Naujienų srautas

Sportas2019.09.23 18:56

IAAF vadovas apie varžybose nedalyvaujančią Semenyą: tikiuosi, kad ji sugrįš į sportą

LRT.lt 2019.09.23 18:56

Teisinę kovą dėl galimybės nevaržomai dalyvauti tarptautinėse varžybose su Tarptautine lengvosios atletikos federacija (IAAF) tęsianti bėgikė Caster Semenya iš šalies stebės sekmadienį startuosiantį pasaulio čempionatą. Visgi IAAF vadovas Lordas Coe tikisi, jog ateityje sportininkė tęs savo karjerą, skelbia BBC.

Pasaulio lengvosios atletikos čempionatą nuo rugsėjo 28 dienos galėsite tiesiogiai stebėti LRT PLIUS kanalu ir portale LRT.lt.

Dukart olimpinių žaidynių ir triskart pasaulio čempionei 800 m bėgimo rungtyje C. Semenyai IAAF buvo nurodžiusi vartoti preparatus, mažinančius padidintą testosterono lygį organizme. Sportininkė įsivėlė į ilgą ir varginantį bylinėjimąsi bei ieškojo teisybės sporto arbitražo (CAS) bei Šveicarijos Aukščiausiojo teismuose, tačiau kiekviena iš instancijų patenkino IAAF nustatytus taisyklių pakeitimus.

L. Coe, bendraudamas su BBC, pažymėjo, jog taisyklėmis siekiama suvienodinti sąlygas visiems atletams.

„Aš tikiuosi, kad C. Semenya sugebės grįžti į sportą ir su tomis nustatytomis taisyklėmis ir apribojimais, – aiškino IAAF vadovas. – Taisyklių pakeitimai priimti ne tam, kad išskirtume atskirus žmones. Iš tikrųjų, jie įvesti tam, kad išlaikytume visus sportininkus tarptautiniame lygmenyje su nustatyomis sąlygomis.“

Paklaustas, ar L. Coe nori vėl išvysti C. Semenyą, besivaržančią 800 m rungtyje, IAAF vadovas atsakė: „Taip, jeigu bus laikomąsi nustatytų taisyklių“.

IAAF priimti taisyklių pakeitimai nustato, jog sportininkai, kuriems nustatytas DSD (lyties vystymosi sutrikimas – LRT.lt), bei turi padidintą testosterono hormono, kuris prisideda prie didesnės raumenų masės, lygį be preparatų vartojimo negali dalyvauti bėgimo varžybose nuotoliuose nuo 400 m iki 1 mylios.

„Labai svarbu, jog atletai, kurie ruošiasi dalyvauti varžybose ar atskiroje rungtyje, gali jausti, kad jie turi lygiai tokias pat konkurencines ar karjeros galimybes kaip ir kiti sportininkai“, – pridūrė L. Coe.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi