Naujienų srautas

Sportas2019.09.26 16:53

Vidurnakčio maratono egzaminą laikysianti Bytautienė: nežinau, kaip į sąlygas sureaguos kūnas

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.09.26 16:53

Ilgų nuotolių bėgikės Monikos Bytautienės šuolis iš pusiau ilgų nuotolių į maratono distanciją primena sprinterės, o ne stajerės greičius. Vos praėjusių metų spalio mėnesį pirmą 42,195 km nuotolį karjeroje įveikusi lietuvė šį penktadienį nuo 23:59 val. jau debiutuos pasaulio čempionate.

Pasaulio lengvosios atletikos čempionatą nuo rugsėjo 28 dienos galėsite tiesiogiai stebėti LRT PLIUS kanalu ir portale LRT.lt.

Dohoje (Kataras) vyksiančiose varžybose M. Bytautienė tik trečią kartą karjeroje bėgs maratono distanciją. Prieš 11 mėnesių sportininkė debiutavo rungtyje varžybose Frankfurte (Vokietija) bei užfiksavo 2:34.40 val. laiką.

Po pusmečio bėgikė dar sykį išbandė jėgas maratono trasoje ir varžybose Hanoveryje (Vokietija) pagerino savo asmeninį rezultatą – 2:32.28 val. Šis rezultatas – šeštas geriausias pasiekimas Lietuvos istorijoje.

M. Bytautienės gyvenimas ir net pasiruošimas startui pasaulio čempionate buvo neatsiejamas nuo dvynės sesers, taip pat bėgikės, Mildos Eimontės.

„Netgi dabar, kalbėdamasi su jumis, šneku už mus abi, – bendraudama su portalu LRT.lt juokėsi M. Bytautienė. – Kai šneku apie treniruotes, kalbėti tik apie save net neišeina. Mes visur esame kartu.“

Visgi dvynių seserų bėgikių keliai jau išsiskirė. Monika trečiadienį pakėlė sparnus į Dohą, o Milda liks ruoštis sekmadienį vyksiančiam startui Berlyno (Vokietija) maratone.

Iki šiol abi bėgikės savo atsakingiems startams didžiosiose scenose ruošėsi kartu. Seserys vasarą vyko į Italijos Alpių miestą Livinją, kuriame aukštikalnių oras padėjo gerinti sportininkių ištvermę. Po mėnesio, praleisto užsienyje, seserys grįžo į Lietuvą, kur iki šiol ir tęsė treniruotes.

„Pasiruošimas varžyboms vyksta sklandžiai, kažko ypatingo pasiruošimo procese nėra. Viskas pagal planą ir atrodo gerai. Grįžusios po treniruočių aukštikalnėse dalyvavome pusmaratonyje Vilniuje. Tai buvo vos antra diena po treniruočių kalnuose. Italijoje dirbome labai atsargiai, nedarėme greitų bėgimų. Tai jautėsi ir varžybose Vilniuje“, – portalui LRT.lt aiškino M. Bytautienė.

Debiutui pasaulio čempionate besiruošianti M. Bytautienė džiaugiasi įsiliejusi į maratono rungtį. Tik trečią karjeros 42,195 km distanciją varžybose Dohoje įveikti bandysianti moteris tikina, jog toli gražu dar nėra išgliaudžiusi visų maratono rungties vingrybių.

„Man rodos, kad į rungtį įėjau sėkmingai. Visgi prieš pasaulio čempionatą imi galvoti, kad tai bus tik trečias maratono bėgimas mano karjeroje. Yra daug dalykų, kurių dar nežinai. Bėgau dar tik du maratonus, todėl šios patirtys dar visko nepasako. Tai bus dar vienas naujas išbandymas“, – aiškino bėgikė.

Varžybose Katare lietuvės lauks ne tik dar vienas jėgų pasitikrinimas maratono nuotolyje, tačiau ir visiškai neįprastos varžybų sąlygos. Karščio svilinamoje Artimųjų Rytų valstybėje Dohos stadione besivaržysiančius lengvaatlečius vėsins sutelktos oro kondicionierių pajėgos.

Visgi maratono bėgikai tokios prabangos neturės. Siekdami sumažinti alinančios temperatūros poveikį sportininkams, varžybų rengėjai nustatė neįprastą maratono starto laiką – bėgikės startuos nuo 23:59 val.

Tai, anot M. Bytautienės, prisideda prie nežinios prieš startą planetos pirmenybėse.

„Nežinios prieš startą Dohoje yra. Startuosime vidurnaktį, o lauke bus apie 30 laipsnių karštis. Prieš varžybas visuomet yra šiokio tokio nerimo, nes nežinai, kas laukia. Žinoma, tai ne panika. Visiškai normalu, kad ir prieš startą Dohoje yra tokių minčių. Juk tai jau visai kitokio rango varžybos, o jose norisi užimti kuo aukštesnę vietą, – situaciją apibūdino bėgikė.

Net nežinau, kaip sureaguos mano kūnas į visas sąlygas. Kalbu ne vien apie psichologinę būseną. Rezultatas varžybose priklausys nuo mano kūno – kaip jis sureaguos į tokį paros metą bei karštį.“

Niekada nepatirtos varžybų sąlygos, vos trečiasis maratonas karjeroje – šie faktoriai neleidžia M. Bytautienei garsiai kalbėti apie tikslus pasaulio čempionate. Moteris savo galimybes vertina atsargiai ir tikina, jog nori būti bent jau arti savo asmeninio karjeros rekordo.

„Aišku, turime savo tikslus. Čia yra maratonas ir dar tokiomis sąlygomis. Jeigu varžybos vyktų Europoje, galėčiau konkrečiau kalbėti apie savo tikslus, dabar yra daug neaiškumų, – situaciją vertino bėgikė.

Jaučiu, kad galiu bėgti greičiau, nei esu bėgusi savo karjeroje, bet vėlgi turiu grįžti prie sąlygų. Po pastarojo įveikto maratono nesijaučiau pavargusi. Dohoje tikiuosi bėgti arti asmeninio rezultato. Noriu būti kiek įmanoma arčiau jo.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi