Naujienų srautas

Sportas2019.09.24 00:03

Metų futbolininke tapusi Rapinoe kvietė kovoti su rasizmu ir homofobija

LRT.lt 2019.09.24 00:03

Pirmadienio vakarą Milane (Italija) surengtoje FIFA metų futbolo apdovanojimų ceremonijoje geriausia metų futbolininke pripažinta 34-erių metų amerikietė Megan Rapinoe.

Aktyvi kovotoja už pilietines žmonių teises bei atvirai kalbanti LGBTQ, lygaus moterų ir vyro darbo užmokesčio bei rasizmo temomis, M. Rapinoe pasinaudojo proga kreiptis į visas futbolo pasaulio garsenybes atsiimdama jai skirtą metų žaidėjos titulą.

Portalas LRT.lt pateikia amerikietės, kuri šiais metais tapo pasaulio čempione su JAV rinktine, kalbą.

„Kaip Gianni (Gianni Infantino – FIFA vadovas – LRT.lt) ir sakė šie metai buvo neįtikėtinai ryškūs moterų futbole. Tiems, kurie tai pastebėjo tik dabar, atleidžiame, bet jūs šiek tiek pavėlavote į vakarėlį. Mes dar tik pradedame.

Metai išties buvo neįtikėtini. Prancūzijos futbolo federacija kartu su FIFA surengė nuostabų pasaulio čempionatą. Buvo neįtikėtina būti viso šio renginio dalimi. Buvo smagu matyti sirgalius, jų energiją ir demonstruoto žaidimo kokybę.

Gianni jau užsiminė apie problemas futbole. Visgi aš noriu paminėti ir tas istorijas, kurios mane labiausiai įkvėpė šiais metais. Tai Raheemo Sterlingo ir Kalidou Koulibaly istorijos. Jie demonstruoja puikų žaidimą ant vejos, tačiau taip pat garsiai kalba apie rasizmą, kuris turbūt persekioja juos ne vienerius metus, o visą gyvenimą.

Mane įkvėpė jauna iranietė, kuri negalėdama stebėti rungtynių gyvai, padegė save.

Mane įkvėpė visos LGBTQ bendruomenės futbolininkės, kurios kiekvieną dieną ne tik kovoja, kad tik galėtų žaisti futbolą, bet ir susiduria su homofobija.

Šios istorijos mane ne tik įkvėpė, bet kartu ir nuliūdino. Jeigu iš tiesų norime pokyčių, reikia, jog visi būtų tokie pat įsiutinti rasizmo kaip R. Sterlingas ir K. Koulibaly. Tai tikrai būtų įkvepiantis pokytis.

Jeigu visi smerktų homofobijos protrūkius taip, kaip smerkia LGBTQ bendruomenės futbolininkės.

Jeigu visi būtų nepatenkinti nelygiu darbo užmokesčiu taip, kaip yra nepatekintos moterys futbolininkės.

Tai man būtų labiausiai įkvepiantis dalykas.

Mes, profesionalūs futbolo žaidėjai, turime neeilinę galimybę, turime platformą, kurią galime „paskolinti“ kitiems žmonėms. Mes galime leisti jiems būti išgirstiems.

Turime pasinaudoti šiuo nuostabiu žaidimu, kad pasaulį padarytume geresniu. Mes visi turime neįtikėtiną galią savo rankose“, – kalbėjo futbolininkė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi