Naujienų srautas

Sportas2019.09.23 21:35

Rusijos lengvaatlečių situacija nesikeičia – Dohoje varžysis po neutralia vėliava

LRT.lt 2019.09.23 21:35

Pirmadienį į posėdį susirinkę Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) Tarybos atstovai paliko galioti Rusijos lengvosios atletikos federacijai anksčiau paskirtas sankcijas, pranešama tinklalapyje „Iaaf.org“.

Pasaulio lengvosios atletikos čempionatą nuo rugsėjo 28 dienos galėsite tiesiogiai stebėti LRT PLIUS kanalu ir portale LRT.lt.

Tai reiškia, jog rusų lengvaatlečiai, galintys startuoti tarptautinėse varžybose po neutralia vėliava, prarado paskutinę galimybę dalyvauti šeštadienį Dohoje (Katare) startuosiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate kaip Rusijos rinktinės atstovai.

Rusijos lengvosios atletikos federacijos atvejį tiriantis specialusis IAAF įgaliotinis Rune`as Andersenas patvirtino, jog „padaryta teigiamų pokyčių, tačiau pagrindinės problemos išlieka“.

R. Anderseno vadovaujama specialistų komanda patvirtino įtarimus, jog anksčiau už dopingo preparatų platinimą pašalinti Rusijos lengvosios atletikos treneriai ir toliau tęsia darbus su sportininkais.

„Kartojasi ta pati problema – vietinės lengvosios atletikos federacijos tęsia darbus su jau pašalintais treneriais. Tai pamina bandymą sukurti stiprią antidopingo kultūrą šalyje, – teigiama IAAF pranešime spaudai. – Dabar sunku pasakyti ar Rusijos lengvosios atletikos federacijos pritaikytos problemos sprendimo priemonės bus veiksmingos, todėl dabartinėmis sąlygomis galime teigti, jog lieka galioti anksčiau įvesti draudimai lieka galioti.“

R. Andersenas patikino, jog iš Maskvos laboratorijos periodiškai gaunami duomenys yra tikrinama Lengvosios atletikos sąžiningumo (AIU) skyrius toliau atlieka tyrimus ar Rusijos siunčiami duomenys nėra suklastoti.

„AIU dar nėra patvirtinusi, jog gauti duomenys yra autentiški ir nesuklastoti, todėl nebuvo išpildyta sąlyga, jog galėtume panaikinti draudimus“, – aiškino R. Andersenas.

AIU toliau atlieka tyrimus ir siekia ištirti, ar Rusijos lengvosios atletikos federacijos vyresnybė nebandė suklastoti Rusijos šuolininko į aukštį Danilo Lysenko medicininių įrašų, siekdama išvengti antidopingo pažeidimų.

Pirmadienį buvo praneša, jog pasaulinė antidopingo asociacija (WADA) Rusijos atstovus galima pateikus informaciją, kurioje yra neatitikimų.

WADA įtaria, jog duomenys neatitinka realybės ir reaguodama į situaciją reikalauja Rusijos antidopingo agentūros (RUSADA) paaiškinimo.

Rusijai buvo nurodyta pateikti duomenis iš laboratorijos Maskvoje. Buvo siekiama įsitikinti, ar šalis laikosi viešai nustatytų antidopingo taisyklių.

Vis dėlto, suteikta informacija sukėlė įtarimų WADA. Dabar RUSADA turi 3 savaites paaiškinti rastus neatitikimus, apie kuriuos platesnių žinių nėra.

Jei RUSADA nesugebės paaiškinti WADA atrastų neaiškumų arba atsisakys tai daryti, gali būti, jog iš šalies bus atimta galimybė dalyvauti 2020-ųjų Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Pasaulio lengvosios atletikos čempionate Dohoje po neutralia vėliava varžysis 30 Rusijos lengvaatlečių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi