Naujienų srautas

Sportas2019.09.23 15:33

Lietuvos moterų rankinio rinktinės tikslas: aukštesnė nei ketvirta vieta

LRT.lt 2019.09.23 15:33

Pirmadienį vyko oficiali Lietuvos moterų rankinio rinktinės spaudos konferencija, per kurią buvo užbrėžti tikslai, pasisakė treneris Karolis Kaladinskas ir nacionalinėje komandoje besivaržančios Brigita Ivanauskaitė ir Klaudija Šidlauskytė.

Penktadienio susitikimą su Juodkalnijos atstovėmis galėsite tiesiogiai stebėti portale LRT.lt ir per LRT PLIUS. Mačo pradžia – 15:50 val.

Europos čempionato atrankos varžyboms su Vengrija ir Juodkalnija besirengiančios rinktinės vyriausiasis treneris K. Kaladinskas akcentavo, jog nors rinktinė ir stipriai atjaunėjusi, tačiau pozicinio komandos susilpnėjimo jis neįžvelgia.

„Kelios žaidėjos yra traumuotos, kurios negali padėti dėl traumos, tačiau tos 4 užsienyje rungtyniaujančios žaidėjos davė labai gerą impulsą mūsų pasirengimui. Jaunos žaidėjos turėjo dar labiau pasitempti. Kiekvienoj pozicijoj turim po kelias žaidėjas ir turime tuo varijuoti“, – pasakojo strategas.

Nors, anot vyriausiojo rinktinės trenerio, moterų komandos laukia itin sunkus išbandymas pradėti atrankos varžybas su dviem elitinėmis rinktinėmis, tačiau komanda yra nusiteikusi kovoti.

„Sieksime, kuo geresnių rezultatų. Mūsų tikslas yra neužbaigti atrankos ketvirtoje vietoje. Turime kilti aukštyn. Be abejo, Vengrija ir Juodkalnija yra labai didelis iššūkis. Rungtyniauti ypač išvykoje su jomis bus labai sunku, tačiau tai turėtų būti puiki praktika mūsų rinktinei.“

B. Ivanauskaitė taip pat pastebėjo, jog rinktinė stipriai atjaunėjo, tačiau kaip teigė pati Vokietijoje žaidžianti rankininkė jaunos žaidėjos treniruočių metu dar labiau kabinasi ir nori kovoti.

„Mano rolė komandoje nėra pakitusi nuo pat pradžių, kai tik prisijungiau prie komandos. Keitėsi jau trys treneriai, visi jie turėjo savų pliusų ir minusų. Dabartinė mūsų rinktinė galbūt išsiskiria kovingumu. Net per treniruotes negailime viena kitos, kovojam dėl kiekvieno kamuolio iki marškinėlių plėšymo“, – teigė rankininkė.

Kauno „ACME – Žalgirio“ klube rungtyniaujančiai K. Šidlauskytei sezonas, kaip ir kitoms Lietuvoje rungtyniaujančioms žaidėjoms dar neprasidėjo, tad varžybinės praktikos stygius šiuo metu dar yra juntamas.

„Sunkoka, kai dar neteko žaisti rungtynių šį sezoną. Pasiruošime daugiau dirbo fiziškai, dabar perėjome prie taktinio pasirengimo. Dabar teks jau žaisti rungtynes ir iškart su elitinėm komandom. Vis tik, visos žaidėjos nusiteikusios, kadangi rungtyniauti rinktinėje yra svajonė“, – sakė lietuvė.

Lietuvos moterų rankinio rinktinė pirmąsias Europos čempionato atrankos rungtynes žais šį trečiadienį Vengrijoje, o sekmadienį Klaipėdos „Švyturio“ arenoje laukia akistata su Juodkalnija. Be Vengrijos ir Juodkalnijos nacionalinių rinktinių Lietuvos komandos dar laukia varžovės iš Italijos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi