могут честно выполнять свою работу, я не намерена. P.S. Невосстановление @rusaf_official не особо и комментировать хочется. Скажу лишь одно: заложники ситуации - это спортсмены, а не руководство ВФЛА, как пытается представить господин Шляхтин. #highjump #cska #trackandfield #olympics #nike

A post shared by Мария Ласицкене (@lasitskene.maria) on

„Pastaruoju metu ne kartą sakiau, jog nesame tikri dėl dalyvavimo kitų metų olimpinėse žaidynėse. Ir tai nėra emocijos, ar tai, kad kažko nežinome, kaip kažkas bandė įtikinti. Mes žinome pakankamai ir turime savų variantų.

Jei RUSADA vėl bus nubausta, mes išvyksime treniruotis iš Rusijos, kad visada būtume pasiekiami tarptautiniams dopingo kontrolieriams.

Mes ne tokie patys, kokie buvome prieš žaidynes Rio de Žaneire. Dabar pilnai ginsime savo teisę dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Jei reikės – eisiu ir kausiuosi asmeniškai už save. Nenoriu praleisti antrų olimpinių žaidynių iš eilės vien dėl to, kad tam tikri atsakingi žmonės nesugeba gerai atlikti savo darbo.

Pasakysiu tik vieną dalyką – situacijos įkaitai yra sportininkai, o ne Rusijos lengvosios atletikos federacija, kaip kartais bandoma paaiškinti“, – rašė sportininkė.