Sportas

2019.09.23 16:55

Anykščiuose finišavo 18-asis „Jeep MTB dviračių maratonų taurės“ sezonas

LRT.lt2019.09.23 16:55

Sekmadienio popietę Anykščiuose finišavo 18-asis MTB dviračių maratonų taurės sezonas. Penkių etapų varžybose jau prieš paskutinį etapą buvo aiškūs asmeninių vyrų ir moterų įskaitų nugalėtojai, tačiau tik paskutinės varžybos sudėliojo taškus kovoje dėl kitų prizinių vietų ir komandų įskaitoje.

Likus keletui dienų iki varžybų organizatoriai kalbėjo, jog per vasarą kai kurios smėlio dangos atkarpos tiek išdžiūvo, jog kai kur birus smėlis priminė pajūrio kopas. Tačiau paskutinės drėgnos dienos gerokai pakeitė trasos dangą, o į priešingą pusę šiemet nužymėta distancija žadėjo papildomą intrigą.

Vyrų varžybose laukė kova ne tik dėl antro ir trečio garbės pakylos laiptelių. Asmeninę pergalę jau užsitikrinęs Eimantas Gudiškis („Colibri Cycling Team“) žadėjo skirti visas jėgas komandinei pergalei, nes jo ekipa turėjo gana trapią persvarą prieš „Impuls Racing Team“. Du pastarosios nariai – Domas Manikas ir Šarūnas Pacevičius – prieš paskutinį sezono startą buvo antroje ir trečioje asmeninės įskaitos vietoje.

Tačiau didžiausia staigmena tapo „S-Sporto“ komandos duetas – Jonas Maišelis ir Donatas Šertvytis. Jie jau pirmame rate atitrūko, drauge su savimi į kompaniją paėmę D. Maniką ir „Top Team Cycling“ narį Edgarą Kovaliovą. Ši ketveriukė jau po pirmo rato turėjo 1 minutės persvarą prieš Š. Pacevičių ir E. Gudiškį. Antrame maratono distancijos rate lyderių pranašumas išaugo iki 2 minučių: tapo aišku, kad nugalės kažkuris iš lyderių ketveriukės. Taktiškai sumaniausias buvo E. Kovaliovas – jis rado progą spurtuoti ir lemiamo rato pabaigoje įgijo beveik minutės pranašumą. Bemaž 60 km distanciją nugalėtojas numynė per 2 val. 3 min. 24 sek. Antras finišo liniją kirto D. Manikas, trečias – D. Šertvytis, ketvirtas – J. Maišelis. Sezono laureatas E. Gudiškis finišavo penktas: pirmosios asmeninės įskaitos vietos jis niekam neatidavė, tačiau po Eimanto finišo jau reikėjo skaičiuoti rezultatus.

Paaiškėjo, kad galutinėje 2019 metų sezono įskaitoje antrą vietą užėmė Domas Manikas, o į trečią po paskutinių lenktynių pakilo Jonas Maišelis. Paskutinės lenktynės perrikiavo ir vyrų TOP komandas: į pirmą vietą pakilo „Impuls Racing Team“, kuri sugebėjo per 5 etapus pralenkti „Colibri Cycling Team“ 53 sekundėmis, o trečią vietą užėmė „S-Sporto“ dviratininkai.

Moterų varžybose staigmenų buvo mažiau: ketvirtą pergalę šį sezoną iškovojo jau anksčiau nugalėtojos vardą užsitikrinusi Silvija Pacevičienė „Impuls Racing Team“. Jos komandos draugė Tatjana Petrauskienė, kuri iki Anykščių etapo buvo antra, startavo sirguliuodama ir praleido į priekį savo pagrindinę varžovę Gabrielę Andrašiūnienę. Orientavimosi sporto kalnų dviračiais pasaulio čempionato prizininkė G. Andrašiūnienė Anykščiuose finišavo antra ir į tokią vietą pakilo galutinėje sezono moterų įskaitoje. Trečia sezono rikiuotėje liko T. Petrauskienė, kuri Anykščių etape finišo liniją kirto penkta moterų grupėje. Trečią vietą paskutiniame etape moterų grupėje ir pirmą W30 kategorijoje užėmė Vilma Baltramaitė.

Moterų komandų varžybas laimėjo „Impuls Racing Team“ dviratininkės, aplenkusios „S-Sporto“ ir „Focus Vilnius“ atstoves.

Gausiausių „Maxi komandų“ varžybas irgi laimėjo „Impuls Racing Team“, antros vietos prizais džiaugėsi Panevėžio klubas „Dviračiai“, o trečioji vieta atiteko Kauno „Dviratai-Daistatus“ komandai.

Iš viso paskutiniame 2019 metų sezono etape lietingo ir vėsaus oro neišsigando daugiau nei 1200 dviratininkų. Apie 800 iš jų dalyvavo visuose penkiuose sezono etapuose, todėl po paskutinių lenktynių gavo 2019-ųjų sezono medalius.

Maratono trijų ratų distancijoje M50 kategorijoje nugalėjo Alvydas Vauras, aplenkęs Vilmantą Audzijonį ir Ramūną Kuklį. M40 grupėje pirmavo Artūras Remeika, antra vieta atiteko Liutaurui Tarabrinui, o trečias liko Tomas Skunčikas. M30 įskaitoje po E. Kovaliovo liko Laurynas Grigas ir Gediminas Kaupas. Tarp jauniausių M18 grupės sportininkų greičiausias buvo Edgaras Švėgžda, jis aplenkė Paulių Šavelskį ir Mantą Bitiną.

Beveik 40 kilometrų dviejų ratų nuotolį važiavusių M60 sportininkų grupėje ant garbės pakylos kopė Algirdas Teškevičius, Alfredas Vaitkus ir Raimondas Skibarka. Greičiausiai šį nuotolį įveikė M16 grupės atstovai – Kostas Kardelis, Vėjus Žigilėjus ir Marius Lazdauskas. Mėgėjų grupėje pirmavo Antanas Budreckis, kuris aplenkė Mindaugą Rudį ir Mantą Zakarauską. Tokio pat amžiaus merginų grupėje nugalėjo Aušrinė Žvirblytė, aplenkusi Rūtą Rastauskaitę ir Vytenę Puišytę.

W18 įskaitoje pirmavo Kornelija Kertenytė, ji aplenkė Gabiją Ališauskaitę ir Aistę Janavičiūtę.

Moterų W50 grupėje nugalėjo Eglė Šeškytė-Klevinskė, W40 – Vilma Gavėnavičė, po kurios finišavo Renata Paulauskienė ir Silvija Mikalauskienė.

W30 grupėje stipriausia tapo V. Baltramaitė, antroji vieta atiteko T. Petrauskienei, o Ernesta Tubytė kopė ant trečio garbės pakylos laiptelio. W19 grupėje po S. Pacevičienės ir G. Andrašiūnienės liko Rasa Pocytė.

20 km distancijoje tarp 13-mečių merginų pirmavo Aistė Butautaitė, ji aplenkė Vigailę Budreckytę ir Martą Navickaitę. Tokio pat amžiaus vaikinų garbės pakylą užėmė Ignas Kertenis, Justinas Pavlovas ir Matas Kubilius.

Tarp vyriausių, 70-metį jau paminėjusių, dviratininkų pirmavo Petras Kiušas, antras finišavo Adomas Razgaitis, trečias liko Juozas Vilkelis. Vyriausių moterų varžybas laimėjo Valerija Golerytė.

„Jeep MTB dviračių maratonų taurės“ etapą tradiciškai pradeda jaunieji dviratininkai. Tarp pačių mažiausių pergales iškovojo viešnia iš Latvijos Sofija Šaicanė ir panevėžietis Eigirdas Vadapalas, balansiniais dviračiais greičiausiai važiavo Oskaras Glebavičius.

Pradinukų grupėje nugalėjo Matas Kubilius ir Irmantė Aleliūnaitė.