Sportas

2019.09.25 05:30

Ligas ir traumas už nugaros palikęs Gudžius – apie savo galimybes artėjančiame čempionate

mano esantis pajėgus mesti diską apie 67 m
Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.09.25 05:30

Prieš dvejus metus Londone pirmą kartą karjeroje pasaulio čempionu tapęs disko metikas Andrius Gudžius tikriausiai nė neįsivaizdavo, jog, dar prieš žengdamas į disko metimo sektorių Dohoje (Kataras) ginti titulo, susidurs su tiek daug kliūčių.

Pasaulio lengvosios atletikos čempionatą nuo rugsėjo 28 dienos galėsite tiesiogiai stebėti LRT PLIUS kanalu ir portale LRT.lt.

28-erių metų kauniečiui balandžio mėnesį buvo atlikta operacija, kurios metu iš pėdos pašalinta prieš trejus metus įstatyta metalinė plokštelė, pradėjusi kelti skausmus.

Birželį, sugrįžęs į rikiuotę, sportininkas iš lėto stengėsi sugrįžti į sau įprastą sportinę formą. Liepos pabaigoje Palangoje vykusiame Lietuvos čempionate A. Gudžius jau buvo priartėjęs prie 68 metrų žymos, kuomet diską nusviedė 67,73 m bei pasiekė geriausią asmeninį sezono rezultatą.

Visgi tolimesnius planus prieš šį šeštadienį Dohoje startuosiančias planetos pirmenybes sujaukė užklupusi Laimo liga. Erkės įkandimo sukeltos sveikatos problemos privertė A. Gudžių vartoti antibiotikus bei sujaukė numatytus treniruočių planus prieš pasaulio čempionatą.

„Užklupusi Laimo liga, žinoma, sutrukdė pasiruošimą, – bendraudamas su portalu LRT.lt kalbėjo A. Gudžius. – Kiek ji turėjo įtakos, pamatysime jau tik Dohoje. Buvo sudėtinga. Reikėjo išsigydyti ligą, vartoti antibiotikus. Nėra paprasta. Kūnas po truputį atsigauna. Šiuo metu jaučiuosi gerai.“

Antibiotikų nebevartojantis ir po varginančios ligos atsigaunantis sportininkas jau ankstyvą ketvirtadienio rytą pakels sparnus į Katarą. A. Gudžius šiuo metu gyvena seno liaudies posakio – „ko neprivalgei, to neprilaižysi“ – išmintimi bei tikina, jog Kaune jo laukia paskutinės treniruotės prieš startą planetos pirmenybėse.

„Iki skrydžio į Dohą rengiame paskutines treniruotes Lietuvoje. Nieko papildomai jau nebepridirbsi. Laukia treniruotės antradienį ir trečiadienį, o iškart po to – skrydis į Dohą. Į Katarą atskrisime likus dienai iki varžybų“, – aiškino geriausias Lietuvos disko metikas.

Prieš dvejus metus Londone pasaulio čempiono titulą su 69,21 m rezultatu iškovojęs A. Gudžius situaciją vertina realiai ir žino dabartines savo galimybių ribas.

„Šiuo metu esu pajėgus mesti diską apie 67 metrus. Ar tai pavyks padaryti, pamatysime jau tik varžybų metu, – portalui LRT.lt teigė A. Gudžius. – Dohoje į visumą gali susidėti milijonas aplinkybių. Negaliu tiksliai atsakyti, kaip viskas bus. 67 metrai – rezultatas, kurį pasiekti įmanoma. Ar užfiksuosiu geresnį rezultatą, ar bus blogiau – pamatysime. Prognozuoti vietą labai sudėtinga.“

Kol A. Gudžius po pėdos operacijos ir užklupusios Laimo ligos bandė sugrįžti į optimalią sportinę formą, didžiausi lietuvio konkurentai disko metimo sektoriuje – švedas Danielis Stahlis ir jamaikietis Frederickas Dacresas – demonstravo įspūdingą sportinę formą.

D. Stahlis birželį Švedijoje vykusiose varžybose diską švystelėjo net 71,86 m ir užfiksavo ketvirtą visų laikų geriausią rezultatą disko metimo varžybų istorijoje. F. Dacresas stengėsi neatsilikti ir šiais metais pirmą kartą karjeroje varžybose Maroke nusviedė diską už 70 m žymos – 70,78 metro.

Beje, Dohoje gegužę vykusiame „Deimantinės lygos“ etape D. Stahlis visais šešiais savo bandymais užfiksavo geresnius nei 69,50 m rezultatus. Tai pirmasis disko metikas istorijoje, užfiksavęs tokį pasiekimą.

Vertindamas savo konkurentų galimybes, A. Gudžius kalbėjo, jog pasaulio čempionate gali nutikti ir toks scenarijus, kurio metu nė vienas iš diskininkų neviršys 70 m nuotolio.

„Abejoju, ar pasaulio čempionate nugalėtojas iškovos aukso medalį su geresniu nei 70 metrų rezultatu. Visgi varžysimės uždarame stadione. Visgi geriausias rezultatas gali būti šalia šio nuotolio“, – kalbėjo A. Gudžius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt